Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 3:18 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Онлайн
МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2009 8:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Здравейте!!!
Да ви питам как стоят нещата с поръчките онлайн и конкретно от сайта на "Орвис"!Просто вниманието ми привлече ето това:
http://www.orvis.com/store/productchoic ... at_id=7310

Като го гледам,май е 79долара!Интересува ме дали някой от вас е поръчвал директно от сайта и колко са му излезли всички допълнителни разходи!А и ако някой има този модел може да каже доволен ли е от него или не!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2009 9:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Адашка,принципно до 99 долара шипинга е 30 долара.Вече не знам дали няма да има някакво мито на тази сума.Аз съм поръчвал от Кабелас,но стойността беше около 50 долара и нямаше мито.Взех си нещата от пощата.
Иначе,братовчед ми ми пращаше едни неща от Щатите с колет и беше обявил стойност около 80 долара,като си мислел,че до 100 долара няма мито.Викнаха ме,обаче,на свиленградската митница и митничарят ми обясни,че променили закона и сега се обмитявало над 70 долара,доколкото си спомням.Но митото беше около 20-тина лева за това,което получавах.
--------------------------------------------------------------------------------------
За гащеризона - можеш да видиш темата с моите терзания за избора на гащеризон.Тогава доста попрочетох из чуждите форуми.И аз се бях навил за гащеризон Орвис.
Та на кратко,преобладаващите отзиви за Орвис-гащеризоните беше,че много често започвали да пускат откъм чатала :D .Масово хората се оплакваха от това.Сега,гаранцията им е безупречна,но да живееш "там".Хората веднага сменяли стария с номв гащеризон.Но представи си на теб да се случи и да ти се наложи да го пращаш обратно в Щатите.
Аз като избирах,един Човек(с главно Ч) ме посъветва да си взема горе-тексов гащеризон,пък бил той и най-евтиния.И силно ми препоръча Симс. Послушах го и не сгреших. :wink: Намерих си горе-тексов Симс на прИмоция и ми излезе около 150 долара с доставката....

Не те навивам или да казвам нещо лошо за това,което си избрал.По-скоро исках да ти кажа какво мнение споделят хора,които са запознати доста повече от нас.Както и скромния си личен опит.

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2009 9:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Адаш,мерси за инфото!
Нали ти казвам,че цената ми направи впечатление и така..Иначе постоянно мисля за това
http://www.simmsfishing.com/site/headwaters_pant.html

и точно преди малко се сетих,че вчера на биричка се разправяхме за един приятел,който от 5,6години е в Щатите и сега почвам да му търся координати!Единствено ме е страх да дам 300-400лв за такъв гащеризон,щото като се се знам,напълно възможно е още на първия или втория излет и да го съдера в някой къпини,драки или нещо такова.. и после трябва да се удавя с узо(като снощи :D )


Последна промяна vanio на Нед Яну 25, 2009 9:43 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2009 9:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Гащеризона е супер. Ради Палазов има такъв може би вече втора година, писал е отзиви за него някъде по темите. С такъв лови и Оливър Евдуардс или поне го рекламира и не се оплаква стареца да му тече. Сега сериозно. Много здраво изпълнение, диша превъзходно и е издръжлив като материя. Края на лятото Ради падна от една скала, хлъзна се надолу към реката, мина през камъни тръни и коренища и единствените поражения по гащеризона бяха кал. За дишането един от последните топли дни на лятото припбирайки се към колата бая се поизморих и изпотих. От групата която се движехме заедно орвисите бяха сухи а моя Олбрайт нещо не смогна баш да вдиша и издиша като другите два с марка Орвис. Аз лично бих си взел не един а два за тази цена която е в момента но пусто моя размер се изчерпа още докато бяха намалени от 129 на 99 долара. Та Ваньо - 30 долара е шипинга мисля, че митата вече са за стоки над 150 евро не знам ДДС плаща ли се но по дробро като цена-качество скоро няма да има. Единствено внимавай в размера "inseam". Има една особенност на кройката която може да ти създаде неудобство при клякане, коленечене и прескачане на препядствия. Мери от чатала до пода и не прави компромис в размера.

Поздрави и успех.

Edit:
Radi Palazov написа:
Аз ползвам гащеризон Orvis модел Clear Water Endura - много съм доволен. Диша супер, здрав е - абе удовлетворява ме. Но е доста по различен от тези на Simms - симсовете до колкото съм забелязал - виждал съм този на Мънков, са прибрани по теб, по-скоро стоят като клин. Този е широк....
BWO

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Онлайн
МнениеПубликувано на: Вто Яну 27, 2009 8:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
vanio написа:
Здравейте!!!
Да ви питам как стоят нещата с поръчките онлайн и конкретно от сайта на "Орвис"!Просто вниманието ми привлече ето това:
http://www.orvis.com/store/productchoic ... at_id=7310

Като го гледам,май е 79долара!Интересува ме дали някой от вас е поръчвал директно от сайта и колко са му излезли всички допълнителни разходи!А и ако някой има този модел може да каже доволен ли е от него или не!


Ваньо,
То кат гледам, твоя размер май го нема, бре?! А?!
Ако е тъй - има ли смисъл да се терзаеш?!

Сега сериозно.
Издирвай го тоя приятел от САЩ, да се поразтършува та да ти вземе това което наистина ти е на сърце (въпреки че с тоя панталон рискуваш някое от кефалищата, които ловиш да те дръпне в по-дълбокото и пак да се намокриш :) ). А "ценообразуването" в Северна Америка пък може и да те изненада повече от приятно. Знаеш ли!!! Казвал съм ти каква шестица от тотото ударих с моя гащеризон.

Аз не съм пристрастен към Симс (то и няма как да стане само 5-6-те риболова до момента), но съм пристрастен към Горе-Текс мембраната.

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 12, 2009 11:25 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
какво ще кажете за това http://www.orvis.com/store/product.aspx ... t_id=18941
идва някъде за 320лв но незнам как да си го поръчам примерно някой запознат с това да покаже как става колко ще ми дойде тука а и друго исках да ви питам дишащ ли е а и с дебитна карта става ли покупката или само с кредитна просто ми е интересно как ще стане процедурата благодаря ви :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 12:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Правил съм няколко поръчки от Орвис. Много са коректни и доставките са бързи, но е скъп шипинга им.

Иначе за неща които идват извън еврозоната:
Всичко с крайна цена (вкл. шипинг и застраховка ако има) ако надхвърли 150 евро (смятат се в момента на получаването) се налага с мито 4% за рибарските такъми и 12% за облекло / конфекция. Като при облеклото кожените дрехи са по друга тарифа. След това върху получената сума се начислява 20% ДДС
При това положение задължително се попълва митническа декларация която може да Ви струва от 8 до 20 лв. взависимост кой я попълва. Също така, от 03.06.2009 г. за да получавате пратки от чужбина за които е необходимо да се попълва митническа декларация, задължително трябва да имате EORI номер, който е уникален за всяко лице в рамките на Общността. EORI номер-а се използва за идентификация при взаимодействие с митническите органи в Общността.
Накрая трябва да преведете парите (мито и ДДС) в определени банкови сметки за което банката взема такса за обслужване между 4 и 7 лв.

За това малко сметки няма да са излишни защото понякога излиза по-евтино да се пазарува в еврозоната макар, че цените са по-високи. Аз лично предпочитам от англия..

Живи и здрави
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 12:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ачо кефиш, и благодаря за изчерпателния отковор - досега никой не го бе писал така точно. Някъде бе разискван този казус за обмитяването на шипинга. Ей този момент много ме дразни, някой ми праща стока аз си плащам на пощите и митниците накрая ми взимат мито за това. Пък и накрая държавата взима и ДДС на пощенската услуга.
------
Конкретно за гащеризона който пита Алекс - 70 долара шипинг бате и 30 кинта само за мито и ДДС на шипинга, гащеризона въобще не го сметай - и той гълта 75 кинта мито. До тук 100 кинта на вятъра и това ако го смятаме за рибарски такъм, ако го смятаме за дреха излиза 540 лв с митото като 125 кинта са само мито+ДДС.

Алекс на Ендурата какво не му харесваш? Ако искаш орвис това е гащеризона за теб. Пазарава се с кредитна карта само - за дебните на Борика в Америка не са и чували.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 2:16 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Драго бате Ендурата не е лош гащеризона но незам колко ще дойде тука а и нямам кредитна карта това ме спира иначе бих си го поръчал значи просто искам да си купя такъв с неопренови чорапи а не с ботуши както знаеш брах мн ядове със Скиерата неопреновия гащеризон и просто ми е тежък не ми се носи постоянно за из път така че с неопреновият чорап идва мн лек и не заема мн място за багаж това му е хубавото на тези гащеризони отдавна исках да си взема нещо такова а и си мисля даже от Бент дали да не си взема от там поне ще го пробвам незнам колегите тука дали са купували от Бент нека кажат добри ли са нямам претенции само да е здрав ако не требва да питам батето да помага да вземем нещо от ибея поне той знае как вървят нещата там и да ми каже окончателната цена на даден гащеризон и аз от там ще си помисля дали ме устройва това или не та кеф цена няма това важи май само за сопите а бате Драго Поздрави на всички :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 9:47 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Алекс,аз също нямам кредитна карта и затова отидох до студентски град в един е-бей магазин и си го поръчах от там.На място ми направиха сметката,колко ще ми струва,платих някакво капаро и след три седмици ми се обадиха да отида да доплатя и да си го взема.

_________________
LA VITA E BELLA


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 11:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Само да вметна-дебитната Виза Класик!!! върви навсякъде . \:D/ Същото важи и за Мастеркард,но когато я заявявате изрично подчертайте,че искате версия,която покрива тези на кредитната.И накрая за обмитяването-вижте какво пише в Регламент(EO) номер 274/2008 на Съвета от 17.03 2008г. за изменение на Регламент (EIO) номер 918/83 относно установяване на режима на Общността за митническите освобождавания.Вижте и коментариите по форуми,според които не се обмитява шипинга,ако е написано ясно,че е такъв!
Веско
П.С.Таксата за обслужване на Виза Класик е десет лева в Райфайзен Банк/на година/,а в някои други банки доста повечко...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 1:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
До 31.01.2010 Алфабанк имат прИмоция - издават Виза Класик без годишни такси "во веки веков"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 7:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
За пазаруване от чужбина ми препоръчаха този сайт, не съм го ползвал лично но ми казаха че излизало почти същото ако си го поръчаш сам, без разправиите за пощи, мита и др.

http://www.lombard.bg/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 7:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Шипинга и останалите такси взети от чуждестранния продавач не подлежат на обмитяване и ддс у нас само ако са на отделна фактура. Стоката на една а другото на още една - така си държите на разпоредбите в закона за митниците и нищо не могат да ви кажат.
Ерго, при самата поръчка(щом е над 150 евра за извън ЕС ) искайте продавача да ви напише и приложи две фактури, на едната стоката и на втора цената на шипинга.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 13, 2009 8:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
D-r Misho написа:
Шипинга и останалите такси взети от чуждестранния продавач не подлежат на обмитяване и ддс у нас само ако са на отделна фактура. Стоката на една а другото на още една - така си държите на разпоредбите в закона за митниците и нищо не могат да ви кажат.
Ерго, при самата поръчка(щом е над 150 евра за извън ЕС ) искайте продавача да ви напише и приложи две фактури, на едната стоката и на втора цената на шипинга.

Док, не е точно така. Няма значение, че шипинга е бил платен от чуждестранния продавач. Важно е за чия сметка е този шипинг. Това дали имаш 2 или 12 фактури, хич не ги интересува митничарите.

Те се интересуват от условията на доставка. Това са едни трибуквени кодове по Incoterms (International Commercial Terms), на ICC Paris. Биват няколко редакции, напоследък най-често се използва Incoterms 2000. Тяхната употреба не е задължителна, но е пожелателна, защото облекчава обмена и формалностите. Ако не са упоменати те, а някакъв друг равнозначен текст е по-сложно, но пак става.

Митничарите трябва да определят за чия сметка е транспорта, а това става по-лесно и недвусмислено при позоваване на Инкотермс.

Ако транспорта е за твоя сметка, независимо, че е платен от доставчика, задължително неговата стойност участва в образуването на т.н. Митническата облагаема стойност. В този случай, към цената на стоката се прибавя шипинга и застраховката (ако има такава). Върху получената сума се начислява митото (по артикули и ставки). Накрая върху общия сбор се начислява ДДС-то. Ако се формализират прекалено, трябва да ти вземат и т.н. "продуктова такса" по ПУДООС за опаковката, което е пълен кретенизъм, но слава Богу за такива ниски стойности не го прилагат.

Американците много често използват CFR ( Cost and freight) и CIF ( Cost, Insurance and Freight) макар, че те не са най-коректни, защото принципно са създадени за морски транспорт. По-коректно е да се ползва CPT ( Carriage payd to ), или например от категория "D" - DDU (Delivery duty unpaid).


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов