Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:31 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 10:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Beherit написа:
Много просто. Когато избираш Таймен гащерозон никъде няма опция колко да е голям чорапа.



Кой размер е твоят?

п.п. споменаваш и "завиране" при 4 градуса...Как се обличаш под гащиризона?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 1:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Гащеризона ми е размер L. Идеален ми е с изключение на чорапите. Аз нося 41-ви номер обувки, но на това чудо чорапите са поне 48-ми. Огромни са!

Иначе завирам само ако горната част си я пъхна в гащите, да заприлича на панталон, но вече видях от Драгомир, че не се пъха изцяло ами се навива на руло и седи малко ала колан, което облекчава нещата до някъде. Иначе обличам неопреново бельо и некъв панталон и от горе гащеризона защото реката където газиме е адски студена даже имаше лед по нея последния път .... та така.

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 1:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Beherit написа:
Иначе обличам неопреново бельо .... та така.
Траябва си термо бельо, но не да те топли, че да завираш а просто да не дава ня тялото да изстива. Цък

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 2:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Драгомир написа:
Beherit написа:
Иначе обличам неопреново бельо .... та така.
Траябва си термо бельо, но не да те топли, че да завираш а просто да не дава ня тялото да изстива. Цък



Точно по същите съображения зададох и въпроса.

Относно неопреновият чорап съм много изненадан. И моят е L размер, поръчах базовият модел, комплект с обувки 10-ки. Чорапа ми е като цвичка просто!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 4:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Извинете нещо съм изтрещял. Не неопреново ами поларено хахах извинете ... :D

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 4:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Иначе имам термо бельо от 5-6 години и знам прекрасно предимствата му ;) Пейнтбол без термо бельо си е самоубийство. Като ти се случи на 35+ С да търчиш като изоглавен нали се сещате какво става. Ами ако имаш турнир и трябва да изиграеш 30 срещи през 10 мин. Та имам термо бельо далеч по съвършено от всякакви патагонии и тем подобни. 2009-та си купих на EVIL (фирма която погълнаха по-късно) за 100 евро с вплетени метални нишки. При температура от 36-7-8 С на полето термо материята отвежда потта на вън като през това време охлажда металните нишки, които на свой ред охлаждат теб. Ако щете вярвайте, но ми се е случвало с това бельо при 27-8 С да зъзна от студ. Лятото ако не съм гол винаги го нося. Знам че ще си го помислите, но дори и само с него на пряка слънчева светлина металните нишки не се нагряват и няма обратен ефект. Имам и подобно за зимата което пък буквално те кара да се само изпържиш дори при -15С. В съчетание с полар си си кандидат за топлинен удар :D

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 5:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Са, Момчиле, последно пробва ли новия тайменски гащеризон на вода - да дадеш реални мнения как е комфорта с него.
Кройка и ергономичност, субективно тегло, свобода на движенията при прекачване на препятствия като големи камъни, клякане, отвеждане на влагата и температурта, съхнене и т.н.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 7:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
В събота. Въпреки че дори и тогава пак мнението ми ще е субективно защото нямам база за сравнение

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 7:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Beherit написа:
В събота. Въпреки че дори и тогава пак мнението ми ще е субективно защото нямам база за сравнение

Пожелавам ти всичко да е наред и с гащите и с улова \:D/

Една идея от мен:
Преди да обуеш чепиците "обуваш" неопреновите ходила - как си се облекъл вече с гащеризона - всеки крак в по един тънък найлонов плик с дръжки(аз ползвам тези за плодове от хипермаркетите) и вързваш около глезена дръжките на плика. Така при влизане в обувката неопреновия чорап се разпределя вътре без гънки и си се намества според ходилото. Отделно шевовете по ходилото не се трият директно в дъното на обувката. След риболова си събираш найлонките в джобето да ги хвърлиш нейде на боклука.
Отрежи си и едно парче стара дебела мушама за маса, примерно метър на 60 см и си го постилай на проверено място от към тръни и остри камъни, на него стъпваш с обутия гащеризон докато си обуваш двете обувки. Накрая когато си вече с чепиците клякаш и преценяваш колко да бъдат натегнати тирантите и колана, така щото да не те изпъват гащите в коленете ина чатала.
Та така, ако искаш пробвай това къде ти пиша, може и да е от полза..

Успех!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 8:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Браво ,Док, много хубав акъл даваш на Момчил!! \:D/ Опасявам се, обаче, че ако чорапа му е наистина толкова голям, нищо няма да го спаси.. Забелязал съм, че размера на чорапа е основен проблем при износването.. На мен ,например, всички чорапи са ми малки- :sram , ако щете ми се смейте-факт :D :D
К`во да прайш- биология..
Поздрави!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 9:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
Забелязал съм, че размера на чорапа е основен проблем при износването..

Точно, е за това е добре да се пипне на живо преди да се пазарува ама знаеш как е у нас...

Жив и здрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 10:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Док, знаеш, че всичко се прави на едно място, :D , и някои марки, за да спестят колкото се може, ги правят чорапите "унисекс", и уан фитс фор ол" :D
И се получава товаришч Момчил да изглежда на барон Румцайс :D :D /за незнаещите-чешко анимационно филмче, от "тежкото и жестоко минало"/
За да обобщим- където си късате нормалните чорапи, там ще скъсате и неопреновият такъв. Иво Георгиев проби на пръста неговият "Симс" Г3 за една година.
Последният път видях, че го е залял отпред с течна гума #-o
Живи и здрави! Важното е ,да си пазим нервите-всичко е преходно..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 20, 2012 11:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
За това късане знам идеалната превенция - нокторезачка :D :D :D Това в рамките на шегата де да не се обиди някой. Утре ще снимам чорапите и гащеризона.

П.с. гледам темата за муховръза и нещо не ми се връзваше и понеже съм адски разсеян днес ме осени че всъщност мухите от муховръза са в мен. Извинявам се на всички за създалото се "напрежение" утре ще снимам и тях.

Док благодаря за съветите ще изпробвам всеки един. В крайна сметка нищо не е вечно. Да сме живи и здрави и да имаме възможност да си купуваме нови като се скъсат старите или още като ни омръзнат.

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2012 5:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
За голямо съжаление всичко ново, почти винаги е осрано!
Не мога да разбера защо, нещо работещо добре се "подобрява" ?

Тази таблица важеше и за всички модели гащи на Таймен.
Вероятно заради нея е такъв чорапа ти!

http://www.taimen.com/bg/bg/product/product_desc/90222

Успех с новите гащи дано излязат здрави!
Моите са вече на три сезона и не са мръднали, а са най евтиния модел!

Поздрави

_________________
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве!
Дж. Кришнамурти


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 21, 2012 5:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
Точно същата таблица ме ориентираше и мен тогава, затова ми е чудно как на L размер сега идва 48 номер чорап...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов