Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Нежен шнур
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 6:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Здравейте момци и девойки.По принцип обичам да ъпвам умрели отдавна теми,но този оът пускам нова,защото като гледам шнура не е коментиран.Значи метам си в момента с ВФ Гайдлайн Презентейшън с къса и тежка глава и си фърка перфектно,ловя си риби,оправя ми непохватния ми кастинг....пълна идилия.Но идва момент в който пляскането почва да те дразни.Променливо време,капризни риби искат малко по-нежно полагане,а Гайдлайна ми скача върху кефалюгите като распер :).
Та въпроса ми е да мина ли на ДТ....нещо като Quiet Double Taper II DT на Саге или да взема пак ВФ от сорта на Гайдлайн Дъ Драй ,но по нормален с дълга глава и изтънен отпред.Бюджета е без значение,важното е да ми е комфортно.
Сопата е LPXe 9 стъпки 4 клас.Разстоянието на което ще ловя е 13-18 метра.Давайте предложения за модели.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 9:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 9:08 am
Мнения: 431
Местоположение: ZLATOGRAD
Здравей!Щом става въпрос,за тази марка,питай Зиги!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 9:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Здрасти Бранко,
XPS 4DT на сентифик е много фин при суха муха, пробвал съм го на пръчката ти.
В момента така си стои новеничък защото се оказа лек за XP'то и сигурно ше го продам. :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 9:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Става Док,но мисля че XPS е повече пъстървов шнур.На Янтра малко ще се озоря с него.Знаеш дистанциите какви са от личен опит.Естествено не съм го пробвал,но съм чел писанията ви по въпроса.Имам го предвид!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 9:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:18 pm
Мнения: 211
Местоположение: В.Търново
HARDY MARKSMAN FLOATING DT -това е най финното с което съм мятал аз.
Имам 3-ти клас и съм много доволен.
има го в бент на разпродажба в момента.

Поздрави и дано съм бил полезен :)
Кънчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 17, 2009 11:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Markony_RS написа:
Става Док,но мисля че XPS е повече пъстървов шнур.На Янтра малко ще се озоря с него.Знаеш дистанциите какви са от личен опит.Естествено не съм го пробвал,но съм чел писанията ви по въпроса.Имам го предвид!


Тогава или Expert Distance на 3М или нещо Зиги да ти подбере. Скандинавците имат такива торпеда.
Експерт дистанса 4 клас твоята пръчка с лекота го хвърля почти целия шнур(31 метра).
Но дистанция, примерно над 20 метра, и нежно полагане е малко относително понятие.
Но ти си знаеш най-добре какво търсиш. :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 18, 2009 9:21 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
Markony,
на тази дистанция над 15 метра трудно се постига всяко подаване да е нежно!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 18, 2009 12:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
D-r Misho написа:
Тогава или Expert Distance на 3М ..........



....... във вариант Шаркскин за по-лесно "отлепяне" и по-фино "залепяне" :) :wink:

Докторе, 'ква че му е офертата на XPS-а?

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 18, 2009 2:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Е то ако беше лесно нямаше да ви занимавам с глупости.Питам ,пък все някой е уцелил златната среда.30 метра е голяма дистанция.15-20 е нормално.Аз съм нисичък и не смея много да далдисвам ,за разлика от Димо.Естествено се стремя максимално да се доближа до мястото,но не винаги позволява.Благодаря за отзивите,ще гледам да ги пробвам тия шнурове да видя как е.То все повече почват да капризничат рибите и съответно стигнах до тоя проблем.Знаете ,също ,че ако някой е минал преди вас и е оцопал района даже не се дигат рибите.Затова ранното ставане му е майката да минеш преди спинингистите.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 18, 2009 6:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Angel написа:
D-r Misho написа:
Тогава или Expert Distance на 3М ..........



....... във вариант Шаркскин за по-лесно "отлепяне" и по-фино "залепяне" :) :wink:

Докторе, 'ква че му е офертата на XPS-а?


За молко ползван шнур само от едната страна (необръщан) примерно 60% от цената му като нов.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 19, 2009 1:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Markony_RS написа:
но мисля че XPS е повече пъстървов шнур.На Янтра малко ще се озоря с него.Знаеш дистанциите какви са от личен опит.Естествено не съм го пробвал,но съм чел писанията ви по въпроса

Бранко, привет!
Как така, не си го пробвал, а даваш мнение по въпроса? :D :D :D
Това, че си прочел нещо, не значи , че то е вярно.! С XPS, също се постигат дистанций. И на двете кутий, и на Експерта , и на Екзакт=а. Има описание на профила на шнура. Там, се вижда, каква точно е разликата в профилите. Това, какво става в действителност е друга тема. Фина презентация, над 20 м. има смисъл единствено да не си "удавите мухата". Това е и смисълът на "торбата" и оносително дългият лидер.
Номерът не е с #5 пръчка и #5 шнур да се направи "фина " презентация. А с #4 пръчка и #7 шнур. Ако искате пробвайте и ще разберетет, до колко може да ги правите "финните". :D :D :D :D :D :D

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 19, 2009 2:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Ванка ,каде видя 20 метра.Виж добре в първия пост какво съм писал.Това за 7 клас шнур ,що не го дообясни или ся трябва да чекаме някой от знаещите да се сети какво му е на Пигов в главата,че той да го обясни ... :?:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 19, 2009 4:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Осезаемо зареждане на въдицата и по-дълъг тайминг-по този повод и на едната ми шпула за хр'то 4 клас шнура е 5 клас. Но не всички пръчки понасят претоварване и да работят добре.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 21, 2009 1:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Бранко, първо не ми харвесва тона в твоят пост./ виж емотиконите в моя/ Не си ми директор нали? :D :D :D Какво има да му се чудиш толкова на моя пост? Пишеш, че си чел, че XPS, е повече пъстървов шнур/ което съм цитирал/. Сиреч не става по-малко от "дуистънса" за далечен кастинг. Поне така те разбрах. Ама ако си имал нещо друго в предвид или някой нещо ти е казал. Определно те е объркал. :D :D :D :D :D :D :D :D За "златната среда" и златното сечение, човек разбира на реката. С добри и приятелски чувства. Опитвай сам на реката повечко на реката и сам ще намериш отговорите. :D :D :D :D

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 21, 2009 2:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Ти имотиконите ги слагаш ,се едно ти заяжда клавиатурата :).В поста ми няма нищо лично,забравил съм да сложа усмивките.....:))))))))))))))
Ставаше въпрос ,че се старая да намаля дистанцията колкото е възможно и обикновено успявам до 15 метра.Обикновено главата на шнура я засилвам с двойна тяга и цопането става неконтрилируемо.Рибите вместо да се привличат ..бягат.Та
питах за шнур с по-дълга глава от 7 метра ,който някой от колегите ползва,за да полога по-нежно от самосебе си и да коригира грешките от нескопосания ми кастинг(до някъде и нисък ръст).
Та днес на реката увеличих доста типета-тънката му част,като така се развали конуса,но мухата се обръща с кръг и закъснение и пада перфектно-в смисъл като от дървото под което хвърлям.Няма пляскане и пръски,което явно првлича тупалките ,както ще покаже репортажа на Роската по-късно,че той цял ден го даваше оператор на камера.Единствения проблем ,който видях в този вариянт е,че при светкавична атака увисваш с 2 метра неопънат лидер и подсечката закъснява.За моя радост тупалките пък изчакват 2-3 секунди да проверят манджата и тогава се мятат отгоре и.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов