Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 11:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Юни 28, 2008 9:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 4:35 pm
Мнения: 16
Местоположение: с.Марково , Пловдивско
Здравеите ,
Имам едно запитване към опитните мухари и то е следното :
смятам да сложа нова макара на моето кортландче и се чудя коя да е тя .Колебая се между тези три модела и моля за съвет.
А ето ги и тях :
http://akulataflyfishing.com/product_in ... be03f8b9f2
http://akulataflyfishing.com/product_in ... be03f8b9f2
http://akulataflyfishing.com/index.php? ... be03f8b9f2
За тези коити ги мързи да отворят линковете :D макарите са Sage1850 , Partridge Fly Reel 5600 ,President Fly Reel 2056 .
Повече сведения за моята пръчка: Cortland GRX 5 klas 8и1/2.
В момента използвам един Summit на Шекспир ,но взе да се износва и ще съм щастлив ако ме посъветвате като по-опитни.
Благодаря предварително !!!
:wink: :D

_________________
skype - baramski_90
email - baramski_90@abv.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Здрасти!
МнениеПубликувано на: Нед Юни 29, 2008 8:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 5:11 pm
Мнения: 122
Местоположение: Sofia BULGARIA
Здрасти,Baramski!Коя е най-добрата от тях не мога да кажа,но впечатленията ми от President-а са много добри-лека, много здрава макара(гарантирам за това моята я изпусках веднъж размина и се само с драскотина :oops: )Вече сам преценяваш коя ще пасне най-добре на пръчката ти и на дизайн коя те кефи най-много :D.

_________________
Boian Hristov Boianov
E-mail Bob_fish@abv.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 29, 2008 8:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Ако калкулациите ми са правилни, че Саге-то е малко над 141 грама, то тогава това е макарата. А и не е много над това, с което "работиш" в момента (Симита е 135 гр.)

Партриджа ако е действително 186 гр - обсурд.
Скромното ми мнение е че и 164 гр. (колкото е Президента) също е доста за 8,5 футова петица, още почече че предполагам че имаш изграден навик от тежината на Сумита и "скок" с 30 гр. отгоре няма да ти се отрази комфортно.

П.С. Да се е.а в тиквата! Когато Док пусна 1650 с трите шпули за продажба, 'кво смятах, че я изкарах 165 гр.!?
Ама айде, да е честита на новия й собственик :)

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юни 29, 2008 9:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Angel написа:
Ако калкулациите ми са правилни, че Саге-то е малко над 141 грама, то тогава това е макарата. А и не е много над това, с което "работиш" в момента (Симита е 135 гр.)

Партриджа ако е действително 186 гр - обсурд.
Скромното ми мнение е че и 164 гр. (колкото е Президента) също е доста за 8,5 футова петица, още почече че предполагам че имаш изграден навик от тежината на Сумита и "скок" с 30 гр. отгоре няма да ти се отрази комфортно.

П.С. Да се е.а в тиквата! Когато Док пусна 1650 с трите шпули за продажба, 'кво смятах, че я изкарах 165 гр.!?
Ама айде, да е честита на новия й собственик :)


Упссс, сори!!!

Предишните калкулации за Саге-то са били верни - 166,55 гр.
Така че (пак по сромното ми мнение) - нито една от трите.

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 11:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 4:35 pm
Мнения: 16
Местоположение: с.Марково , Пловдивско
Ами ако никоя от тези не е пощходяща какво бихте ми препоръчали за тези пари с добро качество.И все пак аз може скоро да си купя нова пръчка отново 5 клас на Саге но 9ка(имам на предвид че няма да карам още дълго с сегашната).То е по правилно първо да си взема пръчка но макарата ми е по наложителна и за това така. Междудругото може да ми препоръчате и нещо втора ръка но да е добро.
:wink:

_________________
skype - baramski_90
email - baramski_90@abv.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 12:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Калине, здрасти!! Дай да обърнем малко ситуацията - ако пръта ти е балансиран добре със Сумита, то измери макарата и виж тогава кой ще е най-подходящия неин заместител от предложенията у нас. Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 2:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 24, 2008 4:35 pm
Мнения: 16
Местоположение: с.Марково , Пловдивско
Ами какво е идеалното съотношение между пръчката (да речем 5 клас 9 ка на Sage) и макарата (като грамаж) ?
:wink:

_________________
skype - baramski_90
email - baramski_90@abv.bg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 3:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Това може да ти кажат само и единствено собствениците на тоя такъм! Поздрави!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 6:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
baramski_90 написа:
Ами какво е идеалното съотношение между пръчката (да речем 5 клас 9 ка на Sage) и макарата (като грамаж) ?
:wink:


Bate Raiko написа:
Това може да ти кажат само и единствено собствениците на тоя такъм! Поздрави!!!!!


Ми, аз като собственик да се обадя :)
При условие, че говоря за Лънч, за която специалистите (аз не съм от тях) казват че е тежината й е изнесена към върха. Други модели 9-ки 5 клас на Саге не съм и пипал, така че незнам дали има разлика.
Та от практиката - аз съм със 155 гр. макара и ми идва мааааалко тежичка за моя вкус. По-малкият от двата размера Сумит, които се продават (135 гр.) ми идва лекичък (там има една фатка леко да го утежниш). Ловя със 155 грамовата 'щото е "по така".

Така че в този диапазон 135-155 гр. (говоря за чисто тегло на макарата, т.е. без шнур).

Мисля че 9 футовата може да "понесе" компромисно 165-166 гр :wink:
-------------
Според мен, най-добрия вариянт е ако можеш да "изнасилиш" Сумитчето и чак като си купиш Саге-то да му търсиш и макара с баланс по-твоя вкус. 'Щот, как беше, "по вкус и цвет, таваришчи нет" и "всичко е въпрос на вкус", както казало котето преди да си оближе з......

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 6:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
на 5 цата лънч 9 фута 4 ри части 155 грама и иде даже лекинка.
аз също не съм спец но то си личи при кастинг дърпа напред.

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 30, 2008 9:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
baramski_90 написа:
Ами какво е идеалното съотношение между пръчката (да речем 5 клас 9 ка на Sage) и макарата (като грамаж) ?
:wink:

Охххх,
колега baramski_90 тук не разглеждайте съставките като продукти за кекс.

Ще бъде хубаво да се свържете с някой колега който да Ви обясни на живо. Вероятно ще имате и други въпроси.

Междувременно можете да потърсите информация из и-нет. Вече има и на български.
Инак така е най лесно.. задавш някой "въпрос" и чакаш...

Тъй като съм имал Сейдж (лънч) 5 клас, 9 фута - мога да Ви кажа, че макара Сейдж 1650 го балансира отлично.

Поздрави
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 6:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 11, 2008 6:38 pm
Мнения: 80
Местоположение: София
..

_________________
Този свят е наш.
Обичаш реката-боклука в торбата!
"Нищо не е толкова добро,че да неможе да стане по-добро"


Последна промяна mimino на Вто Авг 05, 2008 6:53 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 6:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 11, 2008 6:38 pm
Мнения: 80
Местоположение: София
Здрасти колега,
Не съм капацитет,но ще си кажа мнението.
Така:
1.Какъв е Саге-то?5-ца,9 фута /моя е ТЦР/.
2.Каква макара?моята е Саге 2550.
3.Оборудвана по предписанията на производителя с бекинг,шнур,лидер,типет.
4.Мухите по личния ми усет спрямо съответната ситуация на водоема.
5.Баланс - перфектен за моя кастинг.
6.Всичко това е "върхът на сладоледа" с малката уговорка - много пари.
7.Събери паричките,купи истината и се качи на последния етаж в заведението.Там сме,и те чакаме.
Лекарствата които пие Батето,са нашите/твоите/лекарства.
ДОБРЕ ДОШЪЛ!!!!!!!
Бъди здрав и жив.Дърпането на рибите в България не зависи от такъма.
П.С.Имам още няколко въдици-например:
Sona,6,2.5м.Стъклоплост.Оборудвана с макара.Такова нещо едвали ще видиш.Чешки и двете.Уникат.Но лови риби.
Balzer Magna silver,8,2.4м.Един талибан ми счупи върховата секция,и аз много умен я залепих с външни карбонови накладки.Вече незнам кой клас е,ама и тя лови.Оборудвана е с макара ABU.Перфектно работи с шнурове от 5 до 7 клас.Не се смейте-етажа при орлите е наш.
Exori yellowstone,5,6,2.54м.Шпигоут втулка./Някои хора от форума знаят за какво иде реч,понеже са я държали в ръце/.Макара Флугер,шнур Кортланд/онзи дето беше номер ЕДНО през 2000г./пети клас ДТ.Баланс -великолепен,пак според мен.Такъм убиец.В събота от 5.30 до 9.30 ч. на една от Софийските реки разбих кляновете с него.Над 70 риби,като най-голямата беше 43 см.Нямам фото и не качвам снимки,за което съжелявам.
Имам и други такъми,но спирам по разбираеми причини-ония с белите престилки пак чукат на вратата.
Успех в намирането на твоя такъм/тука от известно време ми се въртат едни лоши помисли за разни 2-ки,3-ки ,ама да видим/,но не забравяй, че за мухата дето бръмчи в главите ни няма покой.

_________________
Този свят е наш.
Обичаш реката-боклука в торбата!
"Нищо не е толкова добро,че да неможе да стане по-добро"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бат Митко, здрасти!!!!!!!!!!! Радвам се да те "чуя"!!!!! Аааааа.....пропуснал съм те аз при визитациите....ма важното е, че си взимаш хаповете овреме :wink: :wink: :lol: :lol: ....Съгласен съм с всичко, което казваш на колегата...и особено за тоталната липса на връзка между такъма и дърпането на рибки...много пъти съм казвал - хубавия такъм има отношение най-вече към психическия комфорт на мухаря :lol: :lol: :lol: !! Поздрави!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 9:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Koлега, според мен, финото напасване на такъма е от значение, но не мисля, че трябва да му се отдава чак толкова подробно внимание. Едно "нормално" балансиране на системата въдица-макара е достатъчно, защото залитанто в крайности от рода "перфектно" такова може да доведе до доста продължително оглеждане... В резултат може да се получи така, че старостта да те свари в стойка "Мислителят" на Мирон, докато се терзаеш от това, дали 5-10 гр ще ти провалят кастинга или удоволствието от риболова...
Колкото до качествения такъм, той е удоволствие и помощник в начинанието, но не всичко, дори напротив - много по-малко от половината. Просто допълнение към същината на хобито, въпреки, че понякога се случва да излезе на челно място. Не бива да се терзаеш от това, че примерно въдицата ти не била скъпа, истинска, маркова, космическа и прочие. Важен е живецът в теб, а уверявам те, че той се нуждае на последно място от пъчки, макари и шнурове... Виждам, че някои колеги те приканват да се хвърлят на скъпите такъми, но всеки си прави смека на приоритетите и се простира според чергата си, въпреки, че има и героични примери за обратното, на които аз свалям смирено шапка.
Така че остави "върховете на сладоледа", "многото парички", "истината", "последния етаж на заведенито" и давай по същество. Нещата стават постепенно и се нареждат от самосебе си. В един момент или ще се случат, или не. И ако можеш да се радваш на хобито по този начин, който ти е близък, значи си щастлив и останалото няма значение. А това е най-важното, нали?

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов