Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2005 5:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте пичове мухари!! Седя си аз онзи пред ти ви-то и си цъкам по програмките - между другото неам нерви за почти нищо друго освен "Нешънъл джиографик", "Дискавъри" -тата, "Анимал"-а и разбира се "Чиш и Пиш" :wink: . Та превключвайки лекинко, фатям по едно време един убавец с льо мустаж, екипиран като манИкен, нагазил в едно плитко бързейче и си хортува по французки с водещия на програмата. Наред с това мятка напред - назад и имитира риболов :wink: :wink: . Но какво ми направи впечатление - такъмчето беше оборудвано с макара, при вида на която събрах погледа!! Значи макаричката стоеше под дръжката "легнала", т.е. представете си, че крачетата на макарата са на барабана и тя лежи хоризонтално!!. По-образно да ви го обясня - ако имате представа през 2-та световна се ползва един автомат мисля, че се казваше "Шпагин", който има кръгъл пълнител, разположен по такъв начин. Направо щях да падна от коня - тия френчета не спират да ме изумяват. Друг вид любима тяхна макара даже държах при "Орозов" - със закритото барабанче. Доколкото знам са фенове и на още един вид - тия с лостчето, дето събират бързо шнура при натискането на въпросното лостче. Та питанката е - виждали ли сте такова чудо, пък ако има и ползвали го - пишете бре, не се скътавайте!! Поздрави на другарите мухари!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 15, 2005 6:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Здрасти Райко - интересни са старите модели - гледаш през годините как се развиват до съвременните сплави и дизайн.Сега се разтърсих във фаворитите си на компа - намерих стар линк на една интересна стара макара

Изображение

Поздрави.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 16, 2005 1:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 12:17 pm
Мнения: 65
Местоположение: София
Много сложно го обясняваш та чак не те разбрах (филмите за втората не са ми от любимите), ама предполагам за какво говориш. Тези макари ги ползват когато ловят пъстърва на стръв и с едната ръка държат влакното, по вибрациите да усетят кълването. И не се казва "Чиш и пиш", а "Сашо и Пешо". А автоматичните макари отдавна са описани в литературата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 16, 2005 10:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Бат Райко, такава макара съм виждал, но руска:). Чрез специален чупещ механизъм на дръжката на макарата се фиксира положението на шпулата-или перпендикулярно на надлъжната ос на въдицата, или като стандартна шпула. При това 'нестандартно" разположение на шпулата се облекчава изхвърлянето на шнура и се приближава по възможности до спининговата макара, защото шнурът тук се изхвърля под влияние на собствената си маса, което би било невъзможно при стандартна шпула. По тоя начин "братушките" се опитваха да компенсират оскъдицата от спинигови макари. Та и тези франсета нещо подобно са направили:)

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 19, 2005 9:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здрасти пичове муари!! Момчета, доколкото разбирам от писанията ви, не сте ме разбрали правилно, и вероятно вината е в мен, че прекалено сложно се опитах да обясня туй французко нящо :wink: . Значи, не става въпрос за т.нар. макари центрепин, които са с изключителна изработка и също толкова изключителна цена!! За да ме разберете, направете следното - "гътнете" макаричката си да легне и сложете пръчката отгоре - ей такова беше туй чудо!! Поздрави от мен. Между другото мъката ме налегна - свърши се веке, сега ша прегръщаме бурето, ша мааме пръжки с лук и ще подсмърчаме до март!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 19, 2005 5:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Бате Райко аз знам за каква макара говориш това предаване съм го гледал доста пъти.Явно още го повтарят.Наистина е много интересна макаричката.

Поздрави и весели празници.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов