Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 9:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 12:47 pm
Мнения: 59
Местоположение: Габрово
привет, камене.. според мен бягай далеч от тези бизони, кеймори и прочие.. аванса им е под всякаква критика и много често дава дефекти, а именно аванса е важното в една макара, който каквото и да говори.. най-неприятното е да си скапеш макарата не докато вадиш риба, а докато вадиш шнур.. за същите пари можеш да вземеш примерно една echo ion .. не че и тя не е произведена в китай, но поне е от фирма, в която държат на качеството.. а ако ти се отделят малко повече парички най-добрият избор, според мен а и не само, като съотношение цена-качество е lamson konic.. както казва д-р мишо не бързай, вземи първо въдицата и после макарата..

_________________
Fly Fishing Club Gentleman


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 10:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Изобщо не съм съгласен,но няма да почваме спор.Предполагам ,че говориш от собствен опит....в смисъл имаш бизон,щото фабрични дефекти има в предполагам свсяка една марка.Много повече боли ако се преебе маркова макара,а не тая от 50 долара.Както спомена Доки глобализацията е на всякъде...демек всичко се прави в Китайско село.Айде нека погледнем ,какво толкоз има в една макара от техническа гледна точка.Един прост лагер,произвеждан в една от световните компании NTN ,NKS,SKF,.....струва стотинки и се купува ,за да се вгради в изделието.От там го взимат и реномираните марки,но на тях им излиза цената под стотинка,заради голямото количество.Елементарен дисков съединител-три шайби притиснати от гайка.Материал стомана-гитенакс-стомана.Може вместо гитенакс да се ползва корк или карбонов диск.Нищо сложно от техническа гледна точка.Всеки стругар ще го направи за 5 минути.Остава само да се влагозащити и става вечно.Есествено една голяма риба ще го подпали,затова се слагат 2 или 3 диска.И се връщаме пак на главния въпрос:Де са големите риби.......щото всичко останало е глезотия-факт
И за да не почваме дискусия пак ще повторя клипа на Веско:http://www.youtube.com/watch?v=Ai8eR-QqlZM

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 12:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Този клип с макара с прецизен аванс щеше да трае 7 минути и разходка 4-5 метра.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 12:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бранко така е, но си прав и не си донякъде. Тук се отвори приказка за бюджетни макари но все пак от фрезован алуминий и с не толкова лоша конструкция.
Верно е, че устройството на всяка макара е както казваш, но все пак да признаем че дизайна и изработката на скъпите модели на дадени фирми са доста по прецизно изработени. Отделно е и търсеното тегло на макара от ниските класове, там е трудно, знаеш.
Всичко е до лична нагласа към визията на макарата и финансови възможности щото кое от всичкото мухарско оборудване струва реално цената на която се предлага..

п.с. Колкото до аванса и рибите у нас дето се ловят масово на муха... не мога да не се разсмея най-чистосърдечно.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 12:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Опс...нали не може да се допълва поста, да допълня.
-----------
Та като за лека макара с добър аванс и следващо ценово ниво
Nautilus FWX 3/4

По-нататък, ако аз сега трябва да избирам, директно отивам на сейдж 4230 или с малко напън направо на даниелсон(лууп).

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 1:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Наистина няма кой знае какви тайни в една макара.Но аз лично не съм попадал на такава,която хем да е качествена ,хем да е евтинджос...Скоро играх за едни относително евтини кап енд ринг-ове от никел-силвер.Уж изглеждаха прилично,а се оказа,че драскат яко крачето на всяка макара.Докато се усетя и прецаках покритието на две макари без драскотина на това място и с две годишна експлоатация.Подобен инцидент не съм имал никога с доказаните макародържачи.Пиша всичко това,защото направата на един макародържач е много по-елементарна и проста/особено "кап енд ринг"-металната част/ ,но въпреки това един "Белинджър" винаги си личи!!!Дори и по качеството на накатките.Ако пък решите да си напазарувате ферули там нещата опират до шепа производители.Всичко друго на пазара дори не трябва да се нарича ферула.А иначе наглед -"какво толкоз?-" бихме казали.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 2:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
То затова се пита патило... прав си както винаги.
Ама ся за две драскотинки да се тръшкам, нема нужда <occasion

Поздрави Веско!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 4:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 12:47 pm
Мнения: 59
Местоположение: Габрово
много се радвам, че се получи тази интересна дискусия.. маркони, няма нищо лошо да започнем спор - така най-лесно се стига до истината.. не говоря от собствен опит и нямам бизон.. хубавото в днешно време е, че има безкрайно много информация.. как стигнах до тези изводи, които споделих? - преди време и аз като камен реших да си купувам нова макара.. всички знаем кои са хубавите марки, но и всички знаем, че хубавото струва пари.. при търсенето на други по-евтини алтернативи попаднах на www.allenflyfishing.com ... страхотен дизайн, материали, изработка, гаранция.. бях впечатлен и реших - това е за мен.. но все пак проверих отзивите в мрежата.. и тук нещата се пообъркаха.. много дефекти, чакане с месеци поради липсата на наличност, след което господин алан (собственика на фирмата) подарявал по една макара бонус заради забавянето!!! ахтунг, ахтунг.. поразрових още по дълбоко и стигнах до www.made-in-china.com... тук намерих въпросната макара за $20, естесвено без надписа allenflyfishing на нея.. намерих и една друга немска марка, горещо препоръчвана от тео (само респект към него.. не е трудно човек да бъде заблуден.. спомнете си и за интересната история покрай немецът, продаващ тези макари).. тук можете да намерите и бизоните, и кейморите и много други.. не казвам, че не вършат работа - дори напротив, но вероятността да останете с лоши спомени е много по-голяма.. и да повторя хубавото струва пари.. съгласен съм и за конструкцията на една макара - общо взето всичко е ясно, но така е и при велосипедите.. само дето едното струва 200, а другото 2000 - на пръв поглед са еднакви.. примери бол
тази година имам няколко бройки на аванс, така че дали е глезотия не знам..
камен го срещнах случайно на реката и остави добри впечатления в мен, та за това реших и да му дам съвет..

_________________
Fly Fishing Club Gentleman


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 5:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Малии, Савек, тия жълтите превзели почти всички брандове бря... и бълват ли бълват.

Същото е и при масовите въдици - еднакви бланки, малко различен цветен лак и надпис, яка реклама и достъпна цена ... кво да се прави, евтино и хубаво няма.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 9:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Просто сте малки, и не сте чели Маркс /а е задължителен във най-елитните "капиталистически" университети/.
Та човека казва: " за 300 процента печалба капиталиста би убил собствената си майка"- това е било в ония благословени времена, когато хората са се радвали на малко!!
А сега се върнете на думите на нашия светъл министър, който се върна от Китай ПОТРЕСЕН, и заяви , че нормалната печалба била...12 ПЪТИ, или 1200 процента. Така, каза министъра, "Космодиск"-а, оттам тръгвал под 10лева, а тука го продавали за ..120. Кожен куфар /с доживотна гаранция/ "Луи Вюитон"- там -300 долара, у нас в мола-3000 лева!
КИТАЙЦИТЕ ЗАТВОРИХА СВЕТА. Нищо ,абсолютно нищо не може да издържи на тези цени. Печалбата е такава, че можеш да платиш на политик, да платиш на бабичките в някое английско село 20 заплати, да ги изриташ, да затриеш фабриката на дядо си- и със остатъка да се насереш на някой остров, без да ти пука за Европа-това е истината....А и качеството си е приемливо- за съвременните хай-тек пънкари с розова коса-и дизайна даже е върха!! Дизайна се създава за таргет-група- не за дърти "корифеи", кихащи от нафталина, и спомнящи си абитуренският бал от 68..
Има шепа производители, които се държат буквално на магия. Оттам нататък- не знам. Може би Хитлер!??
Поздрави !!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 10:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Мани Даньо, болезнено си прав.
Немах си работа и написах в китайския портал, даден по-горе от Savek, да търси "fly reel" и си немаш на представа колко "европейски " уж брандови модели се показаха.
Тия жълтурите едва ли сами са стигнали до ноухауто, да речем на един ейнджъл, и дето викаш лакомията на новите световни господари е способна да приключи света.
Дето се казва, всичко хубави умря вчера.

Жив и здрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 10:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 12:47 pm
Мнения: 59
Местоположение: Габрово
хи хи стана ли ви интересно.. и аз паднах от стола като видях там продуктите на харди, абел, наутилус, гайдлайн и т.н. чудя се само как имат наглоста да пишат proudly made in usa на пръчки и макари за по 7-800 долара.. в такъв свят живеем.. всичко е лъжа и измама.. наздраве

_________________
Fly Fishing Club Gentleman


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 10:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
savek написа:
хи хи стана ли ви интересно.. и аз паднах от стола като видях там продуктите на харди, абел, наутилус, гайдлайн и т.н. чудя се само как имат наглоста да пишат proudly made in usa на пръчки и макари за по 7-800 долара.. в такъв свят живеем.. всичко е лъжа и измама.. наздраве

Не по-малко втрещено гледах и аз.
Подочуваше се това онова тук там из разни западни форуми, но всички запитани търговци все нещо го усукваха с преките си отговори. ... мани, не случайно казват че информацията струвала всичко.
Да сме живи и здрави, да му мислят клиентите..

Наздраве!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2011 10:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Хм,да дискусията е хубаво нещо.Понеже и аз много ровя и Харди Ейнджъл намерих по 50 долара,та с малки технически разлики почти всичко е едно,затова ства на въпрос.Но все пак искам да кажа на начинаещите колеги ,че като махнеш дизайна има 4-5 вида макари.Говорим за конструкция и примерно не е нужно да се хвърляш на скъп модел.Достатъчно е да балнсираш пръчката и да имаш що годе свестен аванс.
Поздрави на колегата за големите риби дето са му въртяли аванса...дай боже всеки му.

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Търся макара
МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2011 12:42 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Ето :http://www.alibaba.com/product-gs/431595977/Top_Quality_Super_Light_CNC_Fly.html

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов