Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2011 11:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Както винаги, ровейки се за едно интересно нещо, попадам и на други, не по-малко интересни неща :D :D :D ...Та вижте на какво се натъкнах:

http://www.fishingthefly.co.uk/barrio-fly-lines.html

Отзивите за шнуровете на тоя пич са повече от добри, особено за ГТ140. А и шипинга е безплатен :-k :-k :-k ....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2011 12:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Единствено цената ме смущава \:D/Както знаем няма евтино по-добро от скъпото.Особено при тия гяволи,шотландците ! :lol:
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2011 6:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Въпроса е -къде се произвеждат.След като е обявено -на Острова, мястото е едно.Оттук натам,дали ще се казват Барио, Еърфло, Гайдлайн,Вижън-разговора е ясен...
Шнурове има,колкото звезди в небето.Купете си този,който МОЖЕ ДА ПРОБВАТЕ.
Добрата новина е, че вече има доста добри "куче марки". Лошата е ,че има само един шнур-знаете кой :D :shock: За съжаление,откак дадоха представителството на един норвежец,заедно със Симс-сме аут.Е там Веско да види цени.... :shock: :shock:
Презентации и събори -бол.Мятайте, гледайте,харесвайте.
Поздрави!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 28, 2011 8:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Данчо,кво им е на цените?Не е само норвежеца на пазара,а и той кляка при нужда... \:D/
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 12:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Темата ми е интересна.Следствие на това ,че се напатих с ефтини шнурове от ибейката.От тук думите на Данчо са верни,купувайте това което може да пробвате.Да ама не!Говоря само от лични наблюдения,не оскам да обидя някой търговец или вносител.Чисто нови шнурове за по 20 лв със смотано покритие при вдяването на лидера просто се късат отвънка.Слагам клуп с лепило и след един риболов след клупа има скъсано като пръстенче.Явно покритието не е достатъчно разтегливо или здраво.Казвам си ок, за толкова пари толкова.Като си погледна в сакчето обаче от 5 шнура 3 са напукани на 1 година.Говорим за нормално ползване всеки уикенд през лято-есен сезона.Пак говорим за маркови шнурове от по 100 и кусур лв.Та кво да купим ...евтино или скъпо?
Имам подарен шнур на 3М и още един купен от мен.Подарения е аирсел сюприйм 2 .не знам на колко години е,но аз го ползвам 1 и е перфектен.Купения няма още година и не мога да коментирам как ще бъде после.Но факта от подарения ме наведе на мисълта,че тоя МОДЕЛ е читав и в момента купих още 5 броя.Така че би трябвало да купуваме това което сме пробвали...
Не знам производителя колко ресурс залага в един шнур от 100 евро,ама за една година ползване мерси...

От вас аз имам най-малко опит и това са ми наблюденията ,та ми е интересно ква тема ще спретнете.Мога само от личен опит да кажа ,че моделите на сцейнтифик и харди с 3М са читави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 12:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Да допълня само,че няма едит нещо.Въпросните скъпи шнурове след риболов се изпират с топла вода и след това се чистят с Loon и се смазват с джинк.Водачите са ми перфектни и аванса ми почти винаги е охлабен.Не мисля че с мойта експлоатация ще предизвикам накъсването(напукването).По време на риболов след като усетя ,че шнура е почнал да натежава ...просто ми омеква пръчката съм принуден да го сменя,защото не мога да постигна дистанцията която ми трябва.Ако шнура не е напукан и не пие вода,а само смазката се е измила го доомазнявам с дясната си ръка,като цръквам малко смазка на средния си пръст и като прибирам шнура той тъй или иначе минава от там и се омазнява.Не знам дали е правилно да се смазва на мокро ..вие ще кажете.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 6:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха, най-накрая оживление и при шнуретата :D :D !! Напълно съм съгласен с Бранко за метода на опита и грешката / също съм патил с евтини шнурове през Ибейката /, както и за оценката му за Сайънтифиците - е нема драги такива шнурове и това си е......Ползвам един ЕхсПиЕс четвърта или пета година - мамка му и прасе, не е мръднал :shock: :shock: !! Между другото, от края на миналата година пети и шести клас са ми ВеЕф-и на Шекспир Одисей - чудесни безпаметни шнурове, които въобще не са почнали да потъват!! Не мога да кажа същото за Глайдер, който принципно е по-скъпа серия - след втория риболов го върнах на шпулата и се търкаля нейде из чекмеджето :D :D - просто първите 50-60 санта си потъват и точка по въпроса!!
Бранко, не е само от евтинията пръстенчатото напукване-прокъсване след третиране с моментно лепило. При мен ставаше същата мизерия, когато ползвах обикновен твърд "каноконлит". Според мен става някаква колизия между мат,риялите в границата на третиране и се получава въпросното пропукване-прокъсване. Напоследък ползвам гъвкаво след изсъхване моментно лепило и, да чукна на дърво, проблема изчезна......Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 8:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Е'гати сега като заговорихте и се поразтърсих и видях, че тия Scientific Anglers дори имат Multi-tip lines с 5 сменящи се върха. Weird :!: :shock:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 8:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Бат Райко, сподели какво е лепилото, ако не ти представлява трудност. Понякога и на мен ми се иска да мазна това-онова. :D

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 8:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Муня, нема как да ти откажем баш на тебе, особено щом сакаш да мажеш / японец мръсен 8) 8) /. Лепилцето е Loctite Super Bond Power Gel , те ти и фотка:

Изображение

Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 12:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Ще пробвам,имам го лепилото и го ползвам за стримерите,ама мразя конектори.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 6:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бранко, и аз отказах отдавна конекторите във всичките им разновидности...Отказах се и от прошиването. Сега само подсигурявам възела с една точица лепило...Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 9:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Аз не държа на прошиването,просто споменвам ,че операцияте е мисия невъзможна.За възела и капката задължително,щото тейлинг лупа не прощава стърчащи работи.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 9:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ще споделя опита си с шнуровете и нека всеки сам си направи изводите.
Първо когато започнах да мухаря в България нямаше евтини шнурове.Само СА на 3М и то сериите Сюприйм 2,Ултра 3 и легендите на Харди -Драй,Соверен и Делукс.Отделно се предлагаха и ДАМ,които не бяха лоши и траеха доста.Нямаше смазки и въпреки това шнуровете работеха и не се скапваха за година.После се появиха "копията на Ли Улф",които бяха перфектни за риболов и кастинг,но се скапваха сравнително бързо-за около две години.Обяснявам си го с това,че бяха значително по-тънки,а нашите води съдържат какви ли не гадости/говоря за обитанията на кефалите/.После на пазара дойдоха Кортланд,които значително разшириха гамата на предлаганите модели.Няма да изброявам и останалите марки появили са за кратко или по-дълго у нас.
Доста от предлаганите шнурове съм ползвал и съм стигнал до извода,че трайността им зависи в голяма степен от това в колко чиста вода се ползват,колко време са стояли по витрини и складове и не на последно място как се поддържат от ползвателите им.
Сега за последното мога да кажа,че когато един шнур много често се смазва и после се ползва в нетвърде чисти реки,смазката отначало подпомага кастинга,но "помага"и на мръсотиите да полепнат яко по повърхността му. \:D/ После следва миене и забърсване с памучен парцал.Така ползваните ми шнурове са се скапвали най-бързо!!!Затова отдавна не ползвам никакви смазки и почиствам шнуровете си обикновено на самата река,като се стремя да сваля мръсотиите почти без натиск по повърхността.Мисля,че по-здравото притискане на почистващия парцал и фините частици полепнали по шнура стават като шкурка и свалят повърхностния слой от покритието му.
Дано не съм ви досадил,но такъв е моя опит.
Освен това мога да кажа,че когато си поръчаш шнур ,независимо дали е скъп или евтин ти не знаеш колко е "пресен".Даже е вероятно по-скъпите модели да са по- застояла стока.Затова гледам да си поръчам новите модели.Обикновено опаковките им се различават с леки нюанси от старите.
Ами, това е от мен.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2011 7:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Казаното от Веско звучи логически правилно - и за смазките и за старите шнурове.....Аз също не ползвам смазки, миенето след излет е задължително....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 59 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов