Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Fenwick HMG / Eagle
МнениеПубликувано на: Вто Авг 09, 2016 6:05 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 10, 2016 2:39 pm
Мнения: 6
Здравеите колеги , чудих се къде да пусна темата , но реших да е тук , а не при начинаещите :) Ще се опитам да ви представя двете въдици през очите на един плувкар :) ... и бъдещ мухар ...

Fenwick HMG-7'6" 3-ти клас . Тегло - 3oz/85гр според производителя ... не съм я теглил .
Въдицата се води moderata fast . При замахване като за хвърляне и работят трите части , само дръжката остава "безработна" , но това без шнур . Водачите са много тънки змиевидни боядисани в черно . Бланката е доволно тънка и красива :) Въдицата е със страхотна изработка , чувства се някак грациозна :) Абе допада ми много на сухо :) Само да вметна , че обичам меки и тънки въдици :) . Забравих да отбележа , че пръчката е на 4 части и идва в страхотен тубус и 5г гаранция .

Fenwick Eagle - 8'6" 5-ти клас . Тегло (високо) 3.88oz/109гр. Moderate fast отново ... Е това вече е яка сопа . При същото замахване работят само върха и втора секция , като адски бързо въдицата се изпъва и замръзва :) Водачите са дебели ... хромирана неръждавейка ... а бе масивна работа . Бланката не е много тънка , но в никакъв случай не мога да кажа и че е дебела :) Отново изработката е на ниво , като изключим един водач ... 2 или 3-ти , който е леко изместен . Изместването го хващам само като сглобя цялата въдица , но като държа само върха не мога да го видя . Тоест изместването е минимално и си мисля , че няма да ми пречи . Цялата бланка е дебело лакирана и цвета е доста готин :)

Живот и здраве като пробвам въдиците на вода ще допълня и мога да съм по конкретен :)
Ето една кофти снимка на въдиците , но засега толкова :)

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Fenwick HMG / Eagle
МнениеПубликувано на: Чет Авг 11, 2016 5:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравей колега Сами. Съвет не мога да ти дам относно марката на въдиците, но бих ти препоръчл като за начало да си търсиш въдица с акция не повече от "moderat". С по бавната въдица ще ти е по трудно, но ще се научиш да мяташ. Иначе ще меташ някакси мухата и ще си мислиш, че го правиш. Казвам го от собствен опит, сам.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Fenwick HMG / Eagle
МнениеПубликувано на: Чет Авг 11, 2016 6:51 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 10, 2016 2:39 pm
Мнения: 6
Според мен ХМГ-то си е точно със средна акция , нз защо са го добавили това фаст :)
А за марката , едва ли ще има много ползватели , защото не се изпраща извън Америка .
Но пък и не вярвам да съм първия който ще донесе въдици на въпросната марка в БГ :)
Нямам търпение да ги пробвам на БЪЛГАРСКА земя ... но това след 2 месеца :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Fenwick HMG / Eagle
МнениеПубликувано на: Чет Авг 11, 2016 7:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет колега. Все си мисля, че името на въдицата няма никакво значение къде мяташ. Важно е нейното поведение. Ти си на ход.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Fenwick HMG / Eagle
МнениеПубликувано на: Пет Авг 12, 2016 9:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Фенуик се продаваше в два магазина у нас преди малко повече от 10 г., когато въдиците още се билдваха в щатите, бяха хубави въдици.

Честито за придобивките!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Fenwick HMG / Eagle
МнениеПубликувано на: Нед Авг 14, 2016 11:56 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 10, 2016 2:39 pm
Мнения: 6
Благодарско , струва ми се , че все още са добри въдица ... нищо че не са "завързани" в щатите :) Иначе почти съм сигурен , че старите въдици са били по добри от сегашните , но то това важи почти за всичко . Сега е времето на еднодневките :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов