Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 29, 2010 11:09 am 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 10:43 am
Мнения: 17
Местоположение: Плевен, София
Колеги насочете ме към майстор, който да ми зашие дишащият гащеризон. Спуках го между краката по ръба още на 4 излет (явно не удържа на 130 кила). Сега е в магазина от където го купих, там шефа обеща да измисли нещо и да ми се обади - ама май няма да стене нищо. Така че, ако имате опит - помагайте.

_________________
Шаран - крайбрежен вид, около 130 кила, див, средно окосмен.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 29, 2010 4:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Тва си е направо за рекламация! :shock: Ако си го мерил в магазина и ти е бил по мярка,трябва да ти го сменят или да ти върнат парите.Не знам коя е марката,но четири излета са нищо за такъв вид облекло. \:D/
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 7:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Колега, само по шева ли е скъсан или е сцепена и мембраната?
Имаш ли парче към комплекта от същият материал+малко подлепваща лента?


п.п. Веско, не го хвърляй в музиката с тия рекламации и връщане на парите без да знаеш как е станала аварията. Меренето и ставането в магазина е едно. Употребата на реката - друго.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 11:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
МИ не мисля че е рекламация.По-вероятно неправилно избран номер?

Колега лепили сме гащеризони заради пропуски с голям успех,почти всички от Русе с течната подметка на Бизон.Ремонт на чатала е трудно нещо,говори с шивач да отреже отгоре ,да добави здраво парче отдолу.Аз ще се опитам да ти намеря подлепващо за Горетекс или се разрови в Ибейката.Там не можеш да лепиш нищо от вън заради триенето на бедрата...Да не изпадам в интимности :)

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 1:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 16, 2009 10:43 am
Мнения: 17
Местоположение: Плевен, София
Колеги, вече 2 пъти го лепя с течна подметка и изкарва по 10-12 излета. Малко ми обива, но поне не тече.
Мисля при следващото късане да му лепна един изкуствен дедовец между краката, само не съм решил накъде да сочи - навън или навътре. Предполагам, ако сочи навън ще си помислят, че нямам акъл, ако сочи навъре ще ми дойде акъла да не пазарувам повече в магазина от където го купих.
Приятен ден, мерси за коментарите и помоща от И. Пигов, който ми каза за лепилото !

_________________
Шаран - крайбрежен вид, около 130 кила, див, средно окосмен.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 2:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
..Ето защо инсийма е мобе би най-важният размер за съобразяване при покупка на гащиризон. Често приклякваме, навеждаме се...там натоварването е голямо ако точно по мярка. Затова моя го поръчах с няколко сантиметра над точния размер, който показа ролетката.
При мен белята, която стана е с лентата(неопренова), която обшива чорапа с мембраната. Преди минути завърших залепването с хелметексово лепило. Сега ще видим колко ще издържи. На прима виста стана супер яко. Разчитам и на това, че е много еластично лепило.

п.п. Лято е...може да си кемаме и по монокини вече :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 5:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Сеп 06, 2007 11:05 am
Мнения: 53
Местоположение: Пещера
А моят гащеризон се спука точно на петата,на чорапа(заради калпави обувки) ! По-точно се протри леко,и сега пропуска ! Може ли да ми кажете - с какво може да се залепи неопреновия чорап(ако може въобще) ?

_________________
...just KEEP WALKING !!!

Колкото повече мухари(и риболовци),толкова повече риба !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 5:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
КрасиПловдив написа:
..

п.п. Лято е...може да си кемаме и по монокини вече :)


Ама ние отдавна сме с топките навън,ама много бързо се отмива плажното масло :))

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 8:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
steffaka написа:
А моят гащеризон се спука точно на петата,на чорапа(заради калпави обувки) ! По-точно се протри леко,и сега пропуска ! Може ли да ми кажете - с какво може да се залепи неопреновия чорап(ако може въобще) ?


Като гледам техниката, която са ползвали при слепването на неопреновият чорап към мембраната, предполагам, че ще стане с кръпка ако намериш от някъде дори с по-малка дебелина. Но само предполагам...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 8:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Markony_RS написа:
КрасиПловдив написа:
..

п.п. Лято е...може да си кемаме и по монокини вече :)


Ама ние отдавна сме с топките навън,ама много бързо се отмива плажното масло :))


То и вий едни топки иматееее *(
:-"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2011 8:59 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 10:59 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Момчета, мисля си дали не може да се предотврати протриване и последващо късане на неопревония чорап на гащеризона, ако се закупи чифт обикновени неопренови чорапи, които да поемат силите на протриване. Следователно трябва да си изберем и с един номер по-голям размер обувки. Какво мислите?

_________________
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2011 5:20 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Да хитро като идея,но дали може да се обуе лесно неопрен в неопрен.Не знам!!Особенно,ако кондензират малко,събуването по скоро ще бъде трудно.Но проба грешка си е велик метод!!!Поздрави!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2011 7:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Камбата написа:
Момчета, мисля си дали не може да се предотврати протриване и последващо късане на неопревония чорап на гащеризона, ако се закупи чифт обикновени неопренови чорапи, които да поемат силите на протриване. Следователно трябва да си изберем и с един номер по-голям размер обувки. Какво мислите?

Т`ва малко ми звучи като да сложиш 2 презерватива за по-сигурно :)
К`ви са тея сили на притриване не знам, ама знам , че като си купуваш обувки и чорапи, те трябва да са ТОЧНИЯ размер :!: Тва ми е професионално изкривяване просто !
Иначе по въпроса за гащата - вечни гащеризони няма, даже и да си купиш най-скъпия гащеризон, той все някога ще те предаде, а за да не го направи по-скоро , отколкото е проектиран, се връщаме към казаното по-горе, нещата които си взимаме, на първо място трябва да са ни по мярка! Така нито ще ти се притрие чорапа от големи обувки, нито ще си повредиш краката от малък номер ботуши :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 15, 2011 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 8:56 pm
Мнения: 282
Местоположение: Плевен
Цитат:
Момчета, мисля си дали не може да се предотврати протриване и последващо късане на неопревония чорап


И аз мислих по този въпрос и взех,че си реших проблема много лесно.Справих се със силите на протриване с помощта на течна гума на бизон.Помисли къде се концентрират силите на протриване намажи местата и няма да имаш проблем.Не казвам ,че това е правилния начин и ли ,че трябва да се направи а само ,че аз така си реших проблема

Поздрави и успех . .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 16, 2011 6:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
И аз реших тоя гаден проблем с протриването, и то мнооого отдавна:

Изображение

\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ ...Майтапя се молодци, наистина е гадничко да съсипеш гащурите по тоя начин..Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов