Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: DT
МнениеПубликувано на: Нед Фев 23, 2014 8:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:39 pm
Мнения: 184
Местоположение: Костинброд
Здравейте колеги искам да ви помоля да ми предложите шнур DT за Sage fli #4 предварително благодаря !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Пон Фев 24, 2014 10:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега, шнуровете са ми малко встрани от интереса, но по спомени Фли-то е доста стегната пръчка. Според мен един WT с по-агресивно конструирана глава ще натовари тази пръчка по-успешно...Зависи, разбира се и каква е дължината на пръчката, за която питаш...Ако имаш пръчка на 7.6, тя вероятно няма да е толкова бърза, колкото деветката, примерно...Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Пон Фев 24, 2014 11:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Привет Иво. Аз три години ползвам Cortland 333 PRO Шнур DT4F и съм доволен. Още не съм го обръщал даже.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Пон Фев 24, 2014 1:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Флито всички са стегнати пръчки, мятал съм с 9 футовата 4 клас с ТТ и за мен шнура и пасва.
До сега не съм имал Sage 4 клас, който да не мята добре с Mastery Trout на Scientific Anglers, също и с ТТ на Lee Wolf, но мисля шнур се купува след проба на живо, че всеки с особеностите си.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Пон Фев 24, 2014 11:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 12:47 pm
Мнения: 59
Местоположение: Габрово
пробвай и с 5ти клас..

_________________
Fly Fishing Club Gentleman


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Пон Фев 24, 2014 11:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 12:47 pm
Мнения: 59
Местоположение: Габрово
шнур :D

_________________
Fly Fishing Club Gentleman


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Сря Фев 26, 2014 1:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:39 pm
Мнения: 184
Местоположение: Костинброд
Здравейте колеги благодаря за отговорите ! В момента съм със Performance taper WF4F , но ми се струва че ако е един клас по висок ще е по -добре , a Бате Райко пръчката е 8 фута . Поздрави !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Сря Фев 26, 2014 2:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Иво, със сигурност пръчката ще мята и шестица, даже е твърде вероятно да ти хареса именно такава комбинация. Практически се получава известен парадокс - твърдите пръти на практика започват да "работят" като мухарки / или почвате да чувствате поведението им / тогава, когато са достатъчно натоварени, а това нерядко е непостижимо със съответстващ на класа им шнур...Конкретно в случая смятам, че преминаването към шнур ДТ няма да удовлетвори очакванията ти....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Сря Фев 26, 2014 3:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 22, 2007 2:39 pm
Мнения: 184
Местоположение: Костинброд
Отново благодаря за съвета Бате Райко ще те послушам като остана на WF с по - висок клас пък дано почне да работи и моята мухарка :D
Поздрави !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Сря Фев 26, 2014 7:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, като чета препоръките, почвам да се убеждавам, че тия американчета от Сейдж явно непрекъснато бъркат с обозначенията на прътовете си :D
Поне кажи на човека, че от шнур до шнур дори и в еднакъв клас има разлика в теглото на главата, отделно групирането на тежеста и усещането от това..
Както и да е, сейджовете деянат на претоварване, а имат и доживотна гаранция. :D
Поздрави, и дерзайте.

п.с. флито на вид е кораво, но не е от най-здравия карбон..

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Сря Фев 26, 2014 10:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Моя приятел Алекс има Фли, мятъл съм клас в клас - няма никви грижи. Бяха набутали на момчето по-висок клас шнур на базата на общи теории и кръчмарски предписания, без да са пипали през живота си Сейдж фли, но пък се оказа че на Искрецка си ловка пича, нема никви грижи. Та и 10 клас Иво да забучиш на тази сопа още по-добре ще я натоварваш като меткаш на дестинация 3-5 метра.

Карай си с който шнур имаш и като ти изпадне възможност тествай някой друг да видиш как е.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Пет Фев 28, 2014 8:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бе то е ясно, че човека ще си метка и с настоящия шнур, няма да го хвърля я :D ...Проблемът е, че изпитва някакъв дискомфорт, а при това положение единствения "лек" е да пробва пръчката и с по-тежки шнурове и да прецени кой щу ме "легне на сърцето". А относно експериментите безспорен фаворит е Венци - ако не се лъжа беше хвърлял седмица или осмица с един второкласник на Сейнт Кроа ... Док, лично за мен съвременен карбон и здравина са / почти / взаимноизключващи се твърдения, най-вече с оглед на непрекъснатия пресинг в индустрията за сваляне на теглото....А ако приемем системата на Ханеман за относително правдива, Лъчо беше мерил всичките си Сейджове и ако си спомням правилно бяха дали отклонения към по-високия клас...Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Пет Фев 28, 2014 8:25 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
При мен проблемът с лекия шнур се реши по следния начин - няколко урока по кастинг и изведнъж шнурът вече не беше толкова лек и пръчката се натоварваше все по-добре :D :D :D :smt079

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Пет Фев 28, 2014 8:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха...наистина пропуснахме субективния момент с "качеството" на кастинга...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: DT
МнениеПубликувано на: Пет Фев 28, 2014 10:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, говорили сме си що повечето днешни пръти са малце със завишени параметри според "стотинките", резърв мощността уж намалявала строшените въдици от претоварване, ама надали. Относно карбоните е така, но все пак има една граница надолу която не смеят да я преминат, и е добре вудичката да си има матриялец по бланките :D
Но да се върнем на флито - та ако се пробва с 4 клас шнуре, но с по-тежка и къса глава(има такива шнурове бол), продължавам да мисля , че ще бъде въдицата ок. Лошото е, че първо се иска проби и после да се пазарува, а у нас това не става лесно.
Ако аз избирам шнур сега и нямам наоколо хора с различни шнурета за проба, начи отивам при Ники алема с конкретната пръчка, и там от пробните шнурове къде са над 30 в една торба, почвам да пробвам докато ми пасне лично на мен.

Та така, избирането на подходящ шнур е важно, също колкото и уменията за самия кастинг, като второто за мен е на първо место.
Наздраве, Батка
<occasion

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов