Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 7:38 pm 


Последна промяна Radi Palazov на Пон Юни 18, 2007 10:21 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 9:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Radi Palazov написа:
Та иска ми се да ви кажа - не се лъжете с шнуровете на СА - били голем концерн не знам кво си, абе май не стават....


Струва ми се, че прибързано правиш генерални заключения и съвети ...

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 10:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Имам същия шнур на SA и нямам никакви грижи.Сигурно имам с него поне 200 излета :D :D Съветвам те да не използваш конектори и капни накрая на шнура малко моментно лепило за да не пие вода.За 444 няма какво да говорим, също е много добър шнур.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 28, 2006 11:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Radi Palazov написа:
.... дори слагах и стария си шнур Кортланд 444 Класик - няма такива проблеми. Е това е шнур - 6 години безпроблемна работа, никаква памет, никакви проблеми с плаваемоста - горещо го препоръчвам на всеки който се колебае дали да си го купи. Е аз в яда си, си поръчах нов - разбира се от Кортланд този път 444 Лазер - оранжев, има страхотно намаление във фабричния магазин на Кортланд (можете да погледнете). Та иска ми се да ви кажа - не се лъжете с шнуровете на СА - били голем концерн не знам кво си, абе май не стават...


Аз също ползвам втори сезон точно същия DT5F Air Cell и лоша дума не мога да кажа.Имал съм леко потъване на предния край след няколкочасов риболов, но преди да намазвам с лак възела.
Като цена/качество мисля , че няма конкурент.А колкото до шнуровете като цяло на 3М горното мнение меко казано е доста крайно.Пробвай мастъри серията колега и тогава говори.
---------------------------
Конектори отдавно не ползвам защото правят доста груба линията - правя си стандартен възел
(чрез промушване с игла ) като финно намазвам с лак местото на възела.


Поздрави.
П.С. Изключително добри качества има Cortland WF5 555 DYNA TIP FLY LINE - от личен опит.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 3:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Аз също имам Air Cell, само че WF и също съм много доволен.Не използвам конектори,а си правя въпросното възелче.Да не би да ти е наранен някъде отпред шнура,да пие вода и затова да ти потъва ?
Иначе за 3М само хубави неща съм чувал,а и собствените ми вчечатления са добри.
Поздрави !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 8:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 6:45 pm
Мнения: 379
И аз имах същия шнур и моя за една година ,вярно много интензивен риболов ,освен че пиеше вода ,а и се напука и се обели първите метър и отгоре.Имаше пукнатини и на десетия метър даже.Вярно че аз много-много не го пазех,но все пак.Но тя и цената му е такава.Виж мастъри серията сигурно е друга бира,но.... :?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 9:19 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
колега, аз ползвам такъв втори сезон и нямам никакви проблеми, при това с него ходя повече за кефал /т.е. мърлям го доста/, даже не си права труда да го чиста, доста приятели имам които също са с добри впечатления.. доста риболови и до момента никъв проблем.. та затова съм абсолютно несъгласен с генералния извод който правиш за SA, освен това air cell далеч не е върха на сладоледа /бих ти препоръчал мастери серията им, ама ти най-добре си знаеш/.. относно конекторите - не искам да ти давам акъл, но никога не ползвам такива "приспособления"..
за кортланд съм съгласен - също много добри шнурове, в крайна сметка най-важното е че си намерил нещо което на теб ти харесва..
успех!

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 9:44 am 


Последна промяна Radi Palazov на Пон Юни 18, 2007 10:20 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 10:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Radi Palazov написа:
Здравей Росене,
Не знам на какво основание пишеш, че заключенията са ми прибирзани - може би защото пиша рядко във форума.


Съжалявам, че си ме разбрал погрешно - имах впредвид, че съдиш за фирмата 3М само по един неин продукт и то от ниския ценови клас, което смятам, че не е правилно. И това моето беше просто едно мнение, не знам защо толкова се тревожиш, че чак и да не пишеш във форума. Извинявам се още веднъж, ако си го приел лично.
Не съм вносителя на SA, но имам шнур като твоя, имам и от Мастър серията им - доволен съм и от двата.

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 10:18 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
Ради, аз не виждам какъвто и да е опит за "съдене" или остро изказване в нито един от горните постове, с изключение може би на това:

"Та иска ми се да ви кажа - не се лъжете с шнуровете на СА - били голем концерн не знам кво си, абе май не стават...."

- генерално мнение за производител базирано на впечатленията от един единствен продукт......

е, всеки има право на мнение, ама тва е се едно ако караш VW Polo да твърдиш че на VW колите не стават щот са много тесни..

п.п.
нямам нищо общо с вносителя на SA, поръчвам си шнуровете от USA /а като стане вносител Росен може и от него да си ги зимам :D /

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ..
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 10:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 4:30 pm
Мнения: 237
Местоположение: Varna
Колеги, вземети си мажете с нещо шнуровете...почти всеки колега от форума а и доста други са с много качествено оборудване.., немога да разбера защо обаче никои не обръща внимание на детаилите които в случая обезмислят каквато и да е скъпа пръчка или шнур дори.., Ради, и ти да се киснеш няколко часа и ти ще вземеш да потъваш.., лично мое мнение е че Луповетре никак не вдървяват линията аз нямам този проблем..., дресингите за шнурове са много приятна работа ..дори и по време на риболов, примерно на всеки два часа е готино да се полира шнура..отнема 3-4 минути, така хем се пази шнура пък и водачите, хем ти прави кеф лесното му изхлузване през водачите,
Въобще готина работа има колеги, които по мои съвет ползват такива неща, нека да споделят впечатления..!?

_________________
наслука на другарите Мухари..!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 10:54 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 12, 2005 7:49 pm
Мнения: 221
Местоположение: варна
Еми немога да си изкривя душата Борислав е прав още повече че този дресинг не е скъп говорим за 10 лева всепак и аз го ползвам вече година .После в момента в който си смазах за първи път шнура усетих за какво ми говареше Борката до тогава.С едни и същи тъкъми кастинга стана далеч по добър и лесен самото изхвърляне на шнура т.е тягата се увеличи и оттам максималната дистанция а за малка дистанция просто е перфекто защото триенето при преминаване на нура през водачите се намали много и леката предна част на шнура преди същинският конус излиза без проблем.Това мога да кажа аз .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 11:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 11:16 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ..
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 11:25 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 11:17 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 12:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Колегата S.W.A.T. и мой "боен другар",ми каза,че си е взел смаска(дресинг) за шнура за 2,80 лв. - мисля,че беше DAM - и е останал много доволен.Смятам и аз да пробвам.Наистина при мухарския риболов малките детайли са от огромно значение и затова е добре да им се обръща повече внимание(баси сентенцията,която направих).

А,иначе аз съм ЗА различните мнения във Форума.И в случая както колегата Ради има право на собствено мнение,така и всички,които споделят своите впечатления имат право на такова - иначе просто впечатленията им няма да са собствени и може би няма да са от полза за другите.

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов