Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 1:19 pm 


Последна промяна Radi Palazov на Пон Юни 18, 2007 10:20 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ..
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 1:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 4:30 pm
Мнения: 237
Местоположение: Varna
Здрасти Док, ми с кво напоследък сума пъти се видяхме, що не попита,,хехе..!?
е те тука съм написал това онова, че гиняма при мен снимките сега
..

http://www.forums.akulata.com/viewtopic ... sc&start=0

_________________
наслука на другарите Мухари..!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 1:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Нед Юни 24, 2007 11:16 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 2:22 pm 


Последна промяна Radi Palazov на Пон Юни 18, 2007 10:19 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 29, 2006 3:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Radi Palazov написа:
....А и също така искам да използвам случая да те помоля да изпратиш (ако имаш разбира се) някои линк да видя как се прави заешка нимфа с златна глава, че немога да я намеря. Уж е най-простата пък нещо не я издокарвам както ми се иска....


http://www.akulata.com/flygallery/Hares-Green-Nymph

http://flyfisherman.com/Learn2Tie/haresearnymph/
http://globalflyfisher.com/patterns/universal/
http://www.washingtonflyfishing.com/gal ... &cat=18166

Успех.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 31, 2006 4:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здрасти пичове!!! Малко късно се включвам по темата, ама от неделя до преди час бях на Жребеца..........но това е друга тема, за която ще ви разкажа в близките дни :lol: :lol: :lol: , само ще ви кажа, че за пореден път се убеждавам, че това е Рая.....поне от известните ми места. Но, по въпроса..... Истината е, че поне лично аз досега не съм ползвал шнур, който след Х броя мухарения да не започне леко да потъва в първите двайсетина - тридесет санта - и Еър Села, и Шекспири, Партриджите също, дори и на два риболова Сейдж Куаят тейпъра почна да "слиза" надолу.... Само една Мастъри серия ХПС още не съм я намотал, но не очаквам чудеса.... В интерес на истината това обстоятелство не ме и притеснява много, а и не ми пречи, но в този смисъл смятам, че Борислав е прав - то и човек да е след Х часове ще се вкисне, камо ли шнурето :lol: :lol: . Момци, няма такова нещо като вечен продукт, просто трябва да приемем тези проблеми като "част от играта". Може да отложиш процеса с дресинга, но просто няма начин да го избегнем. Според мен просто подхождаме твърде емоционално към големите марки в бранша и очакваме някакви, образно казано "извънземни" характеристики на продуктите им. А практиката показва, че в крайна сметка става въпрос за пластмасов конец :lol: :lol: :lol: . Е може да не е точно така...ама приблизително такова е положението.... Нали си спомняте едно време / говоря на по-старичките, дето си спомнят бригадирските години/ - като се събере компания и всеки започне да разказва какво чудо е по консервните фабрики, кой където бил на бригада през лятото и накрая човек трябваше ни да яде, ни да пие.... Та мисълта ми е, че ако попаднете във фабрика на Кортланд или СА например, едва ли ще има и помен от и едва ли ще усетите "мухарския дух на велики мухари", или "как струи новаторски дух" и т.н. и т.н. по - вероятно е да видите х брой отрудени хамериканци, които се потят за насъщния....Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2006 8:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Та по въпроса за шнуровете :) :) :)
Според мене всички марки шнурове са гола вода след яко риболов виждал съм напукани и нацепени всякакви марки единствения шнур който си подарих след 1 сезон риболов и не беше мръднал е неизвестна марка даже не знам и каква е струваше 10 лв. :) много як шнур но само ЯК за другото не ми се коментира. Ползвам 3М който вече направи 2 ра година и още не е мръднал отначало много го тормозех но след съвети от колеги започнах яко да си се грижа за шнура и за пръчката:) благодаря за което :)
Значи от всичко написано мойто мнение ако след риболов си измиеш шнура със сапун и хладка водичка и след това му сложиш някакъв дресинг - аз ползвам Балцер, шнурчето ще ти се отплати а и водачите ще му се радват а и на тебе ще ти е по кеф шнура да излиза гладко от водачите. А всички шнурове потъват след много киснене във водата малко дресинг по време на риболов и нещата се оправят :)
Успехи и Наслука на всички колеги


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2008 11:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 12:59 pm
Мнения: 23
Местоположение: Хасково
За да не отварям нова теме да попитам тука.

На ей тая муарка:
http://akulataflyfishing.com/product_in ... 073f946393
Кой клас аир сел ВФ се полага.
Дали ще понесе ВФ8Ф ?

_________________
Съпта рапта няма. Зъ мухо-махаме !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2008 12:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ванка, здрасти!! Напоследък във форума започва да се оформя мнението / което е абсолютно правилно, според мен /, че реалният клас на пръта трябва да се определи след тестване с поне три класа шнурове. В тоя смисъл никак не бих бил учуден, ако Одисея си метне преспокойно една ВФ осмица.....Няколко пъти съм посочвал, че в зората на графитите производителите са означавали прътите в три класа - например 5,6 и 7...6,7 и 8 и т.н., което е било много по-точно и честно спрямо потребителите!! Така че - пробвай...проблема е само да намериш колега с подобен клас.....все пак си е осмица! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2008 1:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 12:59 pm
Мнения: 23
Местоположение: Хасково
Да де, ама нали се сещаш, че тая проба аз не мога да я направя щото не разбирам още и съм аджамия по мухомахането.
Затова питам ако някой има такава клечка и е пробвал да каже.
Иначе трудна работа .

Поздрави на всички !

_________________
Съпта рапта няма. Зъ мухо-махаме !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2008 4:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Мисля, че търсеният от теб клас е доста дефицитен у нас...От друга страна се чудя за какво ти е притрябвало подобно нЯщо, казваш, че си начинаещ, сигурно искаш да хвърляш много надалеч?

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2008 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Мунчакис, тая болка с далечното хвърляне отшумява по-нататък :D
Онзи ден, като си вземах новата пръчка от Зиги, Гайдлайн LPXe 7'6" / #3 / 4pc гледах, кой модел шнур работи най-добре на къси дистанции 3-5 метра, щото сега ходя на една рекица дето клена и е голям хитрец, та лазя из копривите и храсталаците и в най-добрия случай съм на колене скрит зад някой треволяк, когато му подавам мушицата на мушмурока! Шнура е на GUIDELINE, HIGH WATER WF-3-F, отлично полага на къси и с лекота постига дълги дистанции!
Нормално е хванеш ли в началото мухарката все далекото да гониш!
Поздрави :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2008 7:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Ванка, въпреки че никой няма да си признае без бой :lol: :lol: :lol: , у нас има вероятно не повече от десетина човека, които наистина са кастъри в световно признатия смисъл на тая дума....имена няма да цитирам, но в общи линии всички знаят за кои колеги става въпрос. В това, което ти казвам няма нито капка ирония или насмешка към когото и да било - дори напротив, за размерите на нашата държава вероятно процентно добрите ни кастъри са повече, отколкото в Щатите, например, - следя дискусии в техни форуми и честно казано хората нито имат, нито се хвалят с някакви невероятни кастърски умения!! От тази гледна вероятността да получиш точен отговор на въпроса си е много малка и би могла да се сведе само до някое бъдещо събиране, където биха присъствали споменатите колеги и те направят тест на комплекта, за който питаш. Защо ти казвам това - реално погледнато всеки от нас се справя прилично с дистанция от десетина - петнадесет метра. В този смисъл съм убеден, че Одисея ще се товари прекрасно от ВФ осмица и пак в този смисъл всеки от нас би ти казал - нещата са О.К. Купонът обаче започва, ако мога така да се изразя, след петнадесетия метър. Тогава се вижда дали пръта има "силиците" да работи с тоя шнур или "парата му свършва"....Аз си признавам "без бой" :lol: :lol: , че няма да мога да ти бъда полезен в такава проба........
Ако наистина искаш да хвърляш далече, за което те пита тоя заклет пурист Мунчакис :lol: :lol: , то т.нар. "оувърлоудване" няма да ти помогне....то помага за мааалко по-добър усет на движението на шнура и нищо повече.
Наборе......ще се критикуваме....не може за нова убавиня да се разказва ей тъй, между другото [-X [-X [-X - мноо молим......нова тема със снимков мат,риял :wink: :wink: . Честита ти убавиня, а молбата ми е напълно сериозна!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2008 8:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Значи вярно съм разбрал, че Делчо е гепил LPXe-то ... Честито, невероятна сопица е, че и размазала много сопи по ингилизките тестове ...

Бате Райко, аз имам няколко шнура 8-ци. Ако му дам единия от тях сопата не просто ще се товари от него, ами направо ще предаде богу дух ... както и да е. Ванка, що просто не му сложиш някой нормален шнур на Шекспирчето?

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2008 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Наборе очен виноват :oops: , но как да да се похваля само със сухо писъмце без нагледен материал :( !? Прилежно снимах убавинията веднага и от няколко дена се боря 8) да разбера, как да кача снимките и във форума, почти съм на финала, а и младежите ги няма едно рамо да дадът!
Приятелски Поздрави :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов