Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:45 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 13, 2013 1:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, проблем нема, ма цялата прелест се усеща "на вода".....На сухо шумът на шнура аха-аха и да те откаже, обаче като усетиш как "ляга" и се "вдига"....нема такъв филм Док!! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 13, 2013 2:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Хмм...ето пак линк към видеото, че нещо не излиза на стария :roll: :roll: ..:

https://picasaweb.google.com/1071477319 ... 9556141826

Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 13, 2013 2:38 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Малииоткъде излезе тоя въздух след толкова време киснене :-k

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 13, 2013 3:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Както винаги си се подготвил докрай,братко! :D От де измъкна тая вакуум установка?Ся ще се окаже,че в твойто бачкане имат всекви потребни машинарийки,нали :D ?
Ти маслото подготви ли го както препоръчват?
И кой клас беше шнурчето,което реновираш?
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 13, 2013 4:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Веско, всичко имат тия "стари химически къщи" бре :D....Траят си, но като ги попиташ - и Сарториус-и има, и смоли ти забъркват, и талк "извадиха от ръкава", и вакуум установка / та даже има няколко - малки и големи / и вероятно още сума ти полезни нещица има из стаите на петте етажа :D :D!! Инак маслото - с "капка" терпентин / и това го уредиха мискините му ниедни / и леко загрято на водна баня...Във връзка с казаното от теб се поразрових по-сериозно и наистина има мнения, че е добре процедурата да се повтори няколко пъти, като последното третиране бъде комбинация от масло, терпентин и яхтен лак. Сега сме се "простряли" на вярната сушка на жената. Ще видя след изсъхването и полирането какво сме постигнали. Ако не стои добре - ще повторим процедурата!! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 13, 2013 5:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пропуснах за класа - при "наклепаното" положение везната показа 10 грама за първите девет метра - в долните рамки на отклонението за шести клас...Всъщност знаеш, че от старите коприни е "шестица от тотото" да откриеш нещо по-леко от петица на дабъл тейпър...Обикновено по-леките за левъл-и...То и втората, която чакам е размер Хаш - двойка левъл...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 13, 2013 6:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 11:45 am
Мнения: 67
Местоположение: с.Галиче
Здравеи бат Раико,браво за шнурчето с здраве да го ползваш <occasion :smt023 :smt038 .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 16, 2013 2:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Братко,има и малки класове,но си трябва късмет...Тия дни продадох едно ДТ3 на Краси от Търново.В перфектно състояние.Впрочем виж какво пише един мискинин за китайчето и неговите коприни - http://www.ebay.co.uk/itm/Phoenix-DT8-Silk-Fly-Line-/181217709363?pt=UK_SportsLeisure_Fishing_Line_JN&hash=item2a316acd33
Тоя същия тия дни продаде и една петица-феникс за 85 лири,но ни беше зачеркнал от списъка на купувачите.Расист,бе! :smt119
Вчера мухарих с феникса и една бамбучка.Нищичко не чувам когато съм в реката.Нейния шум е над всичко.Но и на тихи места пак няма шум от коприната.Бях я забравил тая подробност за феникса.Като се видим ще ти го демонстрирам нагледно.
Поздрави!
П.С.Сетих се за яхтения лак дето го пишат.Едва ли има нещо общо с тия по нашите магазини.Трябва да се проучи с какво са лакирали яхтите по онова време... :-k Аз бих се доверил повече на стария берщайн лак.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 16, 2013 4:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Брат, в крайна сметка тоя миндил / помня го аз от онова копринено Фарлоу [-( / е прав - и зад океана основните критики към Зу са за грубоватите тейпъри и слабата финална обработка на шнура...Има и снимки на срязан шнур, от които е видно, че сърцевината е куха, т.е. импрегнацията не е направена вакуумно....Даже срещнах мнение, в което се описваше титаничната борба на някакъв мераклия да свали финиша и да импрегнира шнура наново от А до Я...Борбата завършила с фиаско, а аз от това си правя извод, че Зу май набляга повечко на лака в импрегнационните си смеси.....От търговска гледна точка повечкото лак гарантира по-бързо изсъхване и "по-търговски" изглед на шнура, за сметка на всичко останало....Със сигурност си прав за яхтения лак, но според мен няма да има гаранции и за бернщайн-а.....брат, живеем във времето на "бързата любов" и тоталните ментаци :-s :-s .....А инак не виждам какво може да се коментира за Феникс-а...само като погледнеш на картинка финиш-а му и ти става ясно какво може да се очаква на живо от подобен продукт!! Наздраве брат!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 17, 2013 2:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Питам се,а навярно и ти какъв ли е финиша на ей тия друзья...http://www.cadnosilklines.com/index.php,http://www.terenziosilklines.com/,http://www.jpthebault.com/jpth-gb-index.htm
Срещал ли си някаква свястна класация?Щото мненията по някои форуми са толкова противоречиви,че... ](*,)
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 17, 2013 3:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Брат, ми то това са основните играчи на "копринения терен", да не кажем и единствените промишлени такива...Вероятно има и някои безумци, които плетат по цяла година някой шнур за собствена консумация, но на практика те не се броят....Срещал съм само суперлативи за Требо и Теренцио, макар че предупреждават да не се "цигани" човек за някое и друго евро и да пропусне изкуствената коприна на Теренцио....Кадно са май по-отскоро на терена.....В крайна сметка всички са от най-високото грозде и да допуснеш грешка тук е в сферата на фантастиката....
П.С.: Едва днес / на петия ден / лененото масло започна леко да засъхва....Вероятно за втория слой ще правя комбинация с лак или ще търся вариант за добавяне на "щипка" сикатив за по-бързо съхнене....Въпрос, на който не мога да открия отговора е дали следващите покрития трябва да се правят отново във вакуумна среда....Всъщност до няколко дни ще имам яснота - ако при втората "баня" повторим филма с мехурите, значи всеки следващ слой от импрегнацията ще трябва да се прави вакуумно...Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 19, 2013 8:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Според мен тоя последния нещо пришпорва нещата.Сроковете,които той упоменава се разминават здраво с тия на Феникса и Тибо.Много бърже ги прави покритията пича,чак ме съмнява колко са качествени?
А Теренцио много правилно е направил и половинки.Понеже коприните са доста тънки,все ми се струва,че са и малко по-леки? 8-[ Половинка отгоре ще е много добре,според мен.
Сега за теб.Не мисля,че повече ще ти трябва вакума.Няма как да пробиеш слоя,който е добре изсъхнал.В противен случай си избързал,нали?Но...нищо не ти пречи да пробваш.Може и да не съм прав?! :-k
Веско <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 20, 2013 7:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бързам да докладвам...Във вторника направо се бях отчаял - бе не съхне тая пущина и това си е :-s ....То и времето едно никакво - четох, че за качественото съхнене на лененото масло е много важно да има слънце, всъщност маслото реагирало с УВ лъчите и от "лино не знам си какво" ставало "лино не знам си що" - нещо, подобно на восък....Та в срядата грабнах шнура от къщи и го опнах между дърветата в работата, разбира се, окичен с едни бележки, че туй не е канапче :D !! Още в края на деня, когато го прибирах в стаята, ми направи впечатление, че нещата осезателно са започнали да се втвърдяват. Вчера процеса продължи с пълна сила и смея да твърдя, че в понеделника ще сме готови за втората импрегнация. Между другото се натъкнах на мнение на Кадно / михлюзина пише в класикфлайрод /, че твърдо работи с вакуум чеймбъра три пъти, като със сигурност и третия път от шнура излизал въздух :-k...Също между другото импрегнацията на шнура стана "гореща тема" сред дъртите му химици :D ..Като им се оплаках, че с тия темпове на съхнене на маслото шнура ще стане готов за риболов "за първа пенция", един от тях ме попита защо не ползваме вакуум чеймбъра за тая цел...Оказва се, че ползвали тая пущина и "на сухо" за изсушаване на разни бавно съхнещи субстанции....Много се поблазних от туй предложение :-k ........Вероятно ще отиграем тая схема за един-два часа да видим какъв ще е ефекта....Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 20, 2013 3:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Х-мм,тва с вакума не озадачава,но щом пишат значи е вярно.Още повече,че тоя продава и шнурове.Едва ли би писал глупости.А съхнене във вакум си е направо новост за мен.Обаче си е улеснение,ако става.А лененото масло на слънце и тиферич се окислява още по-бързо.Знаеш,че на времето художниците са добавяли в съда от тъмно стъкло стъклени топчета,за да няма въздух.
Чакам с нетърпение резултата ти.Аз моите лидери не съм ги правил във вакум,но аз не търсех плътност,а исках да разбера колко време е нужно за съхнене и полиране.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 20, 2013 3:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Брат, току що връхлитам у стаята от лабораторията на шестия етаж :D .....Излъгах де, всъщност се връщам от "простора" между дърветата - току що проснах "второто пране"!! За съжаление другаря Кадно е прав :-s ....Басиму, колбата "завря" колкото и първия път :-s ....единствената разлика е, че този път въздуха излезна само за около двадесетина секунди / миналия път "шипеше" поне петнайсетина минути /...Поздрави и ще окна пак след поне пет-шест дена :( :D ......

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов