Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 10:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2007 5:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте момци!!! След дълги безсънни нощи, посветени на ограмотяване за леките макарета :lol: :lol: , накрая се появи подходящо предложение, което днес стъпи на родна земя. Става въпрос за стара производствена серия макари на Редингтон - ЦеТе, 2/3 клас, тегло 3.1 унции / 91гр./. Преди време ви бях писал, че тези макарета са обикновено елементарната система " клик енд паул" и в случая тази е такъв представител, сребриста на цвят, ето и малко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Предупреждавам всички, които смятат да се оборудват с подобни макари ВНИМАТЕЛНО да четат описанието на конкретните модели, обикновено една от най-важните характеристики - диаметъра на шпулата / макарата / се дава в инчове. В случая диаметъра на тази макара е 6см. и 1-2 мм., както се вижда от долната снимка:

Изображение

Предупреждението го отправям за това, защото това са МАЛКИ макари и вероятно при определени модели шнурове може да се наложи да играе ножицата :? :wink:!!
Толкова от бат,ви Райко.....не мога даже да и се зарадвам, щото съм на антибиотици / тръшна ме някакъв вирус /, лепнах го и на баща ми.....абе аман от проблеми!!! Поздрави на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2007 6:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 6:45 pm
Мнения: 379
Е,бате Райко събра де що има хубава пръчка из И-бея ,а сега подкара и макаретата :lol: .Това за Сейдж-а 2# ли си го нагодил?Ами какво ще правим със шнуровете 2#,че и аз имам въпиюща нужда от един?Поздрави и да оздравяваш бърже ,че ей го забраната иде :cry: !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2007 6:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Скорошно оздравяване,bat Rajko/малко И-беят да отдъхне :lol: / и поздравления за макаричката,да му мислят рибите...Поздрави!

_________________
Винаги можеш да направиш още една крачка нагоре!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2007 6:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Красавица, Бат Райко! Със здраве да я ползваш и бързо оздравяване!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2007 6:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Валери написа:
Скорошно оздравяване,bat Rajko/малко И-беят да отдъхне :lol: /

То за И-бея по-лошо е бат ви Райко да е болен и да е вкъщи :lol: :lol: :lol: ..... Иначе като е здрав и е "там край реката" , компУтЕр до себе си нема :wink: .

Да оздравяваш по-бърже,бате Райко !

А иначе за макарето,щом ти е попаднало в полезрението,значи е качествено и си заслужава.

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2007 7:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Честита и със здраве да си я ползваш!!! :wink:

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2007 7:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Момчета, здрасти!!! Таман апнах един антибиотик :x :x :x сядам пред компа. Благодаря ви за пожеланията, живот и здраве да е, ще видим как ще се държи на "бойното поле". Робко, Ибей определено не е място, откъдето да вземеш шнур - не че не можеш да го спечелиш на добра цена, но като сложиш сумата за доставка и превода за Юнион-а и става дявол на магаре :( :( :( . И аз не знам какво ще правя с втория клас - вероятно ще поръчвам при някой от търговците!!!Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Здравейте
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2007 8:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 4:30 pm
Мнения: 237
Местоположение: Varna
Здраво Пич, добра е макарата..!!

И аз много мислих каква макара да взема за Суперфаина..
Спрях се на тази...Ятака в Германия я отнесе..но сега мисля да я смениме за по големия модел ББС3 че тази маи прекалено малка се оказа..,

Изображение

Изображение

_________________
наслука на другарите Мухари..!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2007 8:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
боже , боже,бате Райко,признавам че по-голям маниак по темата от тебе не съм срещал !!! Желая ти скорошно оздравяване


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 31, 2007 8:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 7:10 am
Мнения: 129
Бат Райко,навлизаш в "дълбоки и опасни води" :D ,но то беше въпрос на време да "нагазиш" и този участък. :D Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 31, 2007 9:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Боби, здрасти отново!! Няма страшно - макарите не са ми тръпка :lol: :lol: , просто тук стриктно следвам "пътя на най-малкото съпротивление" :lol: :lol: или как да вземем най-подходящото в ценовия диапазон до 80 долара!!! Само да реша да си помисля, че ще заложа повече от тази сума идва следващата мисъл, която ме отрезвява тутакси, а тя е - ама тия пари могат и трябва да се заложат на някоя убавиня......те сега се бориме за един Красик Троут 6.6, 3/4 клас, ах, какъв е бонбон :lol: :lol: :lol:!!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ..
МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2007 7:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 4:30 pm
Мнения: 237
Местоположение: Varna
Здраво пич,
Аз съм друга лудост гледам и на пръчките и на всичко останало със един аршин...а това погледнато финансово..въобще не е хубаво но, квото е това е..!!
между другото ..Сребристия ББС2 от снимките по горе, вчера го смениха за черен ББС3, ти на каква дължина ще сложиш това миниатюрно макаре ....за мен причината беше визуална .,.понеже така или иначе няма голяма разлика в грамажа..!?

Междудругото ..ББС3 на електронна везна се оказа 110 грама тоест 2 грама по малко от колкото е указано в каталога....това страшно ме изкефи..

_________________
наслука на другарите Мухари..!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2007 7:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Борка, здрасти!!! Принципно тези макарета влизат в "боя" при дължини от и под 7 фута и в този смисъл често ги ползват при къси бамбучки - 5.5 - 5.0 фута. Лично аз взех макарата, защото наскоро се разделих с единствената си пръчка 6.6 фута, но тези дни съм се наточил на едно такова Даймъндбече :wink: :wink:!!!! На практика само и единствено при тези дължини се усещат тези действително нищожни разлики в грамажите, защото бланката е изключително лека - нерядко под една унция и дори и нищожните деветдесетина грама, концентрирани в края на пръчката "сриват" цялата система!! По друг начин седят нещата при дължини над седемте фута - и там бланката е лека, но самата и дължина "дърпа" кантара напред!!!!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2007 9:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Здрасти Райко, интересно става като се заговори за леки макарета. Редингтона СТ изглежда много избарана.Дано и да е здрава.
Казваш за пръчки под 7 фута само... ще ти повярвам защото не съм имал такава пръчка.От личните си впечатления мога да кажа за Vosseler RC1 която е с малко по-голямо тегло(102гр) и диаметър приблизителен като редингтона(64мм/ 32mm).Побира "тънки" шнурове 4 клас WT и 3 клас DT (мастери трут и сейдж ) с няколко метра тънък бекинг.Ползвам я с VT2 7.9 фута 3 клас - получава се идеален баланс само при изкаран шнур през водачите.
С други малко по-тежки макари просто системата се срива и става много некомфортно.

Поздрави и да оздравяваш :D

П.С. Като допълнение към темата бих посочил материала и начина му на обработка защото "алуминиев" корпус звучи малко общо.И за какво и е на макара трети клас спирачна система не доумявам(лично не харесвам копчета от задната страна на макарата които не са аксиални).

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2007 5:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, здрасти!!! Абсолютно се солидаризирам с теб относно спирачната система - ненужен придатък и това си е!!! В този смисъл Вьослера е много, много по-грамотно изработена макара / един англичанин продаваше няколко, и както винаги става с тях, не пожела изобщо да си комуникира с източно европеец :x :x :x /!! Живот и здраве ще докарвам такава пръчка / къса / и ще проверим на живо тези постановки!!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов