Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 7:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Здравейте :D Наскоро си взех нова макара, а именно Sage 1650 \:D/
Мечта ми беше да я имам и си я купих.Много съм щастлив ! :D Не ме критикувайте ако съм избързал ... какво да се прави - МЕРАККК :lol:
Та въпросът ми е колко тежи макарата ? В сайта на Sage я дават така - 5 7/8oz , което по мои сметки прави 182 грама.Правилно ли съм изчислил ? И още един доста посредствен въпрос - добре ли ще се балансира с пръчката ми - Shakespeare ODYSSEY FLY 2.55м. ? Шнура е на Shakespeare Professional DT #5 ? :roll:
Поздрави !

П.С. Реших да не сменям пръчката за сега по препоръки на Лъчо ... защото ми показа, че добрия кастинг зависи само и единствено от задкорковото устройство (какви неща направи на събора тоя човек с един Шекспир за 50 лева ..... :shock: ), пък и повечко парички ще са ми нужни за по-класен прът, така че ... по-натам. :lol: Знам, че е малко странно ... прът за 50 лева с макара за 3 пъти по толкова, но ... :roll:

_________________
FFC Sofia 94


Последна промяна Pileto на Вто Юли 01, 2008 7:56 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 7:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Светльо, айде хаирлия да е!!! Сметката е грешна - теглото на макарата е 166.55625 грама. Една унция ти е 28.35 грама. А въпросът ти за баланса не е посредствен - никой по-добре от теб не може да каже как е баланса бре......закачай макарето и туряй системата на показалеца :lol: :lol: :lol: !! Поздрави!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 7:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Здрасти бате Райко :D Кажи къде точно трябва да е пръстето ? И трябва ли да прокарам някакви метри шнур през водачите ? Помагай, че ... :oops:

П.С. Ако беше на събора да ми видиш кастинга \:D/ Лъчо и Левката казаха, че се справям повече от добре като за новак ! После на Янтра какви хвърляниа имах .... 8) (след съветите на Лъчо естествено !)

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 8:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ами някои слагат пръста на границата на корка с бланката, други там където където при захвата на корка е показалеца. Не се претеснявай за баланса. Важното е да не е фрапираща разликата на кантара - или да дърпа много напред или много назад. Иначе казват, че си трябва малко шнур през водачите. Но важното е комплекта да седи добре в ръката според мен. Аз съм със тояга за 30 лв, шнур секънд хенд за 25 лв оранжев и хич не ми пука. Хваща риби, вади ги, от време на време и мята когато съм в кондиция :) макар, че Мънков и изметва целия шнур, ама аз не мога :) . Наслаждавай се на риболова и да не бързаме. Като се научим след нялкоя и друга година ще си вземем това което най-добре ни пасва и те така. Важното е да се ходи повечко за риба.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 8:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бре.....напоследък въпрпоса за баланса стана толкова значим, че е време за снимков мат,риал. Та значи идеята е следната - системата да застане водоравно ето така:

Изображение

И се приема, че имате добър баланс, когато кантара идва в този участък / ноктите са на щерката, ни съ мойте :lol: :lol: /:

Изображение

Аз лично предпочитам баланса да дойде точно в основата на бланката - при т.нар. уиндинг чек. Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 8:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Значи, бате Райкооо :D Току-що пробвах - сложих макарата на пръчката и .... като щерка ти.Кантара при мен е още един палец като на щерка ти в посока макародържача ... което ще рече - лек дисбаланс, но поносим или ... ?

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 8:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Светльо, поносим е, няма проблем. Идеята на баланса е да се неутрализира усещането за теглото на такъма, доколкото това е възможно, а то е възможно най-осезаемо при мястото на т.нар. кантар. Имайки предвид, че дланта ти обхваща пръта точно около мястото на палеца на щерка ми :lol: :lol: , то си постигнал целта на занятието!!! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 9:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Благодаря за отделеното внимание на всички ! :wink: Бяхте повече от изчерпателни \:D/

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 9:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Хвърляй и не бой се. А шнур сложи ли? Иначе:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

и те така .......


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 9:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Точно така Драго \:D/ Имам си и шнур, ако това имаше в предвид.А ако си имал в предвид баланса на пръчката и макарата .... да с шнур прокаран през водачите го направих :D

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 9:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Точно така Светльо. Има дисбаланс ама не ми пречи да ходя за риба пък дай боже и да хвана. Макарата е супер, така че наслаждавай и се. Някой ден ще си вземеш едно Фли примерно и ще си паснат чудесно. Но дисбаланса не може да убие щастието от излет сред природата и хваната риби. И аз искам такава макара ама ще почакам :) пък и ПиАм-а ми ме кефи.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 9:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Много си прав Драго.Вярвай ми, като съм на реката това с баланса въобще не го мисля, мисля само за прецизното хвърляне и рибата под водата .... :lol: Ще си вземеш макара щом си решил ! Аз реших, заделих сумата и си я взех без да ми пука за нищо - имал-дал са казали хората :wink: Но думите на Лъчо все още кънтят в ушите ми, а те бяха "Няма значение дали си с пръчка за 50, 500 или 1000 лева, ако не умееш да я ползваш с лекота.Една и съща работа вършат, другото е просто душевна че**я" - Като с GSM-ите.Всичко е слушалка, другото са излишни екстри ;)

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 01, 2008 10:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
В думите на Лъчо е истината. При една среща Мнков вижда моята за 30 лв и вика "я да я видя". За мен сопата се товари доста след 15-ти метър но това не попричи на Мънков да изстреля почт целия шнур (тревата пречеше). Въпроса е правилно да подадем, а не да хвърлим 100 метра. Темата е широка и нека да не влизаме в подробности. Аз все още се уча и не мога да давам компететни мнения за туй наблягам на тренировките. Всяка използвана за целта минута е ценна.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов