Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:19 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Дек 01, 2014 5:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Здравейте колеги, времето става все по трудно за любимото хоби, но въпреки това поне аз за сега не се отказвам. За първа зима ми е и искам да видя как е мухарството по месеци, тоест сам да стигна до деня на пълното капо който съвсем скоро ще дойде разбира се. Но за да продължа ще ми трябват ръкавици та това ми е питането. Вашето мнение кой какви ползва от неопрен или не, с цели пръсти или изрязани, с капачета на двата или трите пръста и т.н. На кой кои са му най удобни. Очаквам вашето мнение.
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2014 5:00 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Ало, колеги никой ли не ползва ръкавици. Ако е така кажете, че не са удобни за работа с шнур и няма да си взимам и аз. Ще чакам някой да напише нещо, те така за разнообразие.
Поздрави на всички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2014 9:20 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здрасти, колега,

От моя опит какво да ти кажа за ръкавиците - дали полар или неопрен.
Поларени ръкавици от мокрия шнур прогизват и ако температурата на въздуха е около нулата, чувството е доста неприятно.
С неопреновите го няма този проблем, но при тях е кофти, че запотяват ръцете и ако решиш да ги сваляш по някаква причина, ръцете са влажни и също се изстудяват.
След като не ти отговарят колегите, сам можеш да прецениш колко се ходят на риба на муха в този момент.
Разбира се не бива да губиш надежда. По топлите страни :) имам предвид Южна България, колегите от Хасково също могат да ме подкрепят, кефалът се хваща доста успешно и през студените месеци. Необходимо е обаче да пообикаляш повече в търсене на рибите.
Около Сандански, "мой роден край, райска гра-ди-но-о-о-о-о" се намират стари корита, в които течението липсва, и където в по-топли следобеди, рибата се активизира по люпещи се комари и се правят страхотни риболови.

http://akulata.com/izlet04.html
http://akulata.com/izlet05.html

Ако си от София, мога да те успокоя, че съм откривал новата година с кефали на р. Лесновска, в първите дни на Януари. Просто трябва да улучиш момент, когато в следобедните часове е малко над нулата и реката е бистра.

Като финал бих те посъветвал да си вземеш неопренови, с рязани пръсти, така, че да не сваляш цялата ръкавица, ако решиш да сменяш мухите.

Успех с хобито!

Радо

П.С А ако се чудиш кои пръсти да са рязани - палеца, показалеца и средния или без средния пръст, хехе, избирай ги внимателно така, че на въпросите на колеги, с които се разминаваш на реката: 'Какво хвана, колега?" :), да можеш да отговаряш подобаващо :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2014 11:09 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Благодаря колега, и аз се бях насочил към неопрена, но на снимките в различните магазини едни изглеждат по груби, други пък по- тънки, марки много и цени различни и затова исках да почерпя от опита на колегите. Но май действително не се ходи много зимата или тези дето ходят е за по 2 часа и не им трябват ръкавици. Ще взимам някакви рязани пък дано не ми се налага да употребявам средния пръст самостоятелно.
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2014 10:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Колега аз си купих преди около две седмици ето тези ръкавици http://www.decathlon.bg/neoprenovi-raka ... 27196.html
Не мога да ти дам мнение за тях защото още не съм ги пробвал на полеви условия. Изглеждат ми качествени, но си спомням, че нямаше размери. Добре, че имам ръце на пианист та се побрах в тях :wink:
Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2014 12:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Благодаря колега за мнението. Изглеждат много добре, дано да са топли и капачетата на трите пръста да не се закачват по шнура. Аз си купих миналата седмица от BFC ръкавици на Owner дано да съм го изписал правилно. В неделята ги ползвах за 3-4 часа, не е като да си без ръкавици, малко по-добре е, но аз не се и мокрих много, защото имах досег само до две риби. Ако някой друг смята да си купи да знае, че ако разстоянието от началото на дланта до края на средния пръст е повече от 19 см. да не си взима L, а XL.
При мен разстоянието е 20 см., ръкавиците са L и ми стоят леко опънати в шепата.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов