Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:18 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Pfueger от Cabelas
МнениеПубликувано на: Чет Ное 26, 2009 11:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:47 pm
Мнения: 59
Здравейте,
Обмислям поръчка на Pflueger 1492 от Кабелас

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true


Мисля да станат другарчета с едно St. Croix Imperial 8.6ft/#4/4. Разбрах, че една българска фирма знае адреса на Дядо Коледа, срещу 300 левчета :wink: .
Възстановяват производството на този модел, подобрен уж, а има и добри отзиви за него, та дори и хендкрафтид ин Мексико.
Някой да има преки впечетления?


Последна промяна piratus на Нед Дек 06, 2009 10:46 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 27, 2009 2:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пламене, здрасти!! По едно странно и необяснимо / поне за мен / стечение на обстоятелствата марката Кроа е недолюбвана у нас / в абсолютен противовес на международните настроения :lol: /. Доколкото знам има неколцина пръчки в колегите, но те са от "по-високото грозде" - сериите Ултра и Елит. Ако ме питаш - грабвай убавинята и не му мисли - няма да е първата, а още по-малко последната ти пръчка!! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 10:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 12:52 pm
Мнения: 76
Местоположение: София
аз я внесов от тук
http://www.jannsnetcraft.com/pflueger-f ... ing-reels/
за две седмици дойде


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 3:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Много от "недолюбителите" никога не са имали Кроа!
Аз имам две и съм супер доволен! Ма кво ли разбирам аз :)
Колега, ако те интересуват впечатленията ми кажи и щи драсна едно лично!
Поздрави!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 7:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:47 pm
Мнения: 59
КрасиПловдив написа:
Много от "недолюбителите" никога не са имали Кроа!
Аз имам две и съм супер доволен! Ма кво ли разбирам аз :)
Колега, ако те интересуват впечатленията ми кажи и щи драсна едно лично!
Поздрави!


Здравей Краси,
Разбира се, че ме интересува, нали затова пускам темата. А и в представянето си казах, че се уча от постове с лични впечетления, а не от пристрастия. Ако искаш пиши на лични, но има и много други, на които тази информация би им била полезна. :? :wink:
Благодаря предварително.
Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 8:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
piratus написа:
КрасиПловдив написа:
Много от "недолюбителите" никога не са имали Кроа!
Аз имам две и съм супер доволен! Ма кво ли разбирам аз :)
Колега, ако те интересуват впечатленията ми кажи и щи драсна едно лично!
Поздрави!


Здравей Краси,
Разбира се, че ме интересува, нали затова пускам темата. А и в представянето си казах, че се уча от постове с лични впечетления, а не от пристрастия. Ако искаш пиши на лични, но има и много други, на които тази информация би им била полезна. :? :wink:
Благодаря предварително.
Поздрави

Аз също мисля че е по-добре да кажеш мнението си публично ! Стига да не се притесняваш... :)

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Pfueger от Cabelas
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 9:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
piratus написа:
Здравейте,
Обмислям поръчка на Pflueger 1492 от Кабелас


Това е от много здраво направените и с класически дизайн макари. Винаги са ми харесвали, но са по-тежички , пък и всеки има различно предпочитание.
Виж провери пак , защото някъде бях чел че този и следващия размер са само за дясно навиваща ръка и не може да се обръщат, ако не те бърка това.

Успех!

@КрасиПловдив
Краси би ли казал кои модели на кроа имаш. Аз имам преки впечатления от авид и ултра и бих дал един положителен глас за тях (малките класове и дължини).
Тъпото с кроато у нас бе учудващо нескопосаното презентиране на тази инак пословична щатска фирма.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Pfueger от Cabelas
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 11:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 10:47 pm
Мнения: 59
D-r Misho написа:

Това е от много здраво направените и с класически дизайн макари. Винаги са ми харесвали, но са по-тежички , пък и всеки има различно предпочитание.
Виж провери пак , защото някъде бях чел че този и следващия размер са само за дясно навиваща ръка и не може да се обръщат, ако не те бърка това.


Привет Д-р Мишо,
Точно класическия дизайн ме привлече в този модел, без да кореспондира с "класическа" цена :roll: . А и теглото от 4.2oz, което е 119гр. ме спечели на фона на останалите 5oz. и нагоре дизайнерски маркови красоти. Да не се бъркаш за навиващата ръка, едва ли ще правят модел само за "левичари", без да влагам лоши чувства, а и "Convertible left/right-hand retrieve (except models 1492 and 1492 1/2)" аз си превеждам "прехвърляне от ляво на дясно навиваща".
Кроато, на което съм метнал око е 2,5oz(71gr) и може би ще се чувства по-добре с по-лека макаричка. Всъщност това по-ниско тегло от по-класни пръчки (над 3oz) притеснително ли е, или е за сметка на макародържача и корка например, а не на бланката :?:
С респект :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Pfueger от Cabelas
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 11:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
piratus написа:
Да не се бъркаш за навиващата ръка, едва ли ще правят модел само за "левичари", без да влагам лоши чувства, а и "Convertible left/right-hand retrieve (except models 1492 and 1492 1/2)" аз си превеждам "прехвърляне от ляво на дясно навиваща".
Кроато, на което съм метнал око е 2,5oz(71gr) и може би ще се чувства по-добре с по-лека макаричка. Всъщност това по-ниско тегло от по-класни пръчки (над 3oz) притеснително ли е, или е за сметка на макародържача и корка например, а не на бланката :?:
С респект :)

Здравей piratus,
превждаш добре, но "except models 1492 and 1492 1/2" не означава ли "с изключение на модели 1492 и 1492 1/2." :D
За пръчката нищо не бих казал, единствено прочетох това заинтригуващо ревю http://www.midcurrent.com/articles/gear ... yrods.aspx

Защо не се поразровиш из западните форуми за мнения от притежатели. Ако не си на зор защо да избързваш ... цяла зима е напред, а и тепърва чакаме коледните намаления.

BTW, това първата въдица ли ще е за теб.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 30, 2009 11:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Здравей Пламене,

Прочети по-внимателно пост ана Мишо!
.... опа той междувременно ти отговорил :) ....

Друго, което май пише в Кабелата е че точно тези два модела 1492 и 1492 1/2 нямат аванс!?!
(The externally adjustable drag (except 1492 and 1492-1/2) lets you quickly match your fish-fighting needs.)

Поправи ме ако бъркам в моя английски!?

Поздрави!

Ангел

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Pfueger от Cabelas
МнениеПубликувано на: Вто Дек 01, 2009 12:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
D-r Misho написа:

@КрасиПловдив
Краси би ли казал кои модели на кроа имаш.


Здрасти, док :)
Не помниш ли онзи третокласник Ейвид, с който помята на Орешак? :)

А иначе...впечатленията ми от него: супер такъм! С DT3 се товари много добре, особено след 8-10 метра. Тогава си личи, че всъщност е бавна въдица. Кеф е да го усещаш как се товари от дръжката още. А като клъвне по-едра риба на далечна дистанция усещаш борбеността и с гъза си направо :)
Неотдвавна обаче купих от бати Райко един 2-ри клас DT. Е нема такъв кеф!!!! За суха муха стана уникално! Направих няколко излета из Родопите да се насладя на този вид риболов.
Водачите са еднокраки, а лично мен малко ме дразят заливките, доста натрупани ми изглеждат. Но кой ти гледа заливки като се размяташ на реката :)

Другата ми е от ниския ценови клас - Rеign, 5-ти клас.
Мощен прът! За по-големи реки (като Марица) - перфектен! А наскоро и за щука беше :) Стримерите не бяха никак леки, особено мокри :)...Справи се чудесно, без да тормози. Това при условие, че нямаше вятър. По обед излезна страничен и вече риблова стана мъчен.
На този модел водачите са змиевидни.
Корка на дръжките и макародържачите на мен лично ми допадат.
Мое мнение - скопосано или не, представянето в БГ не ме интересува. Кроа са си фирма и едва ли има достоен измежду нас да дава генерални оценки. Всичко опира до лични предпочитания и до това, с колко пари си готов да се разделиш.
А лично на мен тези две въдици ми легнаха отлично и на вкуса и на местата, където риболовствам.
На разположение са на всеки, който се дву или триуми какво да избере!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 01, 2009 12:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Краси, така е както казваш :D
С триумф съм мятал също - с дву и с четири снадков , все 8 футови - лично пръчката ми допадна, екстра е за парите си.

Авида наистина е маниашки в ниските класове и ако се продаваше тук на нормална цена бих отнесъл някой тогава ... но нейсе, въдици да искаш :)

Поздрав.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 10:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Здрасти Доки,
Съжалявам,че сега разбирам за желанието ти да имаш евтино Кроа.Почти десет дни имаше избор когато ги намалиха! :shock: Аз си взех веднага три при положение,че имах вече толкоз.Взех ги ей така за приятели и сега те се кефят максимално.А специално за Авид-доста дълго време се предлагаше #6 на две и четири части.Уникална мухарка е тази особено на двете части.Купи я друг хасковлия и толкоз се разтрои,че разпродаде всички мухарки,които беше имал преди Кроато...
И накрая-знаеш слабостта ми към бамбука :oops: ,но си оставих един Леджънд,#2 и не смятам да се разделям с него!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 11:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Здрасти Веско, знаеш как тихомълком се разпродадоха в него миг кроатата на половин цена и кой е знаел си е напазарил на богато. Аз лично разбрах пост фактум, но не се изненадах въобще че келепиреца не стигна до софето :D

Както и да е, това е без значение , имам вече малка и лека въдица от маниашка серия отдавна спряна от производство 8) А и дядо коледа нещо се обади от през океана та знае ли се :D

Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 02, 2009 11:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Незнам за Флюгерските макари, но Рос имат страхотна промоция даже въздишам по едната макаричка :).

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов