Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 06, 2008 10:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:39 pm
Мнения: 184
Местоположение: Костинброд
Ице ето ти линк http://www.sageflyfish.com/default.asp?p=80 :) Поздрави:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 8:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Марксмана определено е макара за въдици нисък клас. Лека прецизна добре изработена.
Имай в предвид че на нея аванс не се настройва на мене не ми пречи това даже е удобно, настроена си е на някакво положение и толкова.
макарата е мид арбор. нито широка нито тясна шпула нещо средно е :)
ако се се спреш на нея имай в предвид че 3/4 клас събира 100 метра бекинг дакронов + 3клас ВФ шнур. смятам че ако въдицата ти е 4 ти клас 3/4 клас макара ще е добре.

в българия Наско Куртев ги внася по поръчка поне за него знам.

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 6:35 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 8:53 am
Мнения: 75
Местоположение: Варна
Още един въпрос, надявам се да не досаждам. Направи ми впечатление ,че моделът 3200 на Сейдж има много странна според мен авансова система т.н.Click&Pawl. Някой знае ли по-подробно какво представлява и дали сте попадали на по-подробни снимки на въпросната макара ,защото аз не намерих.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 7:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Анто, здрасти!! По принцип термина "клик енд паул" се ползва, за да обозначи, че макарата е възможно най-опростената "щракалка" - има едно езиче, което щрака по зъбно колелце. На това се дължи на практика лекотата на тези макари - всеки опит за монтаж на сериозна спирачна система е свързан с качване на теглото!! Щракалката има за цел да осигури някакво спирачно усилие, за да се избегне ефекта на неконтролирания мултипликатор / безконтролно въртене на шпулата /. Практически това е "майката и бащата" на мухарските макари. С напредването на технологиите "клик енд паула" става по-мек / по приятен за ухото и усета на ръката /, което обаче налага монтирането на допълнителни елементарни спирачки за контролиран на усилието. Реално тези спирачки нямат никакво практическо отношение към риболова, като изключим някои съвременни технически решения - прословутата спирачка на Мариат ЦМР все пак осигурява усилие/съпротивление от 0 до 25 унции. Но това са изключения, потвърждаващи принципа! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 08, 2008 8:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Прав е бате Райко със сериозни спирачни системи са макари с по висок грамаж този седж наистина е клик пал. Марксмана го водят клик чек ама си е същото.

тези сериозни спирачни системи са нужни за сериозни риби съответно за по високи класове въдици където грамажа не е чак толкова от значение. 4 клас на 8,6 или 9 фута спокони си държи и макара над 100 грама.

90% съм убеден че твойта въдица ако е 8 фута или нагоре ще заспи с макара Сейдж 2540 модела който е 127грама.

Поздрави.

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 08, 2008 8:56 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 8:53 am
Мнения: 75
Местоположение: Варна
Здравейте и благодаря за отговорите! Имам Биокрафт ХТ ЛА на чиято кутийка пише 130г. Той идва малко тежък за 8.6 #4, поне според мен.Субективно погледнато ,държейки въдицата в ръка комплекта някакси ми тежи от страна на макарата.Обективно нещата стоят така- с шиманото и прекаран шнур ,баланс прави на около 4-5 см. от началото на дръжката ,а без шнур идеален баланс прави при 115гр. тежест поставена на мястото на макарата. Така че след тези проби незнам дали си струва заради 30 гр. примерно да купувам друга макара. Ще си помисля ,време има достатъчно.Май Шиманото ще стане Пенкелер. А от друга страна ,много ми се иска комплекта да е безкомпромисен!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 08, 2008 9:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Анто,я се разгледай по сайтовете на сериозните търговци и производители.Тия дни вървят разпродажби и много добри модели са на смешни цени,включително шипинга до България. \:D/
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 08, 2008 10:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
vesko написа:
Анто,я се разгледай по сайтовете на сериозните търговци и производители.Тия дни вървят разпродажби и много добри модели са на смешни цени,включително шипинга до България. \:D/
Веско


Веско, дай жокер!

Поздрави.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2008 9:59 am 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 8:53 am
Мнения: 75
Местоположение: Варна
Около три часа ровене в нета бяха пропиляни без да намеря нещо с по-интересни цени. Ако някой подскаже ,ще съм му благодарен.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2008 12:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Anto написа:
Около три часа ровене в нета бяха пропиляни без да намеря нещо с по-интересни цени. Ако някой подскаже ,ще съм му благодарен.

Здрасти Анто,
в бързината изнамерих няколко сайта. Не знам дали биха свършили работа, но можеш да ги разгледаш

http://www.garryevans.co.uk/wychwood-io ... -909-p.asp

http://www.harrissportsmail.com/Categor ... oryID=2168

http://www.tackleshop.co.uk/

http://www.fogdog.com/fog-fly-fishing-r ... 70450.html

http://www.couponshack.com/blogs/show/204

Поздрави
Ачо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 09, 2008 5:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Док, с жокерите човек трябва да е бърз. \:D/ Преди няколко дни Орвис разпродаваха любимия на чичко Оливър модел,който никак не е лош.Но докато се усетя,бяха ги духнали.Хората не спят... :D
Миналата нова година пропуснах много изгодни оферти на макари на Харди,които бяха със 75% намаление!!!Пак от помайване и размисли.
Ако видя нещо,щото не ровя редовно ще ти цъкна веднага!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 10, 2008 12:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Веско, има все още черни, но от Fly Reel I няма.

Поздрави.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 10, 2008 8:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Тая разпродажба на Орвис върви от 4-5 месеца, но наистина единицата доста бързо се изчерпа - колко пъти ръката ми сама залита да си поръча една за 4-5 клас, но като не ми трябва, а ми трябва два пъти по-голям клас и се спирам, че няма кинти. Имайте впредвид, че директно от сайта на Орвис има мисля, че такса от май 7% освен шипинга - не помня точно.

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов