Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 4:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Здравейте колеги и за много години!!!
От днес започвам да разглеждам бюджетни предложения за гащиризони.
Вниманието в момента ми се спря на това:

http://www.taimen.com/mt/product_info.php?products_id=5380

Съвсем наясно съм, че не е най-доброто на пазара, но ще изслушам всички меродавни мнения!

Отворен съм и за предложения! Давайте да избираме, че скоро остарявам с година ;) (20.01)

Благодаря предварително!

Поздрави!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 4:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Под питанката на Алекс, Весо (Waterman) е писал за същите гащи.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 5:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 2:33 pm
Мнения: 245
Местоположение: Сливен
Аз лично си купих това:

http://cgi.ebay.co.uk/Greys-GRX-Breatha ... 19b8c3acfc

Много съм доволен, търговецът е супер коректен. Пристигна за 5 дни. Ако ти пасва като размер- не се колебай. Можеш да разгледаш и сайта му, вероятно ще има и други размери.
Поздрав!

_________________
Поздрав най-сърдечен, Ваш приятел вечен, весел Зарезанчо!!!! ДА БЪДЕ РИБНО!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 5:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Драгомир написа:
Под питанката на Алекс, Весо (Waterman) е писал за същите гащи.


Малко не разбирам какво имаш предвид...Май ще ми трябват титри...

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 5:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
:D забравил линка :) да се ......

http://forums.akulata.com/viewtopic.php?p=44882#44882

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 04, 2010 11:00 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 5:46 pm
Мнения: 68
Местоположение: Русе
Що не отидеш във филстар.....Сноубито е прекрасен гащеризон и на добра цена.....пък и ти е под носа.Ицо Трайков съм сигурен че ще смъкне някой лев.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 9:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
..Днес ще ходя в Пловдивска митница, за да разбера повече за новите поправки в ЗДДС.
Вчера една моя позната е получила подарък колие на стойност 126USD + 82-3 USD....Хванали са и ДДС и мито на пълната стойност!!
Доколкото знам аз, ако веднъж вече е платено ДДС на една стока, нямат право да го прихващат наново...или по-точно....тук се плаща ДДС-то. Затова е добре предварително да се говори с търговеца там.
А относно митото...мнооого интересно как така ще калкулират и шипинга! Ами ако си купя автомобил и платя карго 4000USD и на тази сума ли ДДС и мито ще вземат?!?!
Ето затова ще ида да взема малко повече инфо!
Tazz ми прати едно линкче на Албрайт....мнооого добра цена за гащиризон + обувки! Шипват за 52 USD ама ако ше плащам като бесен тук после ще минем на европейски търговец.
Помня като купувах макарата от баспро шоп....въпреки че съм си платил шипинга на ФедЕкс, представителите им тук ми грабнаха и те 17 кинта! После митническа декларация (5 мин машинопис) още 20 лв. и то да му писне на човек.
Някой ако има пресно инфо да споделя.

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 9:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
КрасиПловдив написа:
..Днес ще ходя в Пловдивска митница, за да разбера повече за новите поправки в ЗДДС.
Вчера една моя позната е получила подарък колие на стойност 126USD + 82-3 USD....Хванали са и ДДС и мито на пълната стойност!!
Доколкото знам аз, ако веднъж вече е платено ДДС на една стока, нямат право да го прихващат наново...или по-точно....тук се плаща ДДС-то. Затова е добре предварително да се говори с търговеца там.
А относно митото...мнооого интересно как така ще калкулират и шипинга! Ами ако си купя автомобил и платя карго 4000USD и на тази сума ли ДДС и мито ще вземат?!?!
Ето затова ще ида да взема малко повече инфо!
Tazz ми прати едно линкче на Албрайт....мнооого добра цена за гащиризон + обувки! Шипват за 52 USD ама ако ше плащам като бесен тук после ще минем на европейски търговец.
Помня като купувах макарата от баспро шоп....въпреки че съм си платил шипинга на ФедЕкс, представителите им тук ми грабнаха и те 17 кинта! После митническа декларация (5 мин машинопис) още 20 лв. и то да му писне на човек.
Някой ако има пресно инфо да споделя.


http://www.forums.akulata.com/viewtopic ... 5048#45048

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 11:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Благодаря за линка!
..Но аз искам да си изясня и въпроса относно шипинга, и защо са и го прихванали на мойта позната към основната покупка, и вече на крайната сума е наложено ДДС и мито!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 11:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Най-вероятно защото стоката и шипинга са на една фактура, върху чиято стоеност се начисляват ДДС-то и митото.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 11:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Вече писах на г-н Кан от Албрайт дали би се съгласил да се пишат по-ниски стойности на фактурата на поръчката.
Сега чакам отговор.

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 11:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мдааа.....нещата стават доста сложни :? :? :( ...
Само да внесем малко уточнения - този праг / ниския / е, ако покупката е от юридическо лице, т.е. ако си пазарите от Ибейката от частен продавач, то прага е стария - равностойността в долари на 45 евро!! Но..дотук с добрите вести..ако спечелите/купите нещото до 70 долара / там някъде е равностойността / - всичко е о.к.!! Ще си платите само 4-те лева на пощите и ще си отнесете убавинята!! Същото е ако продавача напише "подарък", но не съм сигурен дали трябва да е комбинирано с праговата стойност или може и по-висока стойност да е отразена в документите :roll: :roll: . В тоя случай "системата" трябва да е подсигурена добре, щото ако в тубуса/кашончето продавача е фърлил уекинко копие от ибейската фактура......отиде коня в ряката :( :( . В най-лошия случай може да се поскарате с митничарите, но държите здраво на положение и в крайна сметка ще отстъпят.
Ако обаче сте спечелили убавинята за 200, но сте се договорили с продавача и той напише 70...пак има греда...щото подочух, че гадовете искат копие на фактурата от извършеното плащане през ПейПал / или документа за друг вид плащане / :x :x :x . Краси, ако става въпрос за самата фирма Олбрайт, вероятно отговорът ще е отрицателен - просто не могат да си позволят такъв риск, не че не биха искали да помогнат! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 3:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Здрасти батка!
Да, за Албрайт става дума.
Аз на принципа "ако си поискам ша ли ми дадеш" действам. Ама преди да са ми отказали да зачерквам възможността да сработи схемата....не желая.
Днес най-случайно в любимия магазин попаднах на един гащиризон(с ботуши) на Behr. И тъй като се ориентирах към дишащи(според производителя) материи и техните най-ниски цени 110 лева за този ми се видяха добра сделка и вече е в багажника на колата ;)
А и отсъпка ми направиха, така че нещата още повече влезнаха в цена!
Предполагам, че в големите жеги няма да е толкова дишащ ама все пак не съм купил най-скъпото, за да имам претенции.
Поздрави на всички и благодаря на включилите се в темата ми!

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 3:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бате Райко висчко е така както казваш .. нови тъмни облаци има нада истрадалите ни души за убавини от щатите.
Колкото до шипинга, искайте от продавача да е на отделна фактура и тогава може да се запънете на митничаря за мито и ддс върху него.

Но наистина са се изпедепцали и искат разпечатка на интернет плщането(банкирането).

А бе кофти е като за начало на годината, ама се свиква :D

Живи здрави момчета, дано родни търговци почнат да внасят повечко и все интересни неща.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 07, 2010 7:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
Ако обаче сте спечелили убавинята за 200, но сте се договорили с продавача и той напише 70...пак има греда...щото подочух, че гадовете искат копие на фактурата от извършеното плащане през ПейПал / или документа за друг вид плащане / :x :x :x .


А няма ли да стане, ако след предварително съгласие от продавача първо му се преведат 130, а после още 70 долара? След това да се покаже документа за втората сума.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов