Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Съб Авг 09, 2014 5:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте,
може би, тези от вас, които преглеждат предложенията в ибей, вече са попадали на марката REAL. Продуктите са произведени в Китай и имитират по технически параметри и дизайн някои световни производители от бранша. Тъй като бях любопитен да разбера, дали наистина са това, което търговците им обещават, поръчах два модела и реших да споделя първите си впечатления.

REAL Trout LT WF-5F
Шнурът е мек, безпаментен, има гладка, леко матирана, повърхност и фабрични клубчета в двата му края. Дизайнът на главата, на пръв поглед, отговаря на спецификацията.

Снимки:
https://drive.google.com/file/d/0B_wuyxa2KyNPaHZWT0p3dWQ2YW8/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B_wuyxa2KyNPSXY2VVE2X1RKNHM/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B_wuyxa2KyNPUldFLUo1QWhKXzA/edit?usp=sharing

REAL Windcutter II WF-4F
Шнурът е мек, безпаментен, има гладка, леко матирана, повърхност и фабрични клубчета в двата му края. Шнурът изглежда много фин. Рънинглайна е изключително тънък.

Снимки:
https://drive.google.com/file/d/0B_wuyxa2KyNPTGxwaUNSZ1QyeWM/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B_wuyxa2KyNPaVd2X1VURy1WODQ/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B_wuyxa2KyNPOFJYY3pWUnZ3S2s/edit?usp=sharing

Тъй като знам, колко трудно е човек да достигне до лични впечатления от подобни продукти, ще се опитам да обогатя репортажа след тест на шнуровете на вода.

Поздрави!

P.S. Не успях да кача снимките в темата. Пробвах с google и abv, но не става. В случай, че някой може да помогне, без да се налага да се регистрирам в още един сайт, ще съ благодарен.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Съб Авг 09, 2014 5:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
http://forum.akulata.com/viewtopic.php?f=1&t=2868


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Съб Авг 09, 2014 5:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
kambana написа:


Благодаря! Вече използвах инструкцията с цитираните от мен линкове, но не се получи.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Нед Авг 10, 2014 1:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Като отвориш снимка в гугъл профила си (от абв не става) цъкаш дясно копче върху снимката и намираш "копирай адреса на изображението", после слагаш линка между таговете Img и се получава

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Пон Авг 11, 2014 8:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Прави ми впечатление, че напоследък Ибей-ката е "залята" от китайски предложения за шнурове, които, поне видимо, отговарят на всички съвременни тенденции и са на съвсем прилични цени. Рискът обаче винаги остава - най-често оплакванията са за неотговарящи на АФТМА тежини на първите 9 метра, много по-рядко се чуват лоши неща за плаваемостта на шнуровете и издържливостта на покритието....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Пон Авг 11, 2014 11:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Вчера успях да тествам шнуровете. Впечатленията ми от двата модела са много различни. REAL Windcutter II WF-4F, според мен, е отличен - добра плаваемост, ниско съпротивление във водачите и въздуха, полага идеално на дистанции до 15 м (обстоятелствата и моите възможности не позволиха повече), добър при рол каст и суич каст. Пасна идеално на мухарката Airflo Airtec Nan-Tec #3/4 с макарата SA Clicker, описана в друг мой пост. След него, шнурът REAL Trout LT WF-5F ми се стори много груб и тромав, с голямо въздушно съпротивление - поради значително по-голямото си сечение. Предполагам, че тук наистина има разлика нагоре от изискванията на АФТМА. Иначе полага меко и също е добър при рол каст и суич каст. Разликата във впечатленията ми от двата продукта може да се дължи и на факта, че не носих друга пръчка и на тази определено не пасна въпросния WF-5F шнур.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Пон Авг 11, 2014 6:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Благодаря за споделената информация , колега ! :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Вто Авг 12, 2014 7:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Благодарности и от мен...По принцип инфото за шнуровете е много кът..

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Вто Авг 12, 2014 8:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Може да се тълкува като лично пристрастие, но- тествал съм много шнурове. Въпреки високата си цена, " "Scientific Anglers" , освен ,че е без коментар, ами и е на светлинни години от другите.
На първо място, това е диаметърът. Всеки шнур изглежда тънък, докато не го сравниш със оригинален СА, от същият вид и клас :D . Случвало се е хора да недоумяват, защо макарата им стои празна, със едно и също к-во бекинг, след смяна на шнура.
На второ място -трайността. Повечето ми шнурове са на 10+ години, като са мятани на асфалт, и трева, безжалостно, по ВСИЧКИ събори, и мухарски сбирки въобще, у нас, във Австрия, и където още се сетите .
Формата на главата- просто лети, и тегли, колкото можете, го хвърляте.
Дойдохме и до качеството на покритието . Всички евтини шнурове имат един недостатък- спират да вървят през водачите, след много кратък период от време. Парадоксът е, че смазването само ВЛОШАВА ситуацията. Смазката задържа микро капки вода, шнурът "вади" много вода, която пада буквално като дъжд, при фалс кастовете, и плаши рибата !Освен това ,се лепи мръсотия, с лекота . Покритието на "Мастъри" серията, с вграден стъклен прах, върви през водачите , независимо от всичко. Даже е добре, да избърсвате шнура ,след смазване .Чист и сух, е най-добре.
Като единствен недостатък ,може да се посочи потъването на края, когато шнура остарее. За мен, това даже е предимство, защото на затворен водоем ми държи лидера под вода ..
Още веднъж казвам- НЕ ПИША ТОВА С ЦЕЛ РЕКЛАМА. Това е моят 20 годишен опит, просто.
Не съм спрял да търся "перфектният" шнур. Купил съм, и след това съм продал много. Съсипвал съм много скъп шнур, буквално с десет риболова ,в чужбина-покритието просто се накъса ,макар ,че беше мек, и приятен. Горепосочените качества не можах да открия никъде.
Поздрави !!
П.С.- Това с пълна сила важи и за куките ...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Вто Авг 12, 2014 11:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Така е, Данчо, на мен като любител на късите дистанции ми е фаворит мастери трут, и жалко, че спряха оранжевия вариант за да си взема още един. Също си кътам и стария XPS, който като го минах със "стъклената" шкурка на SA стана като нов :D
Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 8:21 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравейте колеги,
Прекалено новичък съм и бих искал Вашето мнение по повод един шнур
AIRFLO RIDGE CLEAR. Пръчката на която ще се ползва е AIRFLO 8" #3/4 клас.

Благодаря предварително


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 11:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Митак, прояви въздържание.....ЕърФло-то по принцип са "тегави" шнурове, а и по принцип нещо за прозрачните шнурове на която и да било марка не съм прочел добър отзив / ако става въпрос за такова изпълнение /...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 6:13 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Единственият прозрачен шнур, който съм ползвал, е интер медиарният на СА. Имам такъв, 6 кл.ВФ. На практика е бавно потъващ. Ползвам го от много време, само по езерата-тъй като е единственият,който става за тази цел от брега -не се заклещва между камъните, тъй като "виси" във водният слой.
Това е и единственият шнур, с който на езеро у нас съм хващал риба на стример
Хвърля се много лесно, целият, без никакъв проблем -пързаля се страхотно-типично за дебело влакно. Има голяма нужда от предварително изпъване , защото излиза от макарата като пружина . Преди риболов ,е добре да го изпъвате целия,на равно място .
Като "невидимост", няма никакви преимущества пред нормалният шнур- илюзия е да се мисли, че рибата няма да види нещо ,дебело 1,5 мм., при положение ,че се плаши от типет 0,12. На муха рибата се лови, когато заметнеш така, че да забележи само мухата !
Поздрави !

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Сря Авг 13, 2014 7:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
"Има голяма нужда от предварително изпъване , защото излиза от макарата като пружина." Именно...Всички коментари, които съм чел за прозрачните шнурове започват и завършват с тази им ужасна особеност...А за "невидимостта" считам, че рекламата в тая част задължително трябва да се прескача... :wink: :wink: . Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Шнурове REAL
МнениеПубликувано на: Чет Авг 14, 2014 8:22 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Много благодаря за изчерпателния отговор г-н Савов. И на теб благодаря Бат Райко.
Не съм те срещал вече три седмици. Сигурно мориш кляна някъде другаде а не на Пънчо.
Невидимостта на шнура не беше основното за което попитах. Като цветове предпочитам зелено или червено. За мен е много важно като начинаещ шнура да се пързаля без шум и задържане между водачите и да се хвърля лесно. Тук е мястото да отбележа, че винаги преди и след риболов почиствам шнура с които ловя и го смазвам.
И така, отчитайки Вашия опит, ще Ви помоля за предложение.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов