Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 4:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
След 7 консултации,ортопедите в Русе са 15,се отказах от операцията.Оказа се че организма ми се справя добре без външна намеса.Риска на този етап е малък и се чувствам добре.Естествено изчетох доста информация.За съжаление инфото на български и това на английски е доста различно.В някои случаи даже противоречиво.Не мога да съдя кой е прав и кой не е.Избрах за себе си вариант ,който да ми е комфортен.Естествено има известен риск,но като си запознат,той е пресметнат.Та в случая ми 50 % от времето съм без гипс,като се пазя и се ограничавам от всякакви движения.По този начин се печели добро кръвообращение,по-малка атрофия на мускулите и по-голям комфорт.В останалото време си монтирам една лонгета или ортеза мисля че е по-правилно да е нарече с велкро и съм предпазен от случайни травми по време на домакинската дейност.Оказа се, че отока или хематома на глезена е полезно нещо.Тук именно медиците са на различно мнение,но това няма да го коментирам.Сега ще ползвам времето си да напиша един наръчник за оцеляване със и след имобилизация.За съжаление няма курс за инвалиди.След като те гипсират в спешното започваш да оцеляваш сам.И понеже първите 3 дена са критични,се надявам да помогна на някой с моя личен опит.Може би усещате някаква ирония в думите ми.Това се дължи на експеримент ,който си направих с преглеждащите ме доктори в продължение на една седмица.За щастие,поне в Русе се оказа ,че има 1-2ма свестни специалисти,които са първо хора ,пък после специалисти.От друга страна ифраструктората ни няма да я коментирам.Добре ,че евреите построиха 3 мола в Русе.Това са единствените места със 100% съпорт за инвалиди.Ако щете ми вярвайте,но цял ден прекарах в Мол-а радвайки се като дете на екстрите.
Това е от мен другарчета.Пазете си кокалите!

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 4:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Боже ,Бранко, пожелавам ти отново 100% оправяне,и бързо, човеко.. [-o< :D \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 5:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Да чукнем на дърво Бранко!Пожелавам ти скорошно оздравяване.ЕЕЕЕ поне мУи ще има много. :D :D :D Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 5:29 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
А относно обувките,това е лично мое мнение,разбира се.Гледам репортажи с гумени ботуши,гумени гащеризони.Да не говорим,с маратонки,гуменки,и тем подомни.Обувка с филцова подметка.Грижи много за тях,както за всичко останало.Разчепкване на филца след измиване.Това е истината.Да, никой не е застрахован от падане,но тук процента е много,много малък.Да не говорим,че с гуменарките,налягането ти смазва всичко.Некомфортно,гадно! Поздрави!!! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 5:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Радвам се,Бранко, че си отървал операцията. Дано преценката е правилната, а възстановяването пълно и непродължително.

Поздрав!

------------------
Днес хората са така обръгнали, че ни да си болен ни да си здрав, пациента се превърна в клиент, псевдолечението взема ката ден своята дан, болшинство от докторята станаха търговци на здраве, а малкото останали свестни колеги кучета ги яли. Много е тъжно. А овчия народ не усеща, че както е тръгнало не е далеч времето когато върху нас ще си упражняват моженето и дръпнати очички в бели престилки..

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 5:56 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Ох,постовете станаха много един след друг,ама пусто се сещам за неща,дето може да са полезни.Както ни е известно,проблеми имаме,както с филца,така и с обувката.Имам предви,отлепянето на филца.Реших си проблема с дебели,къси видии,навити в мокро състояние.Държат доста риболови,но сега ще сложа малки каруцарски болтове.Както знаем главата е гладка и обла.Няма опасност за неопрена.Разпробива се подметката,вкарва се болта,на филца лек фрезенг,да влезе гайката във филца,и край.Друго,започнаха да ми се късат,точно между кожата и другата материя,ама как и беше името,не се сещам в момента.Изкуственната материя.Седнах,с голямо търпение,с голямата губерка,пак в мокро състояние.Заших ги с хипрон.По тъничък,0,16.Край хора,не мръдва.Хипрона не гние,и е много здрав.Това е,който не знае,поводите на шаранжиите.Дано да съм бил полезен!Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 6:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Естествено ,че си полезен.Има и друк тарикатлък.С ъглошлайфа се прави каналче дълбоко 1 мм. в филца на сухо и се шие в канала.Отгоре шева се запълва с удачно лепило-каквото имаме под ръка.Държи доста дълго време-1 сезон.
Отделно коментирахме с Док,че филца с оригинални или добавени шпайкове е перфектно съчетание.Повечето фирми ги предлагат и като китове за добавяне върху филцови подметки.
Отделно като се върнем на моя проблем препоръчвам носенето на най-обикновени"глезенки"за колегите с нормално тегло за ръста си и укрепени глезенки за тия с наднормено тегло.Това е превантивно за всеки един спорт.Комфортно е и не е срамно.Както знаем от училище разгряването е задължително преди натоварване.Още повече за нас,които от колата на бюрото и после на леглото....2-3 мин упражнения на глезените,докато вдяваш шнура е адски полезно.
Да не пропусна и опита-най лесно и често се пада на плитко.При качване и при слизане.

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 6:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Да допълня нещо-на Симс-а филца си е зашит фабрично.Но всички филцове,които съм виждал и ползвал са доста по-гладки от споменатия от мен мокет.А и тези мокети са адски здрави и износоустойчиви.Все пак се правят от антрон! :D
Друго-моя Симс си дойде с фабрични болтове,които естествено ти си навиваш сам в предварително разпробитите дупки със "специален" ключ.Е аз реших веднага да си ги монтирам преди един риболов на река в Рила.Още щом изминах няколко метра по коритото на реката и щях да се пребия.Освен неприятното тракане по каменистото дъно,което вероятно чувах не само аз,обувките бяха станали като кънки!?! Веднага развих болтовете и повече не ги монтирах.Така си седяха до тази година когато приятел пожела да ги ползва и му ги подарих.Явно ходи по реки с различно от онова дъно.
На сбирката в Половдив ,ако не забравя ще взема малко мокет,който ми прати Ники Енчев,за да го видите/е тези,които дойдат,де/.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 8:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Впървом си взех гащеризон от теслон в едно с гумени ботуши и след всеки риболов се връщах с болки по глезените от удари в камънака по реките, отделно адски неустойчивото ходене по хлъзгави камъни и чувство за несигурност при всяко стъпване. Изкарах криво ляво два сезона. Впоследствие си взех от щатите първите обувки за газене с филц, непретенциозните Ходжман, и още на първото стъпване в реката разбрах защо се правят отделно чепици за газене. Сега, четвърти сезон, съм със симс(филц и цинтове) и едва ли ще обуя нещо друго и занапред. Филца се е протрил поне с половин начална дебелина, цинтовете са поразклатени но още държат, като лошото е, че не знам как е сцеплението на новите модели с вибрам вместо филц за подметка.
На два три пъти, при обръщане на камъни върху които съм стъпил, ако не ми беше хванат глезена от обувката сигурно щях да пострадам като Бранко, та и по-лошо като се има предвид килцата и годинките ми..но нейсе. Пълна сигурност никога няма, но добре прогонените обувки със съответното ходило определено помагат да се предпазим от травми и падания.
И повече внимание, разбира се!

п.с. замислям се да си взема и едно от тези разтегаемите бастунчета дето подпомагат при газене, трета опорна точка за криви моменти дет'се вика.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 11:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Да, виждал съм само Бай Ради да го ползва,но май е предназначено само за опипване и мерене на дълбочина,не знам дали става за бастун.Който има моля да сподели.

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 12:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Това лято видях едно младо момче в Босна да ползва wading staff. Понеже в началото се навря да лови върху главата ми, та се попреместих и не му обърхан внимание, но после забелязах - беше с един крак и с протеза. Тъй, че точно това е целта на wading staff - да бъде wading staff.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 9:11 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Разтегаемото бастунче е задължително.Много помага, особенно при пресичане на река, дори и плитка, но бърза-на Унец, и Рибник тази година рязах колове и за мен, и за Владо Кондов- и едвам пресякохме реката..Без подпора си умрял! Освен това, опората премахва точно опасноста от стъпване на камък, който се извърта-веднага имаш точка за контра, и блокаж-иначе много трудно се компенсира във водата с тяло..
За мен, най-гадна в това отношение е Струма,пъстървовата част.не съм срещал толкова предателски стърчащи от дъното камъни, и хлъзгави.Постоянно се спъваш, и не може да намериш място, където да ти застане крака прав..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2011 7:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Преди известно време в Карфур попаднах на щека, от тези за балкански преходи, телескопична. На зверската цена от 9.90 BGN :)
Мисля, че ще върши някаква работа...Коментирахме го майна флай и съмненията идват единствено от механизмите в снадките(металните части) дали няма да дефектират бързо заради водата, ама ако съхне винаги след риболов с всичко остнало не виждам проблем да има...
Чакам пролетта и високите води за по-свестни тестове, че той Веско ни видя как форсираме реки в индиански нишки :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2011 8:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
По кои щандове беше Краси,да пратя някой?

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2011 9:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Не се мотайте,ами си купувайте по една щека!Такава ползвам сигурно от 10години.Върши страхотна работа навсякъде.Моята е от две секции.Плува във водата и няма значение дали я прибираш суха или мокра.Бях си купил две за 7лв.от ТСМ.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов