Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:42 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за макара
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 5:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 12:08 pm
Мнения: 13
Местоположение: Севлиево
Здравейте всички и за много години!!!Бихте ли ми дали съвет каква макара е най подходяща за мухарски прът Shakespeare -Oracle 5/6 клас.Моета макара е Mуstang Fly но вече се прецака и искам да си взема нещо по-качествено.За пореден път се уверявам ,че евтините неща излизат по-скъпо!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 5:29 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Leader написа:
Здравейте всички и за много години!!!Бихте ли ми дали съвет каква макара е най подходяща за мухарски прът Shakespeare -Oracle 5/6 клас.Моета макара е Mуstang Fly но вече се прецака и искам да си взема нещо по-качествено.За пореден път се уверявам ,че евтините неща излизат по-скъпо!

За много години Лидер, жив и здрав пичага.
Какво имаш предвид за Мустанга ти, като казваш, че се е прецакала?
Не бързай да я сменяваш, ще ти дам няколко съвета, но ще чакам да ми отговориш на въпроса, имам нещо в предвид, ще видиш.
Поздрави!
Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 5:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 12:08 pm
Мнения: 13
Местоположение: Севлиево
Проблема е в шпулата.Неможе да се закрепи за оста на тялото на макарата (дано да съм станал ясен) и при развиването на шнура направо изхвърча от макарата.А и се наложи да я изпилявам(макарата) за да може да влезе в макародържача на пръта.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 5:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 9:51 pm
Мнения: 153
Местоположение: София
Имам такава макара и ми е направило впечатление, че шпулата понягога просто не иска да влезе, а влезе ли тогава пък не иска да излезе. Пробвай с малко повече усилие.

Аз обаче имам друг проблем. Механизма, който щрака и задържа макарата да не се развива много лесно вече почти не задържа и в двете посоки.

_________________
На никой не му прави впечатление колко високо си летял или колко голяма риба си хванал. Важно е да ти е кеф!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 5:55 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Ами, какво да ти кажа, или се е запушила нещо, или просто механизма за задържане, дето като натиснеш копченцето се отварят едни челюсти и след това се затварят като захапят оста, точно в канала под върха, или той е отказал. А това, че не влиза сигурно още в началото като си ги купувал пръчката и макрата е било по различно време и не си съобразил размерите, а?
По принцип няма ли тая серия макари допълнителна шпула?
Питах те за проблема, щото си помислих, че си изхабил зъбите на зъбчатото колело в тялото?
За този проблем дето ми казваш, не знам как точно може да се оправи, ще погледна моята тая вечер, да видя дали има някакво решение, ако не, ще трябва май, както си решил друга да вземеш.
Ако се стигне до там, виж какво ще те посъветвам.
Макарата от целия такъм има най-маложавна функция. Имам предвид това, че пръта, шнура, лидера са много по-важни от нея.
Оснавната и функцията на макрата е да на те кара да си държиш шнура в шепичка. Да държи намотан шнура, това е.
От там нататък, цялата игра, както обича да казва един приятел е, с останалия такъм.
Това ти го казвам, да не се изхвърлиш и да даваш излишни пари за някоя скъпа макара.
Другото което е ясно е, че каквато и да вземеш нова трябва да ти отговаря на класа пръчка. Има едни Summit, те са железни, но добре въртят, ако държиш да е на Шекспир.
Има и едни други на Робинсън дето стават, ще търсиш за твоя клас те са мисля и по-тънки като пари.
Остава да прецениш сам.
Това е моя съвет.
Надявам се да ти е от полза.
Поздрави!
Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 6:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 12:08 pm
Мнения: 13
Местоположение: Севлиево
Благодаря за съветите!!!Ще си поиграя още малко да видя дли ще стане ама май работата отива към нова макара!Май си харесах Shakespeare - Summit Fly.Така като я гледам на картинка през монитора :D не е лоша (за цената си)!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 7:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Милене, и Оръкъл-а не е лоша, а и е с три шпули (показвах ти я). Малко е тежичка, но и Сумита не е лек - той се произвежда в същия вид от доста фирми. Преди време май и него ти показвах. Ако искаш може да се видим да го погледнеш пак

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 8:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 12:08 pm
Мнения: 13
Местоположение: Севлиево
Здрасти Ицо!!!Оракъла (макарата) е много готина ама да му се невиди неможах да издиря 5/6 клас,всичките са 6/7 и наистина ми се струва че идва малко тежичка.Ще рискувам със Съмит-а,дано този път излезя късметлия :D .Иначе ще се радвам да се видим,даже направо е зъдалжително да се видим,ама само малко да се пооправя със здравето ,че още съм на антибиотици!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 8:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Бре много кофти, баси болеста. Гадост. Ай оздравявай, че да се видим в Белия кон на бъбреци с туй-онуй...Изчакай да видиш копието на Сумита и си реши. А Оръкъла е само 6/7 клас, но за мен е супер, защото предпочитам шнура да стои по-свободно на шпулата. Много хвалят Окума Сциера-погледни я!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 11:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 11:18 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 11:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 12:08 pm
Мнения: 13
Местоположение: Севлиево
Благодаря д-р Мишо за изчерпателната информация!!!Винаги съм се вслушвал в съветите ти и този път ще го направя!Убеди ме да си взема Okuma - Sierra,малко ми е скъпичка но както казват - "не съм богат за да си вземам евтини работи!"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 04, 2005 11:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Leader написа:
Благодаря д-р Мишо за изчерпателната информация!!!Винаги съм се вслушвал в съветите ти и този път ще го направя!Убеди ме да си взема Okuma - Sierra,малко ми е скъпичка но както казват - "не съм богат за да си вземам евтини работи!"

Mилене, ами Сумита не е кой знае колко по-евтин. Аз моя Оракъл съм се консултирал с Доктора и Иван като си търсих макара и съм много доволен, нищо че е тежичък малко!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 05, 2005 9:18 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
D-r Misho написа:
Leader написа:
Здрасти Ицо!!!Оракъла (макарата) е много готина ама да му се невиди неможах да издиря 5/6 клас,всичките са 6/7 и наистина ми се струва че идва малко тежичка.Ще рискувам със Съмит-а,дано този път излезя късметлия....


Здравейте колега.Аз миналия сезон се сдобих с оракъл на 2.40 и си взех въпросната макара -6/7 клас.Значи макарата е отлична,плюс трите шпули.Но наистина за тази финна пръчка идва тежка.Пробвах със сиерата на окума 5/6 клас и работата заспива.Тази макара е към 60 лв при орозов, но определено си заслужава и ще изкара дълго..Сега за сумита - евтина и лъскава, с прилични качества за парите си - но внимание- ръба на дъгата на корпуса от където се тегли шнура е много остър и наранява самия шнур!Там трябва да се шлайфа прецизно или някой зъботехник да "излее" твърд лъскав метал по дъгата.Трети вариант - за ремонта на профешънала - разглобяваш частта с копчето и вътре са две телени пружинки.Същите се опитай да ги нагодиш с финни клещи.А за истърканите зъбци - изрязваш дебело 5 -6 мм парче гума от джапанка с дъговидна форма (да пасне между двата щифта на двете спирачки) и широка около 2 см и го залепваш за основата мужду щифтовете.Барабана се трие в гумата и спира много добре.Накрая за дръжката на профешанъла - идва с дебела пластина за макародържача на оракъла - изпилване по около 2 -3мм от всяка страна решава проблема.
Ето нагледно за спирачката
Изображение
Успех и все пак се вслушай в съвета на акулата - макарата само пренася шнура до местото за риболов.
Успех

Бравоууу. Док, вчера като се прибрах, след като прочетох за проблема на Лидер, разглобих макарата си, и дойдох за да му обесня, как да я оправи, за това с пружинките. И сега като дойдох, да пиша видях, че си свършил вече тая работа. А това с гумата как се сети, ехехееее, доста е оригинално?
По една ракийка ки изжджокаме като си дойда по този случай.
Лидер, провери го това, което ти казва Мишо, разглоби я макаричката през двете винтчета и виж механизма на задържане - пластинката( с ексцентричния отвор спрямо този на шпулата) и пружинката дали са читави. Както каза, че изкача макарата, сигурно пружинката е счупена или е излязла от гнездото.
Лидер написа:
Оракъла (макарата) е много готина ама да му се невиди неможах да издиря 5/6 клас,всичките са 6/7 и наистина ми се струва че идва малко тежичка.

И един друг съвет, макрата 6/7 е по тежка и ще ти се влоши баланса -пръчка/макра. Центъра на тежестта ще ти избяга на долу по дръжката и ще си развалиш замятането, е развалиш чак не, но ще трябва наново да свикваш. Затова каквато и да копуваш, гледай да е 5/6.
Поздрави на всички, грижещи се за своите макарички!
Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 05, 2005 12:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 11:17 am
Мнения: 17
Местоположение: София
Още не съм метнал веднъж шнур но за съжаление вече имам впечатлениа за суммита. Та получих подарък за празниците Professional Fly със Summit Fly и шнур Cortland. Ми радост си беше, няма да ви обяснявам, ама радост помрачена бързо, още след първата смяна на шпулите едната не държи вече, механизма за задържане си се вее почти свободно. Просто тъпо.

На уцелилите бингото с такъмите честито!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 05, 2005 1:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 12:08 pm
Мнения: 13
Местоположение: Севлиево
Страшно благодаря на всички които ми помогнаха да взема решение!!!
А решението е това :arrow: http://shop.fishing-mania.com/viewreels ... er=oku-114 ,надявам се да си заслужава парите!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов