Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 8:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Ето че дългоочакваната от мен покупка от баспро-то пристигна онзи ден и след като кръстосах на няколко пъти града заради FedeEx и митници най-сетне си я грабнах в ръце и разопаковах.
До този момент все още се притеснявах какво ли са ми проготвили като изненада. Четях за разминавания в поръчките и къде с къде без основание се притеснявах.
След като отворих кутията обаче усмивката на лицето ми грейна и се успокоих. ЕТО това бях искал да имам! Browninw Black Canyon, най-малкия модел. Надявам се на снимките да си проличи малко или много реалният размер, но....в диаметър е малко над 7 см, а ширината на шпулата е към 2 см.
Ето малко снимки:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

На сайта на баспро я бяха обявили 2.8 OZ, но както се вижда на таблицата на една от снимките си е 3.04OZ и след като я претеглихме закова до грам по показателите дадени от производителя.
Като изработка е меко казано много добра! И едно от най-важните неща - никакви луфтове. Мек аванс и много дълъг негов ход! Просто..всеки цент, който похарчих си заслужава ! А сега дори е още по-намалена цената, за тези които обмислят евентуална покупка!
Най-важното нещо обаче за мен беше дали и как ще балансира седемфутовия третокласник St.Croix Avid. Е, легна ама перфектно..Лееко към средата на корка идва, но това без изваден шнур.
Като цяло искам да кажа, че едва ли от буквите личи колко много се радвам на тази покупка, още повече че сега три пъти по-силно ми се иска да я закарам на някоя рекичка :)
Поздрави, Краси!

п.п. Снимките са качени в галерията ми. Който желае може да ги разгледа там в реален размер. Незнам защо тук в темата не са така.Джокер на ЛС?!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 8:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 3:33 pm
Мнения: 155
Местоположение: Своге
честито колега да си я ползваш дълго и успешно


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 9:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Краси, честито ти бижю!
-------------

За снимките ще отговоря тук, а не на ЛС.
Все пак не е някаква голяма тайна :wink:

Та трябва да отвориш снимката и тогава от пропъртийс да копираш локацията.
Т.е. ти го взимаш от тук http://gallery.akulata.com/krasiplovdiv
а трябва от тук http://gallery.akulata.com/krasiplovdiv/aaa

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 9:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
... и все пак дойде каквото си поръчал :D \:D/

Еми сега ЧЕСТИТО. Дълго време да ти служи вярно.

Жив и здрав
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 7:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Здравей Краси!
Честита ти убавиня, със здраве да си я ползваш и аванса честичко да свири!


П.П. С Кръстю правихме едни тънки сметчици, ама тоя сняг пак ни изненада ( в тънките сметки беше влючен и ти). Но нищо следващият път, ще я видим на живо.

Поздрави!!!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 8:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Айде сега и от мен - голямо ЧЕСТИТО!!!!!! Много пъти съм казвал, пак ще се повторя - най-обичам сутрин кат "отворя" форума, да виждам те такива постове за нови убавини!!!!!!!!!! Със здраве да ползваш тоя сладък мъник Краси!!!!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 9:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Вчера като коментирахме с едно приятелче макарата..изникна въпроса у мен(и желанието) как, с какво да "цапна" логото и надписа, за да се запазят в този вид. Дали яхтен лак...дали автолак, или нещо друго?
Някой ако има готов отговор, моля да сподели! :)
Поздрави, К. :)

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 9:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
И друго...както предполагам се вижда на снимките капацитета на шпулатала е в пряк конфликт с наличието на повече от няколко метра бекинг.
Предполагам, че ако се закачи нещо по-свястно изхода от ситуацията ще е "Две намотки на шнура около кръста и газ нагоре по баира" :)
Майтапа настрана ама това трябва да се има впредвид от колеги ако мислят да си я купуват но за 4-ти клас мухарка примерно (то зависи и от баланса на голия прът де..ама).
Следващият по ред размер май ще е по-добрият вариант.
На листа, който беше в кутията беше написано също и за гаранция. От производителя дават една година от фактическото купуване, така че сега мисля да се поразровя в сайта им да видя дали някъде няма "форма" за попълване. А като начална дата ще използвам датата на инвойс-а.

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 9:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Краси, здрасти!! Винаги е така с тия макари - място за бекинг няма, или същото е доста символично - за не повече от пет-шест метра, но в крайна сметка те за това са ултра лайт категория. Сега за надписите - навремето надписите на спининговите макари си ги минавах с обикновен прозрачен лак за нокти и процедурата вършеше чудесна работа...Най-голямата опасност е някой от компонентите на лака да подейства разяждащо на боите, ползвани за надписа :? :? .. В тоя смисъл пробвай на надписа "Мейд ин Кореа". Иначе, за да се спази естетиката, предварително с хартиено тиксо правиш "рамчица" около надписа, за да има правилна форма лакирания участък. Трябва да направиш едно, максимум две движения при покриването, за да стане същото равномерно. Ако работиш с лак за нокти това автоматически води до елиминирането на "фабричната" четчица от лака - твърде тънка е. Почти веднага след нанасянето на лака трябва внимателно да "разглобиш" рамката от тиксото, в противен случай след изсъхването свалянето и може да "отнесе" лака....Така или иначе макарата трябва да се пази от хвърляния по земята, чукания по камъни и т.н. и т.н. Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 9:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Краси, честито, прекрасна макара! Ако знаех, щях да се натисна и аз за една! :D Колкото до невъзможността да сложиш повечко бекинг, мисля, че тук той не е необходим(освен за увеличаване диаметъра на основата, върху която ляга шнура, за да се усуква по-малко). Но да се стигне до там, си трябва много сериозни риби, които еветуално биха развили всичко, що е на шпулата. :D

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 8:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Мунчо написа:
Краси, честито, прекрасна макара! Ако знаех, щях да се натисна и аз за една! :D Колкото до невъзможността да сложиш повечко бекинг, мисля, че тук той не е необходим(освен за увеличаване диаметъра на основата, върху която ляга шнура, за да се усуква по-малко). Но да се стигне до там, си трябва много сериозни риби, които еветуално биха развили всичко, що е на шпулата. :D


Охоооо, Ицкааа :)
Радвам се да те "видя" :)...За бекинга това беше просто акцент, който не е произлязъл от притеснение, че няма да мога да "върна" рибата :)
Тук, с този си такъм просто се подготвям за пуризъм, брат :) \:D/

При следващият ми воаяж(другата събота май) ще се видим да пием по нещо и да видиш макаренко!
Поздрави, Краси!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 20, 2009 9:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Bate Raiko написа:
.. В тоя смисъл пробвай на надписа "Мейд ин Кореа". Иначе, за да се спази естетиката, предварително с хартиено тиксо правиш "рамчица" около надписа, за да има правилна форма лакирания участък. Трябва да направиш едно, максимум две движения при покриването, за да стане същото равномерно. Ако работиш с лак за нокти това автоматически води до елиминирането на "фабричната" четчица от лака - твърде тънка е. Почти веднага след нанасянето на лака трябва внимателно да "разглобиш" рамката от тиксото, в противен случай след изсъхването свалянето и може да "отнесе" лака..


Пробвах тази вечер, с безцветен лак за нокти. Случи се гадното, "разходи" надписа лака, не много но достатъчно.
Очаквам нови предложения!
Поздрави!!!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 21, 2009 7:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Аааа.....кофти работа :? :? ...при това положение въобще не бих продължавал с опитите, или трябва да се търси лак с неагресивни съставки / друг е въпроса има ли такъв /. Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 21, 2009 9:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Имаше едни прозрачни спрейове. Силиконови май ги водят. :-s Дали ще стане и с него? :roll:

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 04, 2009 7:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Пометках вчера с въпросната макаричка и останах много доволен от работата,звука и настройката на това бижу.С Краси се паднахме в една къща на събора и беше голямо метане,пробване и мерене на двора.Поздрави Краси и често да свири тоя мазния аванс ти желая!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов