Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 9:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: SAGE 1830
МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2007 12:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 15, 2006 9:36 pm
Мнения: 67
Местоположение: Стара Загора
Изображение

Изображение


След горната скъпоценна перличка мога с цяло гърло да извикам: Е-ееее събрахме се. Великолепната четворка от Средногорието.


То става ясно от заглавието, но аз пак да кажа. Макарата е 4 клас, 155гр, алуминиева конструкция, Quick release шпула, покритие против охлузване, одраскване и други травми специално за ексртийм условия. Друго важно нещо което ми направи впечатление е изключително простия механизъм на работа и като цяло констурция. И най-големия нетехничар, да речем като мен, няма да има никакви проблеми с продръжката. А и направо заспа и замърка като дебел котак щом я сложих на Флито

Изображение

Както се казва сефтосах я с 3-4 „шарени” риболва. Много приятно и тихо работи, не плаши рибите. И няма навика при по-рязко изваждане на шнура да продължава да саморазвива.

`Ако че има я приказката-моето гардже е най-убаво, аз в приказки не вярвам само на факти. Фактът е следния, само как го кажа по-скромно: за тези пари такова „животно” на пазаря нема. Това е обективната истината.

Та така ще го караме братя, от месец на месец, на 28 дни, дорде намерим покоя за душата. И дано всеки го намери.

И накрая, но на първо място по-важнсот, искам да блогодаря на бат Радо и Алем!!!


Поздрави и успешни излети!

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2007 1:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Вальо здрасти!! Както много пъти съм казвал - ей такива публикации най-радват душата ми!!! Със здраве да си ползваш комплекта, много риби да го карат да се гъне и пищи / аванса де /..А снимките, особено последната.....ако от Сейдж ги видят, направо са ги сложили в каталога си :lol: :lol: . Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2007 1:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Супер е макарата,Вальо !
Като лята джанта на Бентли е :lol: . Много красива....

Цената същата като в сайта на Сейдж ли е ? И има ли резервна шпула и плаща ли се допълнително ?

Поздрави и със здраве да си я ползваш ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2007 3:56 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
А такаа, фантастика нямам думи повече :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2007 4:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Честито, Вальо! Със здраве да я ползваш!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2007 9:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Вальо,Вальо,
Ако беше видял новият модел макара на "Шекспир"-"Супер дизел турбо Сумит плюс ",щеше да се замислиш дали да си вземеш "Саге".
Изображение
Изображение
Моделът е направен с мното мерак, находчивост и сръчност ,само с пиличка и трионче за метал.
П.П.Не правете това сами в къщи! \:D/ Аз имам вече две резервни шпули без макара. :oops:


Последна промяна boyan_am на Чет Авг 02, 2007 10:25 am, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2007 10:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Вальо, честита ти придобивка. Не се съмнявам в качеството щом стане дума за Sage :D .
------------------
Имам една лична молба към теб - би ли претеглил макарата така както е със шнура на нея. Интересува ме точно реалния грамаж защото търся макара за една от пръчките ми.


Поздрави.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2007 10:21 am 
Offline

Регистриран на: Пон Май 15, 2006 9:36 pm
Мнения: 67
Местоположение: Стара Загора
Благодаря ви много приятели. Споделянето е втората радост след копуването. Както казваше един приятел: Я ако не ти се пофаля колко риба съм хванал, все едно че не съм фанал.
Но поздравления приемам и под-формата на кожени куфарчета Самсонайт пълни с неупотребени фактури.

Пачо-да, макарата е точно толкова, колкото е в сайта на Сейдж. За съжаление няма резервна шпула. Иначе щеше да е "its to good to be real". А самата шпула е наполовина от цената на макарата. Но си струва да се купи.

Мунчо не те поздравих за Суперфайна, който настина може да се опише с една дума"Супер". А какво ли е чувството да помяташ с него. И аз съм върл почитател на файнарта, но засега съм "го докарал" само до 0,10 типет и 22ном мухи. А да - и рибите са ми от най-финия арт.

А макарата вЕрно ли е хоум мейд. Космическа е. Ех и на пазара ако ги даваха с две резервни шпули. А има ли по-големи снимки за любопитните погледи. Или първо патент, че да не крадне някой идеята :D .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2007 11:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Valio написа:
...Мунчо не те поздравих за Суперфайна, който настина може да се опише с една дума"Супер". А какво ли е чувството да помяташ с него. И аз съм върл почитател на файнарта, но засега съм "го докарал" само до 0,10 типет и 22ном мухи. А да - и рибите са ми от най-финия арт... .

Kaкво е чувството да помятам...не знам...и май не виждам кога ще ми се отдаде, с тези дини , дето съм ги понесъл :oops: :oops: Иначе аз типет под 0.14 и мухи над номер 18 не съм ползвал...колкото до файн-арт рибите, там палмата на първенството се държи от мен, доколкото успявам да хвана нещо, разбира се... :D

п.с. Бояне, за макарата ти свалям шапка! евала!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2007 1:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Valio,
Честито и от мен! Моного рибки да надърпаш с новата придобивка и ти пожелавам в най-скоро време, ако не друго, то поне резервна шпула.

И понеже съм заинтересуван и аз да питам - какъв е шнура? Прилича ми на ДТ, но кой клас!? Питам защото виждам, че макарата е пълна, а няма бекинг и не знам едно по-дебеличко ДТ 5 клас дали ще го поеме!?

П.С. Ако шнура ти действително е ДТ, не мислиш че е по-добре да има поне няколко метра бекинг?!

--------------------------

Бояне, поздравления за манипулацията! Патентовай я и я продавай на Шекспир :)

Колко му намали теглото на Сумита?

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2007 2:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Здравей Ангеле,
Патента и направията са на друг колега от форума.Долу под снимките съм писал какво остана от моя опит.Теглото е намалено с 35грама приблизително.Какво да правим като се продават с нисък клас и дължини мухарки ,а няма леки макари. :roll:
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ..даааа
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2007 7:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 4:30 pm
Мнения: 237
Местоположение: Varna
Здравеите Пичове,
Бояне тва е мноо яко дето си го направил със Сумита...страшна работа, направо един меил до шекспир ...да ги втрещиш.. \:D/

_________________
наслука на другарите Мухари..!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2007 8:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
"Бояне тва е много яко дето си го направил със Сумита..."

Не съм аз!Идеята и направията е на Венци от форума.Много потенциал има в това момче.
Аз само успях да разваля една макара. :oops:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Mea Culpa
МнениеПубликувано на: Чет Авг 02, 2007 11:38 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Тъй като виждам, че Боян е поставен едва ли не в отбранителна позиция, време е да си призная: вината е изцяло моя! Идеята си проби път сред другите бръмбари в главата ми след хващането (и неизбежното последвало купуване :oops: ) на една малка, лека томахавка, когато изникна въпроса (също така неизбежен): "А каква макара да й сложа?" (без разумен отговор за съжаление). Смътната цел беше олекотяване на някоя от достъпните макари (Summit-а избрах защото имам нелоши впечатления от модела, а и ми се струва че по него има "излишен" метал).
Резултата - от 131гр. преди интервенцията, до 101гр. след нея (и двете замервания са извършени на електронната везна при Алемци). Получи се не идеален, но, да кажем, нелош баланс.
За който се интересува - има няколко снимки (не много подробни и хронологични за съжаление, извинявам се за което) в един от албумите ми в галерията:
http://gallery.akulata.com/SummitSRG9CM


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2007 6:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Нищо друго не мога да измисля, освен да кажа - "България - нация техническа!!!". Ако Венци направи това да речем в някое средно американско градче, съседите му ще го гледат като Господ....поне така са ми разправяли за наш научен кадър, който запретнал ръкави и набързо оправил дребна повреда по колата на съседа си :D :D . А иначе Шекспир наистина биха се втрещили, особено с оглед на съвременната им продукция.....Между другото, направеното от Венци съм го гледал във фабричен вариант, сега не мога да се сетя за марката, но си спомням, че цената беше космическа. Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов