Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 12:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Аз използвам ето това устроство: Цък 1. С него се правят и други неща освен да се свърже лидерът с шнура: Цък 2

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 12:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
stflyfisher написа:
Аз използвам ето това устройство: Цък 1. С него се правят и други неща освен да се свърже лидерът с шнура: Цък 2

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 27, 2011 12:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
Аз използвам това устройство/ самоделно / и съм мн . доволен . Използвал съм голяма нокторезачка за 4 лв.Изображение

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 27, 2011 12:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
Май се отклонихме от темата за шнуровете , затова откривам нова тема - ДЖАЖИ /направи си сам/ :wink:

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 25, 2013 11:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
От 4 страници, не разбрах:
- Шнуровете Барио :
- дебели ли са
- колко им е дълга главата
-вървят ли добре през водачите
- какъве профила на глават, тежко ли пада на водата, или не.

Иначе дискусията е прекрасна. За да се включа и аз по темата, да знаете, как вървеше "Фиата " на баща ми навремето..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2013 7:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Редно е да се каже: аз има шнур Барио , така и така, това ми харесва, това ми помага в риболова, друго не ми харесва и друго ми пречи в риболова. Данчо ти колко човека предполагаш у нас имат шнур Барио та очакваш да има поне 5 мнения от които да сравниш и да извадиш някакви заключения.
Просто няма какво да се учудваш, тука "конекрадците" не сме пазар. Не сме пазар за Сейдж, Харди, Симс, Патагония, Рио, СА. В България годишно се купуват N на брой артикула Симс, което сигурно е дневната бройка на най-западналия УС онлайн шоп по време на ликвидация когато няма бройки от всички артикули и размери. Аз като фен на Орвис бих се радвал болшинството от колегите ми да ловят примерно с Харди - въпроса е къде и какво. Да се избичиш Величествено в лайната при Враждебна целия опакован в Симс, и гордо стиснал Гари Лумис в ръката го може само един <occasion

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2013 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Edit. За кой Фият думаш Данчо? значи по това време беше култ полския фият с един странен километраж, но все пак да по попитам.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2013 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Драго, братче, нашето семейство си купи през 1968г. "Фиат-124", сглобен гордо във Ловеч. Нямахме късмет да ги продължим /сглобени са 20-на / ,защото руснаците купуват патента, и започват "Жигули"-то.
Колата беше прекрасна , със старият двигател 1190 куб.см, долен разпределителен вал, карбуратор "Вебер", 4 дискови спирачки. Беше 60 к.с, но от старите коне-вървеше като хала. Много качествена, като всичко от онова време. Баща ми я кара 26 години, аз-2 Към края ръждяса, естествено. Никога не е стояла в гараж. Продадох я за 1000 долара, 95г. ,мисля. Пробега беше символичен- 90 000 км.
Частите от Жигули не стават въобще-никакви. Руснаците купуват само купето, което е "кола на годината-1966".Дизайнът, естествено е на Джовани Батиста Фарина, наричан от близките си" Пинин"-както остава в историята .
По това време колата струваше космическата сума 7100 лв.
Баща ми беше лекар, най-добрият рентгенолог, бивш царски офицер/капитан/,фронтовак. Заплатата му беше 97 лв. и работеше на второ място, като преподавател на рентгеновите лаборанти/написал е главата "фотоелементи и материали, тъмна стая" от учебника/.
Работил е две години във Виетнам-първият български лекарски екип, който заминава да възстановява Виетнам след френското колониално присъствие. Има орден "Червено знаме на труда", връчен му лично от Хо-Ши -Мин /1958/.Ходеше, без да е партиен член, по всички световни конгреси-Париж, Виена, Рим.
Майка ми е рентгенов лаборант, във Правителствена болница.
Така, "тежко", във "страшни репресии", се живееше тогава. Който го мързеше, или не ставаше за нищо, търсеше под вола теле-и тогава, и сега..
Поздрави!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2013 8:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бат Даньо, добре че закачихме от това "лошо" време брат....Инак за Барио по принцип говорят добри неща...Лично за мен бе изненада, че в някои от английските форуми твърдят много уверено, че ги правят във фабриката на Шекспир..Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2013 8:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Ники Гергов има, ако го видя ,ще го опиша.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2013 9:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Драго написа:
Аз като фен на Орвис ...

Драго, да пиша ли +1 за следващия път :wink:
А тия дни се очакват и още попълнения \:D/

Поздрави,
А.

п.п. Групата, нещата стават сериозни..


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2013 10:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Данчо, за същия Фиат говорим.

Ачо, Орвис го писах символично да не пиша Сейдж. Иначе не знам дали помниш колко се радвах на новозеландските бланки на Искрецка..... нищо че не пишеше някоя известна фирма.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 26, 2013 10:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Драго, тя новозеланската фирма у нас е малко известно, поне да едно време де :wink:

Ачка, нали имаше един от първите тук суперфайн на Орвис, още ли е при теб, щото гледам на снимката голяма изложба е спретната.

Отнсно бариото, бех залетел да си вземам, но в този момент ми купиха новата супра на 3м, та по нататък може и да ги пробвам тез ингилизки шнурове.
А казват, че новите барио не били като тези от преди две и малко години..

Поздрави!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 27, 2013 1:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Май три от орвисите на снимката са на Божо?!? :-k А колкото до новите попълнения,при тия намаления на Орвис ,добре са дошли!
Доки,в какъв смисъл, към по-добро качество или...са последните промени на барио?
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов