Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 17, 2010 2:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Здравейте колеги!

Принципа при мен беше следния: дрехите е важно да се пробват, особенно обувките. На първо място е би трябвало да е удобството, все пак прекарваме в тия "гуменяци" понякога и по цял ден.
Но, поради липса на избор и особенно на номерация се прибегна до онлине пазар. Таймен предлагат най-добрите цени! - това е сигурно, дали са и най-добрите, това не мога да кажа защото съм нямал от друга марка. До сега, втора година нямаше проблем! До миналата седмица, когато е тое "дзвер" го пре'апа. Та сега се чудя с какво да го лепя.

Изображение

Ако сега трябваше да си купувам гащи щях да купя тези: http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=316_77&products_id=5306

За обувките, казах вече, по-добре да се мерят и то с обут гащеризон. Много е важно нито да са малки, нито големи. В единя случай стягат, в другия протриват неопреновия чорап. И другото важно е да се прецени типа подметка. Аз примерно си взех с гумена, защото минавам големи разстояния (извън реката) за един риболов.

П.С. И внимавайте с щуките! :)

_________________
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве!
Дж. Кришнамурти


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 17, 2010 3:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
E това си вземах аз, времето ще покаже колко е добро, четери слоен е с водоустойчив цип, елитния модел на производите ля :D
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true
Поздрави :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 17, 2010 5:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 8:45 am
Мнения: 173
Местоположение: София
Абе явно си е важно на какво ще попаднеш, моя тайменския се "разрева" по шевовете на краката на 5-тия излет (точно по време на Словенските пости) и ходех по цял ден с влажни крака...

Изпратих го на таймен, след 1 месец ми го върнаха оцапан с течна гума...

П.П. Моя е този модел http://www.taimen.com/mt/product_info.p ... ts_id=5310 но от преишната серия с по-светъл плат.. вече са го спряли! Предполагам сега на новата партида са и фикснали бъговете...

_________________
LZ1FLY


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 19, 2010 5:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:02 pm
Мнения: 359
Местоположение: СОФИЯ
peerless написа:
Предполагам сега на новата партида са и фикснали бъговете...


Проблема да не е в peerless-процесора :).

Поздрави Иван

_________________
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Не всеки който те вади от лайната ти е приятел , а и не всеки който сере отгоре ти , ти мисли лошо...!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 19, 2010 8:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 8:45 am
Мнения: 173
Местоположение: София
Aаа peerless процесорите са bugless...

_________________
LZ1FLY


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 10:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 9:01 pm
Мнения: 134
Местоположение: София
Жоро Стоянов написа:
...За мен, както и за доста хора около мен бюджетното предложение на Таймен е върхът на сладоледа!...Ако колегата ти не държи обезателно да се снима със надпис Simms на гърдите, моят съвет е още сега да поръчва Таймена!...


Сорри ама ми стана смешно кат прочетох туй :lol: :lol: :lol: След като изчетох цялата тема свет ми се изви при такова препоръчване на Таймен при цени над читав комплект гащеризон/обувки във варианта Симмс , Патагония , Орвис и пр. В случаят бих препоръчал ТСМ като вариант доста по-евтин но със същото качество като Тайменските или Кабелас творенията :wink:

_________________
Риболова е за разтоварване а не за натоварване !!!
Павел Иванов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 10:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Павле, ти естествено ги разбираш много повече тези марки... :D Нали ходиш поне един път месечно за риба, за разлика от нас обикновенните риболовци,които късат по чифт обувки на сезон... :D За 400лв.,можеш да си купиш само най-евтините варианти от посочените от теб марки!Да сигурно най-евтините и гащеризони на американците са супер за дебели и мързеливи екскурзианти ,дето влизат в реката само да си откачат блесната, но за газене цял ден... :D Всъщност всеки сам си преценява и не е нужно да се смееш над нас, достатъчно е да дадеш съвет на човека...Бъди по-позитивен..! ...От Таймен до сега ,каквото съм си купувал винаги е било добро и без алтернатива като цена...!Ти като не ползваш нищо на Таймен , откъде би могъл да знаеш за какво става въпрос? :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 10:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Флайко,нищо лично приятелю,но не си прав.Аз за 130 долара,50 % намаление,при курс на долара 1,20 и нещо си взех гащеризон Симс,гор-тексов с доживотна гаранция... Излезе ми в пъти по-евтино от други не толкова доказани марки.... За мен цените на Таймен са неприемливо високи. Има други варианти(като моя например) и нЕма шест - пет(както се пее в песента....).....
А въпросния гащеризон на Симс се доказа за пореден път миналия ден на Тракиец. При близо 30 градуса, и то на голо - без термо-бельо и тем-подобни,си бях сух-сухичък след няколко часово газене из мътньоците....

Писах по-горе моето мнение.... Дори и най-ниския модел,но да е Симс.... И това,както казах вече,не е само мое мнение,а мнението на болшинството "братя" и в чуждите форуми....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 11:27 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Сигурно е така!Само че това беше преди ...Сега ми се обади на мен първо , ако намериш нещо извън Европата дето да ти се върже на тая цена с доставката и митото...Първи ще си взема!Само че не най-евтиния от марката , а най-скъпия...Това е малко, като избора на Сейдж и Даймъндбек...По-добре най скъпия Даймъндбек, отколкото най-евтиния Сейдж... ...Иначе аз при 30градуса се потя и по боксерки, та сигурно това че на тебе не ти е било горещо се дължи на вътрешнтото ти убеждение ,че в Симс не се потиш... :D Това естествено е строго субективно..Симс са измислили едни много комфортни обувки за газене, дето се иползват само в тропиците и по презумция са без гащеризон.Пробвай ги !Сигурен съм ,че това е доста по-добро при 30градуса...!Аз лично не бих си вкарал най-милото в гащеризон при 30градуса, па дори и да е Симс...щото високата температура води до стерилитет... :D А в днешно време , в резултат на това че сме вече в Европата, трябва да се задоволяваме с алтернативни решения... :D И аз бях предубеден за качеството на европските стоки, но ей го на, оказа се ,че добре джапкам и с тези обувки...
http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=316_79&products_id=5299[/u]
Вярно ,не е Симс, но пък доставката е безплатна и ти ги носят вкъщи.Вече имат 20излета и за сега не са мръднали.Още 20 и ще са ми безплатни....
Иначе виждал съм обувки Симс на 20излета...дето бяха доста амортизирани и доста тежки... :D Това пак е субективно мнение естествено.Всичко зависи колко се движиш на излет!Аз по принцип почти не се движа...Рибата сама идва при мен... :D Щото знае, че няма да мога да я хвана..! :D


Последна промяна flayko на Сря Юли 28, 2010 11:47 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 28, 2010 11:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Флайко,не се пали бе,приятелю, :D ,
правиш прибързани изказвания.... Нали се сещаш,че при каквато и да е температура не би си дал най-милото на някакви гадинки,които живуркат по водоемите... На мен досега са ми се забивали 3 пъти пиявици... :lol: :lol: :lol: Е,не на най-милото,но.... Та даже и над 30 градуса,пак бих газил ЕДИНСТВЕНО с гащеризон по нашите язовири... Пък,че Симса не спарва - не спарва.... Няма как да се отрече...
А пък за обувките,които си посочил - аз за 60 лв. ми доставиха от Щатите обувки Коркърс,които въпреки слабостите си,не са мръднали вече 2 години.....Не за 90лв.(45 евро) без доставката - за 60лв. до нас,както казваш....
Така че, американците не могат да бъдат надминати като цени и отношение към клиента - изпитал съм го не еднократно.... Не Таймен,а и Каракуда да е, задокеанските ни събратя са ненадминати в това отношение.... Само да хванеш промоцията.... А техните промоции са истински,ама наистина истински....
А колкото до европейските стоки - защо не забележиш,че Таймен предлагат предимно американски стоки,но на съвсем други цени....И ти ми кажи - трябва ли да се задоволявам с това да плащам много по-скъпо,само и само,защото съм европеец и съм в Европейския съюз,който всъщност се оказва пълен фишек....

И най-скъпия Дамънбек е мнооооого по-скъп от най-евтиния Сейдж....Това са ми любимите марки - мухарки... То затова и точно тези имам....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 12:11 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Това за Европата е така и съм съгласен с теб, ма никой не ни е питал.Та трябва да се съобразяваме с действителността...Въобще не се паля.Имам много приятели със Симс, та мога да си направя изводите... :D Човека пита за гащеризон и обувки за 400лв.Да има алтернативи в Америка, но само ако има кой да му ги изпрати от там.Реши ли да си ги поръча и да влезе в Столична митница... най-добре да поръча от Европа.Има нещо, което отдавна повтарям , като човек дето има елементарни познания от дифузия на газове ,през мембрани...При 30традуса горетекса не е най-добрата алтернатива... :D за вашите теститиси...освен ако не сте фенове на мицелообразуването..! :D Та тази дискусия е ползотворна, до толкова, че да ориентира нашите колеги в избора на подходящ риболовен екип...Да на американския пазар има добри неща!.Да, може да си ги поръчате!Трябва просто да сте в Америка или да имате близък там...Иначе остава Европа!
П.с.Гортекса е първата добра мембрана!Вече има доста по-добри!Японците , като хора перфекционисти, правят добри мембрани!Доста по-добри от добрия, стар гортекс!Това обаче и да го повтаряме ,се тая.Щото Гртекса е първи нали? :D :D :D
П.с.Пиявиците са полезни и лекуват много болести дори и в САЩ :D :D :D
Курса на долара ,вече не е 1,20, а доста нагоре, та от около година европейските сайтове нямат алтернатива!


Последна промяна flayko на Чет Юли 29, 2010 12:32 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 12:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Цитат:
А пък за обувките,които си посочил - аз за 60 лв. ми доставиха от Щатите обувки Коркърс,които въпреки слабостите си,не са мръднали вече 2 години.....Не за 90лв.(45 евро) без доставката - за 60лв. до нас,както казваш....


Както каза Стоимен, тва беше преди!
Сега, само подметките не можеш да им купиш за тия пари. Ако ли пък имаш начини кажи, че си търся за моите.

Поздрави

Впрочем, вече и изпращането на колет от познат влиза в митница!

_________________
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве!
Дж. Кришнамурти


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 12:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Що приказвате глупости бе,приятели....
Я се разровете из нета и вижте за какво става въпрос.... Защо трябва да се примирявате с някоя даденост.Винаги има вариант.... Повечето американци пращат като подарък и бЕгаш от всякакви мита и тем подобни....В 400 лв. както и да го погледнеш влизаш отвсякъде....
А ако желаете елате и пробвайте вашите тестиси в моя Симс при 30 градуса.... :lol: :lol: :lol: Може пък и по-добре да им се отрази....
И що не препоръчахте на колегата гащеризон от новите японски разработки.... :lol: :lol: :lol:....
Естествено е,че от Таймен,който толкова препоръчвате,може да се уредиш с гащеризон и обувки за посочената сума. Но според мен,за тази цена,можете да се премените в нещо много по-качествено.... Качествено,доказано.....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 12:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
:D :D :D Абе кво сте се "хванали" за тия тестикули...по-важно е да не ти стяга гащиризона... :D :D :D

Сега ми кажи - ама чесно!
От както мистър Дянков е финанасово недомислие, поръчвал ли си нещо над $30 ?!

_________________
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве!
Дж. Кришнамурти


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 29, 2010 12:47 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Торай мембраната е с по-добри показатели от гортекса!Използват я както Луп, Гайдлайн,Кола,Грейс, та даже и Харди, така и Таймен.Не знам , въз основа на какво си правиш тези изводи, но както казват руснаците, по-добре да съсипем един гащеризон на Кола на сезон в тайгата, отколкото един на Симс, щото за тези пари, които даваме за Симс, може да си купим три гащеризона на Кола, а ефекта е същия....Това го казват, най добрите потребители на мухарско оборудване в света.При тях екстремността на излетите няма равна , просто почети, погледай и помисли....!Всъщност, както казах, всичко е строго субективно... :D :D :D Примерно, моят гащеризон Редингтон е тригодишен, а знам умрели двегодишини Симсове...Това трябва ли да е закономерност?Не!Зависи от човека.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов