Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 10:13 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
здравейте колеги, преди имах питане за пръчка и вече я имам - redington clasik trout 8.6 фута, 5 клас. Сега питането ми е за качествен шнур. Имам кортланд 444 SL 5 DT, пробвах я с него и съм доволен. Обаче се притеснявам, че при вятър няма да ми върши работа, и четейки редовно форума и мненията се спрях на въпросния шнур за когото питам във вариант 5 WF. Установих, че го има в Таймен и си направих поръчка обаче сайта запецна на едно място и аз оставих за днешния ден. Влизам си в профила -кошницата ми празна и понеже си бях избрал още доста неща се отказах пак да ги търся. Та ако има някой български сайт от който да си го закупя или да ме посъветвате за друг хубав WF шнур. Слизам от 6 клас сопа на 5 клас пръчка с идеята за по нежно подаване без пляскане но пък и да става за вятър. Преди шнура S.A. за който питам се бях спрял на кортланд 444 клиър гриик но понеже имам кортланд реших да изпробам 3М.
Ще очаквам препоръките ви. Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 11:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Колега, отиди при Ники и Марин от http://bfcflyfishing.com/?language=bg
Те са на ул.Хайдушка Гора 60 в София. Има много тестови шнурове и можеш да пробваш на място какво ще ти пасне най-добре на теб.

Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 3:34 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Мерси колега, аз съм пазарувал много пъти от тях но естествено за неща които ги намирам в сайта им, но конкретно шнуровете които ме интересуват не ги намирам при тях. Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 8:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Колега ,не правя реклама ,но шнурът, за който питаш, е просто най-доброто в света, за по-тежки мухи ,и дистанция, а СА са на много светлинни години от другите щнурове, така че взимай, щом те устройва цената. Няма да сбъркаш.
Другото изглежда като въжета за простор, просто ...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2014 8:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
В БФЦ би трябвало да имат налични и Lee Wulff TT шнурове, с финният си тип полага достатъчно безшумно, плува добре и е със здраво покритие.

Пак в БФЦ, на место, може да се направи поръчка и от този сайт на стоки от обявените брандове там. Конкретно давам линка с шнуровете - намираш експерт дистанса най-отдолу в списъка.
http://flyfisheurope.com/sa/single-hand ... eries/d684

Успех!

п.с. Имам и от двата шнура(4 клас), и мисля, че за редингтона ТТ'то повече ще пасва..

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 06, 2014 5:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Благодаря ви колеги за препоръките. Имайки впредвид трудността на намиране на шнуровете СА пък и чакането докато дойдат, избирам Lee Wulff TT - поне са налични, а и според D-r Misho полагат безшумно и отговарят на пръчката ми.
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 07, 2014 11:02 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Привет, кефал.
Споделям скромния си опит, да няма недоразбрано в мнението ми. :wink:
Ловил съм с редингтон СТ 9 фута 4 клас, съответно с ТТ 4 клас шнур. С шнура се лови много приятно на близо - с малки мухи до 14 номер, към 10-15 метра макс, с дълъг лидер и тънък типет, като с финия си тип полага плавно и безшумно. За дистанции от 20 метра и нагоре според мен редингтона се претоварва, но не знам как е с 5 клас и по-къса въдица, а и нямам опит в тези дисциплини на "мастеркастърите".
Може да прозвучи като вманиачаване, но за да съм коректен, ще посоча, че тези шнурове имат една особеност в типа си въпреки фабричния клуп на края. Типа на ТТ'о е достатъчно тънък и дълъг - според големината на мухите и съответно дебелината на бъта на лидера се прави донастройка според самата пръчка, съответно кастинг режима и уменията на хвърлящия. Става дума да се скъси малка част от типа докато започне да обръща хубаво лидера в зависимост от дебелината му и големината на мухите. Аз го скъсявах през 10 см докато стане добре за мен(отрязал съм към 30 см), като в момента едното ми ТТ е трети сезон, използвам го неперкъснато с малко по-мощна въдица (ZXL'а 4 клас на сейдж), правя към 30 излета годишно само по чисти реки и след смазване шнура е като нов. За кефал предполагам ще трябва почистване и смазване след всеки риболов.
И така, за мен ТТ'о е много хубав универсален шнур, с добра плаваемост, чудесна видимост и здраво покритие. Ти прецени дали ще покрие нуждите ти, не бързай и ако трябва се консултирай с повече хора наясно с казуса.
И знай, че независимо от цената на който и да е шнур, в практиката на реката всичко зависи от системата въдица - човек, така че скъпия шнур не е панацея :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 5:58 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Отново благодаря на D-r Misho за споделеното. Според мен съвети от рода на този са най-ценните, тъй като това за може би прекалената дължина на типа няма от къде да го науча ако не по този начин, а и може би няма да важи само за този вид шнур. Аз ако бях
щях направо да свържа клупа на шнура към лидера и поведението на мухата при полагане добро или лошо щях да го приема за даденост без да се сетя че чрез промяна дължината на типа на конкретния шнур мога да го подобря. А за шнура се обадих в БФЦ и се оказа че нямат Lee Wulff TT 5 клас и ме насочиха към Станислав Мънков защото той ги внасял обаче и при него нямало точно този та ще ми изпрати такъв шнур също триъгълен обаче не на Lee Wulff, а на жена му мисля че беше Джоана Wulff или поне така разбрах по телефона. Та ще се доверя на колегата и ще опитам този шнур.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов