Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:43 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 04, 2009 9:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Извинен си брате,
Така е има такива стари майстори/старчоци в прекия смисъл/,които уплетват някой шнур отвреме на време и вземат 150-200евро от мераклията.Но не за такъв шнур става дума.И предишния не е такъв.Тва са стари,ама наистина стари шнурчета,които съм купил от нищо неразбиращи хора... :lol: Въпрос на късмет,дебнене и риск.Цената обикновено няма нищо общо с качеството.Даже напротив-новите коприни трудно могат да догонят старите като качество.Все пак старите са правени от занаятчии,които са били сума ти време чираци,после калфи и след това с много късмет и труд майстори.Ясен съм нали?
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 04, 2009 11:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Веско, нищо не каза - пробва ли я :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 05, 2009 9:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Цитат:
Даже напротив-новите коприни трудно могат да догонят старите като качество.Все пак старите са правени от занаятчии,които са били сума ти време чираци,после калфи и след това с много късмет и труд майстори.Ясен съм нали?
Веско


Ех Веско то да беше така само с шнуровете.
Трудно се намира добър майстор в днешно време, но за тези като мен и новите технологии вършат работа :)

Поздрави.

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 06, 2009 10:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ачо,пробвах я вчера.Нямам никакви забележки. \:D/ Не се и чува нищо като подаваш.Само при ваденето на риба има лек шум,но си мисля,че след няколко мазания,щот я намазах сефте минути преди риболова и този шум ще изчезне.Те и новите коприни при вадене на рибоци шумят,но аз все повече си мисля,че новите са мнооого назад от старите.
А ти си по-потаен.... :wink: Траеш си и не казваш какво се случи с новия бамбук???
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 07, 2009 5:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Ах вие фетишисти вкарахте ме в белята.Ачо искам да го пробвам това като се домъкнеш насам.
Веско разбрах те прекрасно.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 22, 2009 9:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ето ви снимка на коприни и ПВЦ-шнурове.Те си съответстват по тежест,но както се вижда има съществена разлика в диаметрите.В полза на коприните.Ето снимката:
Изображение
Отгоре надолу са ДТ6 и съответния паралелен копринен,ВФ3 и номер 1/равнозначно на ДТ 3/копринен и най-отдолу ВФ2 и съответния му паралелен.
И двата паралелни съм ги тествал в реални условия.Много съм изненадан от лекотата, с която презентират мухата.Сериозно се замислям,че не профила,а теглото и по-малкия диаметър са важните параметри.Представям си какво нещо ще е някой запазен Кинг Фишер отговарящ на ДТ 4 !!! :shock:
Поздрави!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 23, 2009 10:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Възможно е.Отвън го гледаш елементарно въже пък колко бели прави на реката :).Веско завиждам ти ,че имаш база за сравнение.Изобщо по-старите...в смисъл не възрастни мухари дето са понасабрали н-на брой шнура и са пробвали всичко по- полпулярно си имат фаворити и съм сигурен,че не винаги цената говори сама по себе си.Та за кво иде реч:Веско така и така си най-активен с коприните,като изключим Алекс,който само приказва ,а не показва...ако може направи повечко тестове,та да има кого да питаме за информация като узреем за това чудо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 24, 2009 10:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Бранко здравей!
С удоволствие правя тестове и сравнения на различни мухарски пособия.На всичко каквото се сетиш-кеф ми е да съм информиран за с ебе си и с удоволствие споделям със съмишленици. :lol: Въобще не е нужно да узрееш за коприните-те не са кой знае каква цифра/говоря за старите/и най-много да загубиш някой лев...Иначе пластмасови шнурове съм ползвал какви ли не.И то докато се скапят от риболов.Има супер шнурове,но за жалост подобно на качествените мухарки са спрени от употреба.В името на движението на стоки и пари един куп качествени мухарски принадлежности се изместват от такива с несравнимо по- слаби качества.За съжаление!Затова се и обърнах назад в миналото.Не знам дали е за кратко,но се радвам,че научиш неща,които иначе никога не бих узнал.
Ще се радвам да помигна на всеки,който има мерак.Стига да е по силите ми.
Поздрави!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 24, 2009 10:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
В тая мисъл,нямах предвид цената а изобщо за стоките.Който не разбира купува по-скъпото да се застрахова,ама на практика съм се убедил че не е така.Сега по същество.Казваш че паралелния модел полага приемливо.Друго което ме интересува пие ли вода и как с държи с леки и по-тежки примамки.В смисъл има ли тясна спецификация за енергията която предава на мухата или е по- универсален от пластмасата.Говорим конкретно за суха/мокра муха и вариант нимфа/стример.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 25, 2009 5:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Конкретно отговарям-с паралелен шнур съм ловил само на суха и удавена мухи.Засега!Това беше неотдавна,защото преди това имах само ДТ коприна.С нея съм ловил с всички разновидности без типични стримери.Тя не пие вода,но след около тричасов интензивен риболов на пъстървова река предния край започва да потъва /2-3 метра/.Тогава го прекарвам през гюдерийката и ловя още половин час.След това обядваме и продължаваме риболова без никакви проблеми.Поне още два часа. С паралелния шнур установих ,че започна да потъва отпред малко по-рано.НО това ми беше първи излет с него и първо мазане на шнура от мен.Непосредствено преди риболова.Някои производители съветват да намажеш 5 пъти шнура/по един път на ден/когато си го купиш и едва тогава да ходиш на риба.Аз не направих така,защото не знам дали това важи за всички коприни.Едва ли,ако беше така това щеше да е изрично указано в упътването им.Гореописания начин е препоръчан от Тебо/Thebault/,а тоя от Феникс не пише нищо подобно.
Като презентация на мухите паралелния шнур нито пречи,нито помага.Помага обаче малкото му сечение.Аз не съм гонил дистанции над 15 метра,защото реката не го изисква.Като съвет бих ти препоръчал,ако имах възможност да избираш да си вземеш ДТ.Паралелните са доста по-евтини,но след определена дистанция трудно би събрал "торбата".Но до десетина-дванайсет метра си е супер.По-важното е да прицениш точно кой клас ти е нужен.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов