Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:18 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Дек 31, 2011 12:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Искам да попитам дали някой си е купувал гащеризон и/или обувки Таймен? Ако да какви са му впечатленията.

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 31, 2011 12:27 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Нямам представа, Момчиле, но можеш да си сигурен, че ще бъде като на 90% от всички фирми-просто нещата се правят на едно място-знаем го.
Много внимателно си вземи мерките.Гащеризона не трябва да е плътно по тебе-мисля, че като за тебе ще е "L".

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 31, 2011 12:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Имам Таймен. Ако си с нормално телосложение (80кг */- ) си вземи L , а ако си по-висок от 180 - LL! Малко по-дълги са крачолте, което е много важно при клякане!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 31, 2011 1:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Beherit написа:
Искам да попитам дали някой си е купувал гащеризон и/или обувки Таймен? Ако да какви са му впечатленията.

Избирай гащеризон с неопренови чорапи на 3М, за да нямаш ядове съвсем скоро после.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 02, 2012 12:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
За много години на всички! Много здраве и късмет през тази година и много слука! <occasion
Аз си купих този комплект преди 7-8 месеца:
http://www.taimen.com/en/bg/product_set ... t-boots/25

Досега съм го ползвал 10-тина пъти и съм доволен от качеството. И в топло време и в студено време гащиризонът се държи добре и е достатъчно лек и удобен. Не ме спарва, не ми е и студено. Трябва да кажа обаче, че досега не се е налагало да прекарам цял ден в някоя река с температура 5-7 градуса нагазил до кръста, затова нямам впечатления как бих се чувствал и каква слоеве топло-изолиращо облекло ще са необходими. Предимството му за лятото е, че се свива и става и на панталон. Обувките са много здрави и досега не са мръднали, макар че аз не ги щадя особено. "Недостатък" на обувките е, че доста бавно съхнат - при риболов в няколко последователни дни от втората сутрин нататък ще трябва да ги обуваш мокри.

При определяне на размера трябва да си много внимателен. Аз стриктно следвах указанията за размерите на сайта на Таймен и получих гащиризон, който ми е почти прилепнал (за студено време с термо-бельо и поларено долнище ми стои плътно по мен, без да ми стяга, но добре че съм кльощав :D ). Обувките ми са с една идея по-хлабави, отколкото бих искал, но не ми създават проблеми и си ходя и газя нормално.

При доставката беше станало малко недоразумение, но не по вина на Таймен. Вместо стандартната доставка, която беше предвидена в условията, ми бяха пратили комплекта като Прайорити с UPS. Това малко ме затрудни, докато се ориентирам където точно да търся в нета за тракинг на доставката. Накрая се оказа, че българската фирма-представител на UPS посещават адреса, но ако не те заварят там, не оставят никакво съобщение или друг знак, че са те търсили. Успях да им хвана следите в последния момент преди да направят трето "неуспешно" посещение на адреса ми и да върнат пратката обратно. След един телефонен разговор с централата им в София доставката беше завършена успешно.
Това е накратко моя опит.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 02, 2012 3:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 24, 2010 1:44 pm
Мнения: 32
Аз лично не познавам собственик на Таймен River модел гащеризон, който да не е протекъл преди първата година. Горе-долу от десетина човека ми е статистиката. Моят е Master и протече на чатала след година и половина. На крачолите е още добре.

Recommend to friend: No


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 02, 2012 6:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Минавайте с подходящото лепило,по всички вътрешни шевове.Още като нов.За да нямате проблеми.После трудно се открива.Личен опит!!!А що се касае за обувките,всички в това време съхнат трудно,а и мокри много по добре се обуват!Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 02, 2012 6:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Сетих се нещо за обувките.Ако е филц,неменуемо започва да се отлепя,точно на извивката.Препоръчвам,на определено разстояние завийте по една дебела,подходяща по дължина видия.Аз така направих,след като ми се разлепиха,но завих по на гъсто видийки.Нямам проблем.Може да направите и лек фрезенг,Да се скрие видията.Ако пък са нови обувките,по този начин,никога няма да се разлепят.А и да решите да си смените филца,отвивате и готово. \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 02, 2012 6:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Абе ,я си вземете Симс и забравете за всичко това. \:D/
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 02, 2012 6:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
pbalinov написа:
Аз лично не познавам собственик на Таймен River модел гащеризон, който да не е протекъл преди първата година. Горе-долу от десетина човека ми е статистиката. Моят е Master и протече на чатала след година и половина. На крачолите е още добре.

Recommend to friend: No


Ти поне си слабичък,не би трябвало да го притриваш там,ари ние дебелите нямаме шанс :)

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2012 2:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Аз съм слаб,като глист,и пак се притриха,хем ми е от по скъпичките гащеризони.Търка си се.Е Веско,сигурно си прав ама...........!!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2012 4:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Николай Енчев написа:
.......... Обувките ми са с една идея по-хлабави, отколкото бих искал, но не ми създават проблеми и си ходя и газя нормално............

Аз съм се спрял точно на този комплект и мисля, че ще съм L като за гащеризон.
Би ли ми казал как избираш номера обувки. Аз стандартно нося 40-41 което е около номер 8. В случая кой номер трябва да взема ? Може би номер 9, за да мога да ги обувам с неопреновия чорап ?

Благодаря на всички за изчерпателните отговори.

Веско преди годинa за St. Croix пръчката те послушах и съм много доволен, но за Симс гащеризона .... иска ми се но ми е скъпо :D

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2012 6:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Аз нося 9ти размер, а обувките от Таймен са ми 11! Не мога да се сетя за по-точен размер обувки, които можех да си купя! Паснаха ми идеално на крака, заедно с неопрена и дебелия чорап отдолу(през това време дори ползвам и 2ри чифт) нито стискат, нито са ми хлабави , просто ми паснаха перфектно!
Иначе не съм очарован от самите обувки, имат си доста кусури(като повечето евтини неща...) верно аз ползвам стария модел, не знам , тези новите може да са по-държаливи!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2012 6:46 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Цитат:
Би ли ми казал как избираш номера обувки. Аз стандартно нося 40-41 което е около номер 8. В случая кой номер трябва да взема ? Може би номер 9, за да мога да ги обувам с неопреновия чорап ?


Аз съм сушал и чел, че като си избираш обувките, си взимаш точния номер, без да предвиждаш допълнително място за неопрен и дебели чорапи - то си е изчислено при изработката на обувката. Така моят точен размер е 42,5, но обикновено у нас такива нормални обувки няма и ми стават тези с номер 43 (42 са ми малки). Както ти писах, следвах стриктно сайзинг чарта на Таймен, който за моя номер си е доста ясен, и си поръчах размер 10. С термо чорап и с неопреновия чорап усещането ми е това, което съм написал. Не съм пробвал да слагам втори чифт чорапи или да търся още по-дебели. Когато сложа обувките и ги вържа нямам чувството, че ми хлопат, просто ми стоят малко по-свободно. Може би така трябва да бъде, не знам :-s


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 03, 2012 8:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ники,аз нося 10-ка UK(11 US).Тъй като Таймен е в Европа,би трябвало да си вземеш точно 9.Моите Симс обувки/няма да казвам на колко излета са/са 11-ка,но само защото са по американската номерация.Сега имам и едни евтини Орвиси,които пак са 11-ка(10 UK),т.е. за човек носещ 44.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов