Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:00 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Плуващ шнур SUNRAY
МнениеПубликувано на: Сря Мар 15, 2017 8:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте момци,
някой от вас да има впечатления от плуващите шнурове в класове #2-3 на SUNRAY?
Чета само суперлативи за тях, но не откривам обективно ревю.

Поздрави!

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 16, 2017 4:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Колега,аз лично за първи път чувам за тази марка.
Ще ми е интересна информацията за тях.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 20, 2017 11:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
За подобни цени,аз бих си взел шнур на Рио или СА.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 21, 2017 9:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Шнурове на Рио и СА имам и определено съм фен на втората марка. Тези от Сънрей твърдят, че шнурчетата им са по-тънки, без да губят от теглото си, плуват отлично, имат стабилна траектория на летене дори и в силен вятър и са с поведението на копринен шнур във водата. Освен това, основна идея в дизайна уж била думата "стелт" - т.е. нещо за малки бистри реки, на каквито често ловя.

Ако някой от колегите ходи на тазгодишното EWF в Бавария, нека им хвърли едно компетентно око - ще е полезно на къмюнитито :)

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 24, 2017 8:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Малко инфо от тези момчета: http://www.ginkandgasoline.com/gear_reviews/sunray-fly-lines-something-different/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Апр 02, 2017 8:08 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Колега , тия са малко нещо партизани- нямаше ги на миналогодишният EWF..За мен също основно качество за един шнур е да е ТЪНЪК- затова ловя само със СА. В последно време излязоха много такива шнурове, основен представител, разбира се е Snowbee. Този тип шнурове имат едно много важно качество за съвременният риболов на нимфа- понеже е много тънък и лек, с успех може да замести "френският лидер", или влакното.Всички марки имат днес такъв тип " Еуро нимф", създаден с една-единствена цел- да заобиколи правилата при състезание. Не мисля, че Сънрай са направили нещо различно. Основен проблем при тези шнурове е сърцевината- която е монофил. Липсва връзка и сцепление м/у сърцевината и обвивката, и е задължително ползването на фабричният клуп на върха, за да си монтираш лидера. При нормален монтаж обвивката просто пада. При първото поколение ,на един от първите потребители- Росен от Русе, който ходи активно за риба, му се разпадна обвивката на връзката м/у главата и рънинга. Смениха му шнура гаранционно, казаха , че проблемът е отстранен. Не съм го чувал, по този въпрос- затова, нека да каже той...
Като цяло, без влияние от изборите у нас :D \:D/ \:D/ =; в света на мухарските такъми / и не само / се забелязват две направо прекрасни тенденции- рязко и драстично влошаване на качеството, и трайността на повечето продукти, и също толкова рязко качване на цената....Срещу това не можем да направим нищо- просто трябва да се примирим...
Поздрави !

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2017 9:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Бате Данчо,
благодаря за коментара. И аз имам подобни притеснения относно монофилната сърцевина на шнура, затова и питах за съвет. Иначе, не се интересувам от шнр за риболов на нимфа. Те имат вариант на плуващ такъв, разработен за риболов на суха муха - ушким много незабележим във вода, с достатъчно тегло за съответните класове и с изключително стабилна траектория на летене, дори и във вятър (това всичко са логични обещания, но само практиката ще покаже) Направи ми впечатление, че тази марка правят от време на време доста добри ценови предложениия - 50% беше последното намаление. Ако мерна пак нещо такова, ще рискувам в името на теста :). А до тогава - вива СА!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 11, 2017 11:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
todorov написа:
Бате Данчо,
благодаря за коментара. И аз имам подобни притеснения относно монофилната сърцевина на шнура, затова и питах за съвет. Иначе, не се интересувам от шнр за риболов на нимфа. Те имат вариант на плуващ такъв, разработен за риболов на суха муха - ушким много незабележим във вода, с достатъчно тегло за съответните класове и с изключително стабилна траектория на летене, дори и във вятър (това всичко са логични обещания, но само практиката ще покаже) Направи ми впечатление, че тази марка правят от време на време доста добри ценови предложениия - 50% беше последното намаление. Ако мерна пак нещо такова, ще рискувам в името на теста :). А до тогава - вива СА!

Поздрави!

Няма такова нещо като незабележим шнур и точно поради тази причина ползваме дълги лидери от тънък флурокарбон зада се презентира мухата максимално далеч от шнура. Траекторията на летене на шнура зависи от траекторията на върха на пръчката, а върха на пръчката следва траекторията, която му я зададеш ти. Така че тези две качества, които се рекламират с две думи не значат нищо. Това са така наречените selling points целта на които е да накарат риболовците да повярват, че ако си купят тяхния продукт това ще подобри техните умения като риболовци.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов