Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:12 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 30, 2010 9:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Така де,аз не налагам мнение и закономерности.Казвам моето си мнение. Какво имам и дали съм доволен. Затова казвам за Симс,а не за нещо друго. А за цената - то е въпрос на късмет.... Аз моите неща ги взех всички на промоция и съм изключително доволен. Симс-а ми излезе около 170лв. - ти го сметни и го сравни с това,което препоръчваш :wink: ...
А за руснаците - те са малко бам-башка :lol: :lol: :lol: ... И не мисля,че са най-големия потребител на мухарски стоки,но както и да е....
Вместо да пишем глупости,по-полезно ще е всеки да споделя впечатления от това,което има....
И не сме в тайгата,на Марс или еди-къде си,а в България.Затова си мисля,че би трябвало да се приравняваме към нашите условия на риболов,та да сме по-обективни...

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 30, 2010 10:32 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
pacho написа:
Вместо да пишем глупости,по-полезно ще е всеки да споделя впечатления от това,което има....
И не сме в тайгата,на Марс или еди-къде си,а в България.Затова си мисля,че би трябвало да се приравняваме към нашите условия на риболов,та да сме по-обективни...


Привет, колеги,

Бих желал да споделя моето обективно мнение за моята нова летна екипировка и затова ще приложа снимки.

На вашето внимание бих желал да представя новите ми обувки за газене - Free Stone Ultra High Breatheable Ventilated Shoes - за по кратко - "Оцетарки". 8)

Изображение

Името не е случайно - не миришат на остра главозамайваща миризма на оцет, както повечето обувки през лятото, защото са турбо вентилирани. Произведени са от небезизвестната фирма за гуми - Goodyear.

Изображение

Предимства - позволяват дълбоко газенье и не задържат пясък - освен отстрани и отговре, отдолу също са снабдени с голям отвор - за изсипване на чакълъка.

Изображение

Недостатък: малко са гьонести от към грайфери и са лиззззгави по мазните струмски камене, което определено влошава кастинга - като заметнеш и политнеш, вълната се предава по шнура. 8)

Изображение

Та така...

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 31, 2010 12:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 9:01 pm
Мнения: 134
Местоположение: София
Флайко , много ти съ радвам като ми обърнеш такова лично внимание , ама много :lol: :lol: :lol:
Както вече споменах нема смисъл да :
Цитат:
...препоръчване на Таймен при цени над читав комплект гащеризон/обувки във варианта Симмс , Патагония , Орвис и пр. ...

Само тази година съм взел два комплекта на СИММС ( обувки с гащеризон ) точно в тоя ценови диапазон а не във варианта Таймен / ТСМ и пр.
Нема сми от продължение , и аз знам как става , и ти знаеш , и болшинството пишещи също та тъй :wink:


пп - относно ходенето за риба бих казал че особенно по време на забраната на пъстървовият риболов не ходя и по четири месеца за петнисти за разлика от конкретният редови риболовец който визираш :wink:

_________________
Риболова е за разтоварване а не за натоварване !!!
Павел Иванов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 31, 2010 3:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Както ти казах, бъди по-позитивен!Просто посочи на човека откъде и как?Иначе, знаеш на муха се хващат секви риби, а не само пъстърви...!
Поздрави! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 31, 2010 10:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 9:01 pm
Мнения: 134
Местоположение: София
flayko написа:
...Просто посочи на човека откъде и как?...


От ТУК примерно , с питане :wink:


flayko написа:
...Иначе, знаеш на муха се хващат секви риби, а не само пъстърви...


Редовно ползвана реплика примерно на Панега през седмицата и от октомври до февруари , а ?

_________________
Риболова е за разтоварване а не за натоварване !!!
Павел Иванов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 31, 2010 11:39 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Ти да не си станал горски на Панега или си срещал други зимата по нея а? :DЩото аз не ходя зимата там ,но чувам че доста хора ходят ,но да не компрометирам някои твои познати ,по-добре да не говоря за това, щото нито съм горски, нито пркурор и щом в тоя си вид закона им дава право да ходят зимата не виждам какво въобще го коментираме....... И какво общо има това с темата за гащеризоните ?Други риби освен пъстърви не си ли чувал да се ловят на муха а?Последните години ,зимата ловя други риби, а не пъстърви,но ти откъде може да знаеш....
Ако не знаеш, че на муха се ловят добре кленове и щуки може ,някой път да те заведа ,да се наловиш и да скъсаш някой гащеризон...
П.с.Пък ако ти се ловят пъстърви през седмицата, може да те водя на разрешени през седмицата реки, но оттатък границата... :DСтига с тая Панега, че отдавна риби не останаха по нея... :D Все пак това стана някакъв безмислен спор, а проблема беше в търсенето на подходящ вариант за човека...нали?Така че мисля че достатъчно му помогнахме да се ориентира ...във вариантите...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 9:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Момчета,още веднъж благодаря за съветите.Много ми помогнаха!В крайна сметка ходих при Зиги,вашите съвети да се мери се оказаха точни.Така и стана.GUIDELINE.Това е!Голям пич е Зиги!Втори път ходя.Първият път нямаше номер като за мен.Поръчаха,и ми се обадиха.Но се оказа,че пак няма този размер,За комплекта говоря.И Зиги,заради това,че ме е разкарал втори път ми даде скъпия вариант с обувки за същата цена.Голям жест!Та така де пофалих ви съ :D :D :D Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2010 9:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
Честито Роска \:D/ със здраве да го ползваш.

Сега вече нЕма лабаво - всеки свободен момент да си у реката :wink:

P.S. А, Зиги найстина е голям пич. Как да не пазаруваш от такъв човек...

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 9:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 10:59 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Колеги, Пенко ми препоръча един гащеризон от Кабелас, та ето за какво става дума:

http://www.cabelas.com/product/Footwear ... t103926780

Не мога да преценя само дали 5мм. са по-добрия вариант от 3мм. Моля дайте ми съвет относно дебелината. Гащеризонът не е дишащ, следователно през лятото няма да влиза в употреба.

_________________
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 25, 2011 10:06 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
5мм е за Аляска. За къде ти трябва неопрен, по-точно, и защо?

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2011 9:27 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 09, 2007 5:46 pm
Мнения: 68
Местоположение: Русе
Привет
Моят трябва да пристигне след 2-3 седмици.Аз също си поръчах 3 мм .Не виждам смисъл от по дебел.Данчо ти явно зимата си седиш вкъщи?Ходете и за кефали и щуки бе. :D :D

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 26, 2011 4:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Термобельо,ватиран гащеризон,дишащия.Леко ,удобно!!!Препоръка,до - 15 градуса,не по- студено! :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов