Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: DT шнур
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 9:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 4:08 pm
Мнения: 102
Местоположение: Самоков
Здравейте,
Можете ли да ми предложите някакъв DT шнур ? В момента съм с Professional Fly Line WF , но имам още една шпула и искам да пробвам с DT шнур, защото от това което прочетох разбрах че DT е по-подходящ за сухи мухи, а мисля че има още какво да уча за риболова с нимфи.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 10:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Според мен нямаш нужда от DT шнур.Сухите мухи можеш спокоооойно да ги хвърляш с WF-а.А WF-а не специално за нимфи.Може да се каже,че е по-универсален и според мен с повече възможности.Да не говорим,че има мнение,че с WF се хвърляло по-лесно.
Според мен си мятай с този,който имаш(освен ако не е за смяна),а на пролет или по-нататък можеш да си вземеш вече нещо друго.Пък до тогава може и да добиеш собствен опит и да прецениш кое ти пасва по-добре - WF или DT.Ако имаш възможност,пробвай да помяташ с DT шнур на някой колега,например, и да прецениш дали усещаш разлика.
Аз лично до миналата година имах DT шнур на едната шпула,с намерението да го използвам за по-къси дистанции и за по-фино подаване,но въобще не ми се е налагало и сега го смених с друг WF шнур.Съвременните WF шнурове,според мен,в зависимост от конструкцията си,предлагат достатъчно разнообразие за различни ситуации.Има WF шнурове,които полагат и работят прекрасно на къси дистанции,такива,които позволяват постигането на по-големи дистанции и т.н.

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 10:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
По принцип нещата са теоретични. Зависи как работи цялата система мухар-прът-шнур-типет-муха-вода-риба. В старите книги като преимущество на ДТ-то дават, че може да се обърне след време и едва ли не за едни пари и една стока ползваш фиктивно два шнура. Аз цял сезон ловя на суха муха с WF и слагам чат-пат за нимфа DT. Точно обратното е на това което си писал, но си имам моите съображения. Може и да са неправилни но ми помогнаха на куция кастинг. С ВФ по добре подавах сухата муха на дистанции които ми бяха недостъпни с ДТ. И с ДТ по добре обръщах нимфите на къси дестинации въпреки жестоката памет на шнура. Отделно има и разлика при кастинга с двата типа. С около 25 риболова с мухарка засега не мога да ти я обясня но се надявам един ден и това да стане. Моя съвет е лови си с WF и не се притеснявай. Събирай парите за да си купиш по-хубаво оборудване един ден. Нека и по опитните колеги си кажат думата. Тествал съм шнур специално за нимфи на Д-р Мишо и там играта е съвсем друга с по-горе описаните двата типа.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 10:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 4:08 pm
Мнения: 102
Местоположение: Самоков
Благодаря за изчерпателните отговори :) По принцип съм доволен от шнура ми. С моя калпав кастинг работи добре (според мен) и като се замисля сте прави да не го сменям.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 10:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
В Самоков има добри мухари. Надявам се да ти окажат помощ със съвети и наставления.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2008 4:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 4:08 pm
Мнения: 102
Местоположение: Самоков
За съжаление не познавам нито един мухар от Самоков, но се надявам да се запозная с някой. За сега само съм се учил от интернет и няколко книги.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов