Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Кучегонка
МнениеПубликувано на: Чет Мар 11, 2010 5:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Здравейте колеги.
Седя си и си чета форумчето па си мисля що не пусна нещичко
пък може и да е полезно за всички.
И така при един от излетите си преди около година , както си метам замечтано и зад мен виждам стадо овце и със стадото
15-на настървени кучета и като ме скиваха стана напечено а уж не се плаша лесно ама ми идеше да скоча в реката ,добре че отнекъде се появи пича с овцете та оправи работата а на мене мухарката ми се разтрепери , щот беше готова за бой но и се размина както и на мен . Та тогава твърдо реших да се снабдя с кучегонка ама чак тия дни стигнах до заветното устройство . А от кеф требаше задължително да го пробвам и без това сутрин излизам в 5,30 а армията от псета на пазара
Димитър Петков всека сутрин ме изпраща радостно но вече съм подготвен и учтиво ми правят място да мина безпрепятствено,
явно уреда си работи . Но отсега нататък без кучегонка не тръгвам към реката та квото ще да става а си мисля че и други колеги ще помислят по въпроса.
Само не го ползвайте срещу убавеца на Бате Райко за да нема изненади че като го видех как гледа страшно направо настръхнах.
Поздрави на всички и дано съм бил малко полезен.
Соте.

За малко да забравя.

http://shop.oragie.com/product_info.php ... 6f1fc49c33


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 11, 2010 6:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Соте, здрасти баце!! Преди време имаше подобна дискусия на страниците на "Мания"-та и колегите разказваха бахти страховитите истории....и то точно за овчарски кучета. Даже имаше случай, при който овчаря едва ли не се скарал на колегата, че щял да си "развали" кучетата така като ги спирал да нападат :? :? :-s :-s . Та идеята за тая джаджа определено е добра.....
П.С.: И двата семейни вълкодава - Мекицата и Маджо, са безмилостни килъри с "Разрешения да убиват" :lol: :lol: :lol: :lol: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 11, 2010 6:52 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Момчета,имам го същото,върши работа.Но има и изключения,явно тия кучета са глухи.Издава някакъв ултра звук,който само те го чуват.Като наклонят глава на една страна,значи това куче го е чуло,по това се разбира.Голям майтап,при котките точно обратно става,тръгват към теб.Но на домашни любимци в никакъв случай не го пробвайте,било много вредно.Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 12, 2010 8:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Точно този е най добрия в БГ.
Купих го за жената откакто едно псе се опита да заръфа малкия :(
Работи много добре на 80 процента от кучетата, останалите са глухи :)

Не е вредно да го ползваш на домашни кучета напротив обикновенно те нападат хора а не уличните !!!
Ползва се и за обучение на кучета никаква вреда няма.

А аз за реката си имам нож.

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 12, 2010 11:22 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:34 pm
Мнения: 14
Местоположение: Sofia
Здравейте колеги,много интересна тема сте пуснали.Аз съм решил въпроса генерално.Никакви кучегони . Понеже и на мен ми се случи същото като на колегата едно овчрско куче на елисейна се опита да се хвърля по мен и колегата ми , та не знам дали знаете има едни газови пищовчета.Те са малки ,турски побират 6 патрона и са предназначени главно за дамите.Мисля че марката се казва Voltran Blow Mini или нещо подобно.Та като гръмнеш веднъж нема кучета нема овчар,говориме да гръмнеш във въздуха със халосни патрони.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 12, 2010 6:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 6:20 pm
Мнения: 50
Местоположение: Асеновград
Най обикновенна пиратка върши същата работа!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 13, 2010 10:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
krustev написа:
Аз съм решил въпроса генерално.Никакви кучегони . Понеже и на мен ми се случи същото като на колегата едно овчрско куче на елисейна се опита да се хвърля по мен и колегата ми , та не знам дали знаете има едни газови пищовчета.Те са малки ,турски побират 6 патрона и са предназначени главно за дамите...


И ние сме на същия принцип :D За дамата /не само на реката/ http://gunman.biz/?p=1093 но в патрон 9 мм. При мене решението е още по-генерално http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... s%3Disch:1 но и ситуацията трябва да е неразрешима...

_________________
http://granichar.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 14, 2010 4:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Привет.На уредът за който си говорите не бих се доверил на 100 %.Работя в Фонд Земеделие,и работата ми е свързана с непрекъснати обиколки по ливади и баири и също така със срещи с кучета.Та този кучегон по мои наблюдения работи 50/50.Аз лично си нося газов пистолет,ама и на него не се доверявам особено.Проблемът при кучегона е че в много от случаите когато съм го тествал на едри кучета/всъшност те представляват заплаха за нас/не винаги се получава желаният ефект,а на моменти реакцията е още по агресивно поведение.Една добра сопа....по избор \:D/

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 15, 2010 9:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 29, 2008 9:05 pm
Мнения: 87
Местоположение: Банско
При нас, обикновено бройката на кучетата със стадото надвишава бройката на овцете, а като се замисля и размерите им надвишават размерите на овцете...
Спомням си темата във Фишинг Мания, та и аз реших да си зема едно такова, но направих грешката да му се доверя на 100%...
Един ден, преди година/две изкачвам Вихрен и на премката над хижата спирам да си почина и да огледам околните красоти, а долу, при Влахински езера - стадо. Викам си, нема ядове, щото от там минават ежедневно много туристи. Обаче кучетата като ме видяха, лай, лай, и се засилиха към мен, а всеки който е бил там знае, че от езерата до премката разтоянието е доста голямо и си помислих, че ще спрат по некое време. Оказа се че злобата им е по-голяма от разтоянието... После таз джаджа непроработи...

Та малко се поотплеснах... Аз си реших проблема по начина дето описват колегите по-горе...

Поздрави!

_________________
http://www.bgsecondhome.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 15, 2010 10:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Благодарско за съветите вчера лично се убедих
че на това устройство не може да му се верва.
Комшията ми в провинцията има овчарско куче
на година и стоеше до оградата а с кучегонката
от 50 сантиметра само ушите му се повдигаха без
никаква реакция а очаквах поне да се махне.
Май ще търсиме други начини.
Поздрави.
Соте.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 15, 2010 2:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
Те са описани по-горе 8) От тях изключвам пиратката - предполага наличие на сухо оборудване и прекалено много действия, водещи до загуба на време - и сопата - ограничава избора на местност за мухарене, освен ако не си носиш.
Поздрави ! :D

_________________
http://granichar.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Мар 16, 2010 2:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Аз ползвам газов пистолет 9мм и нож си имам.Да заповядат, само, че не бием с халосни, а с доста лоши вносни газови патрони.

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 16, 2010 3:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре милитаристи ниедни, въоръжили сте се кат за края не света :lol: :lol: :lol: !! Поздрави и дано никой не изпада в такива сложни ситуации с "най-добрия приятел на человека"!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: :)
МнениеПубликувано на: Вто Мар 16, 2010 3:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Pileto написа:
Аз ползвам газов пистолет 9мм и нож си имам.Да заповядат, само, че не бием с халосни, а с доста лоши вносни газови патрони.

Братле ти не си играеш :D :D :D :D :D

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 16, 2010 4:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
"Приятел на человека" .... ама не винаги. Откакто се помня до преди седем години около мене са щъкали представители на кучешкото племе от разни породи, последната муцуна, лека и пръст, от доста набеденета "доберман". Никога не съм изпитвал страх от кучета до 2008г. , когато посред бял ден един уличен пес, хранен и от мен, ме издебна коварно в гръб на има-няма 30 метра от входа ми, където му се оставяше папане. Свирнах му, разминах се с него, и след десет крачки мръсната гад, без никакъв звук ме захапа за лявата нога. Захапа така, че си носих "зъбния картон" три месеца и кусур - слава богу му липсваше единия горен кучешки зъб. Тогава доста се почудих дали да наруша тишината в квартала и му се размина само заради евентуалните разправии с милицията - все пак е населено място. Но на природа..... Оттогава вече гледам с друго око /измерващо разстояние и скорост/ на четириногите скитници.
И за да е поучителен поста ми :D , по отношение на въоражените колеги, четирите принципа за пистолета/револвера в съответната градация:
1. Няма незареден пистолет;
2. Добре е да имаш пистолет, без да ти трябва, вместо да ти трябва и да нямаш;
3. Пистолета е като пишката - не се вади и размахва, ако няма да се ползва /не важи за дамите, да не дава господ/;
4. Последен се смее, който стреля пръв.
Поздрави на всички ! :D :D :D

_________________
http://granichar.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов