Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 10:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Tazz написа:
А няма ли да стане, ако след предварително съгласие от продавача първо му се преведат 130, а после още 70 долара? След това да се покаже документа за втората сума.


Тия американци ще се видат в чудо, дано да влизат в положение.
--------------
Владе как може да подкукоросваш към данъчни и митнически нарушения :D :D :D :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 10:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
D-r Misho написа:
Tazz написа:
А няма ли да стане, ако след предварително съгласие от продавача първо му се преведат 130, а после още 70 долара? След това да се покаже документа за втората сума.


Тия американци ще се видат в чудо, дано да влизат в положение.
--------------
Владе как може да подкукоросваш към данъчни и митнически нарушения :D :D :D :D


Незнам и аз за тоя момент на две фактури да е. Тук си пише: "авансово", "остатъчно".....Мисля, че търговеца има крайната дума.
В тази връзка все още нямам отговор от г-н Кан.

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 11:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Вече по-сериозно, въобще мислите ли някой американец да тръгне да се напряга правейки счетоводни зулуми заради нас.
Смешно е дори да си го помислим.

Аз го виждам вече единствено сигуно остава някой приятел да пазари и да ни донесе каквото сме поискали.
Тъпо става с ибейката Бтеееее :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 7:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Владо, интересно предложение, ма трудно осъществимо - и то не за друго, ами щото просто наш,те момчета зад океана са си.....как да се изразя по-точно - абе наивно глуповати - отзивчиви и / почти / винаги готови да помогнат, но толкова праволинейни, че по-вероятно е да направят някой невероятен миш-маш вместо услуга. Комуникацията с тях трябва да е нещо като в казармата - направи "едно", направи "две" и т.н.
Док, абсолютно си прав, че в крайна сметка това там е много сериозно деяние и ако властта ги набара....жална им майка :( :( , затова и предположих, че отговора на Олбрайт ще е отрицателен / обикновено въобще няма отговор на тоя въпрос от страна на фирмите, толкова са внимателни /. Абе....борбата продължава, вива ла революсион, но пасаран и т.н....нема съ даваме без бой ся, рано или късно това природно недоразумение Дянков, а и Началника му, ще отидат в историята....но Ибейката ще пребъде \:D/ \:D/ \:D/ !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Пет Яну 08, 2010 6:15 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 2:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бате така е. Никой сериозен американски шоп няма да посмее да прави фокуси с фактури щото набарат ли го там законопазителите ще го приключат.

Хер Флик може всичко да е, но вчера изчетох де има документейшън и излиза изпълнява новите директиви на ЕС за понижена стойност на обмитяваните стоки идващи извън съюза. Било криза и т.н.
Номера е наште да не се правят на ударени и да слагат мито и ддс на всичко щото в докиментите на ЕС пише друго - мито до 150 евра и ддс над 15 евра.

Та така.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 2:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Док, постни некви линкове да четем....

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 3:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
КрасиПловдив написа:
Док, постни некви линкове да четем....


Що бе не ми ли вярваш 8)

Ето чети

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 3:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
D-r Misho написа:
КрасиПловдив написа:
Док, постни некви линкове да четем....


Що бе не ми ли вярваш 8)

Ето чети


Вервам аз...ама да прочета собственоочно :)

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 08, 2010 6:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Твърде голям песимист съм си по природа и това ми пречи да възкликна радостно:

http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2689011

Това не променя конфигурацията от три пръста с преобладаващ среден, която ни донесе новата година с тая евродиректива :wink: :( :( , но все пак е нещичко....
П.С.: Винаги съм смятал, че дори и към кладата да водиш един човек, то следва да го правиш, щадейки достойнството му!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 21, 2010 7:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Някой, който е пазарувал повечко от Тайменчета да сподели, как точно са му се случили нещата след поръчката, и в частност, всичко онова, което става след "pay"... Колко време е минало докато е видял, че се го изчарджили, колко време е минало до доставка и т.н.
Благодаря предварително!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 21, 2010 11:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
КрасиПловдив написа:
Някой, който е пазарувал повечко от Тайменчета да сподели, как точно са му се случили нещата след поръчката, и в частност, всичко онова, което става след "pay"... Колко време е минало докато е видял, че се го изчарджили, колко време е минало до доставка и т.н.
Благодаря предварително!

Аз пазарувах от "Таймен" някакви дреболийки за около 85 евра. Платих през ПейПал на 25.10.2009, а те чарджат веднага. Получих и потвърждение от Поляците, че са заверени със сумата, както и номер на поръчката.

Аз имах проблем с доставката. Уж трябваше да пристигне за 4-8 дни... Да, ама не ! Мина седмица, мина втора - нищо ! Писах им 2-3 мейлчета, да искам номер на UPS товарителницата, за да проследя пратката.... тц ! Изчаках още ден - два... никакъв отговор !

И тогава се обърнах за помощ към Resolution Center на ПейПал. Не знам какво им направиха, но рано, рано на следващия ден бях получил любезен мейл от поляците, който твърдяха, че пакетчето, видиш ли ти, било изпратено, но понеже никой не го бил получил... UPS им го били върнали в обратно в Полша :shock: , но на драго сърце щели да ми го изпратят отново. Същия ден ми изпратиха UPS AWB номер за тракинг. А, в рамките следващите два дни ми изпратиха три любезни мейла с които ме молеха да прекрартя ПейПал ризолюшън процедурата :lol:

След три дни найстина си го получих. Този път благополучно :D

ПейПал са велики :!: Аз ще продължа да си пазарувам от Таймен, но винаги ще им плащам през ПейПал :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2010 1:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Когато пазарувам , която стока е от евр.съюз без мита и такси, предупреждавам локалния пощаджия че чакам пратка и до сега съм нямал проблем. Номера е в районата поща да разберат ,че чакаш пратка от чужбина и че следиш нещата. Ако пратката се забави двайсетина дни в пощата непотърсена напълно е възможно да бъде върната на изпращача.
От Taimen са идвали за десетина дни, от bogdangawlik до седмица време.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2010 9:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Е да ама трети ден си гледам сметката, никой не ми е взел и лев!
А иначе ми пратиха веднага копие от фактурата по поръчката..След като ден беше със татус "висящ" попитах кво става, и ми писаха, че вече е изпратена. И преди малко погледнах, нъцки...

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2010 9:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
ПейПал имат желязна защита за купувача, така че винаги, когато имате възможност плащайте чрез тях!!! Обикновено сайтовете приемат ПейПал-а, в европейските Ибей-ки, особено немската, понякога частните продавачи нямат акаунти и тогава щете - нещете отивате към друг вид плащане. Между другото, преди около година може би ПейПал направи някакво вдигане на таксите за продавачите, защото се увеличиха рязко търговете, в които изрично се казваше, че не се приема плащане през ПейПал и се призоваваше за бойкот на системата.....Ма и там като при нас - всяко чудо за три дни :wink: ...а и системата просто е удобна до безумие!!
Краси, ако си стои / в последната "кутийка" май беше / "пендинг", то тогава тия фашисти не са си изтеглили парите :roll: :roll: . Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 22, 2010 9:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Bate Raiko написа:
ПейПал имат желязна защита за купувача, така че винаги, когато имате възможност плащайте чрез тях!!! Обикновено сайтовете приемат ПейПал-а, в европейските Ибей-ки, особено немската, понякога частните продавачи нямат акаунти и тогава щете - нещете отивате към друг вид плащане. Между другото, преди около година може би ПейПал направи някакво вдигане на таксите за продавачите, защото се увеличиха рязко търговете, в които изрично се казваше, че не се приема плащане през ПейПал и се призоваваше за бойкот на системата.....Ма и там като при нас - всяко чудо за три дни :wink: ...а и системата просто е удобна до безумие!!
Краси, ако си стои / в последната "кутийка" май беше / "пендинг", то тогава тия фашисти не са си изтеглили парите :roll: :roll: . Поздрави!!!


Не бате, сега е със статус "sent"
Дори неква маца ми писа мейл, че било изпратено.
Аз от своя страна сега писах, че не вярвам :) Щото кинтите си стоят...

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов