Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Дек 24, 2015 10:47 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Уважаеми колеги, първо да Ви поздравя за настъпващите празници и да Ви пожелая най-вече здраве.
Бих искал Вашето мннение за дишащите панталони на Сциера. Не искам гащеризон.
Има ги в два варианта;
1. с гумен ботуш;
2. с неопренов чорап.
Естествено с втория вариант следва да се вземат и обувки за газене.
Как мислите, кой вариант е по удачен.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 24, 2015 11:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
С oбувки - мога да седна да изпиша 10-20 реда в полза но нямам време сега. Но обувката пази крака, докато с ботуша знаеш какво е по цял дан да подритваш рените камъни. В големите жеги махаш пантлоня и си мааш с къси гаще с обувките и едни нопренови чорапйе.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 24, 2015 11:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здрасти, Мите!
Весели празници и за теб!
Преди две години и аз стоях пред точно този избор. Какво си взех - гащеризон с неопренови чорапи!!! Трябва да кажа, че сега знам - за мен това беше правилното решение. И аз не бих ти препоръчал гумените ботуши - некомфортно, пързалят се и...... Относно панталона, който тогава категорично мислих да си купя - изглежда по-шик и на пръв поглед по-удобен, когато нямаш намерение да газиш дълбоко, но един колега, ползващ такъв, ме посъветва да не го вземам. Проблемът е в колана. Когато го стехнеш в кръста, за да не ти пада, блокираш въздуха между краката ти и мембраната. Така, когато нагазиш, водата ще изтласква този въздух нагоре и като няма от къде да излезе надува панталона. Това при определени обстоятелства може да ограничи движението ти и да създаде неудобство. При гащеризона този проблем не съществува, освен ако не затягаш и тук колана напълно. Освен това с него можеш да газиш по-дълбоко и повярвай ми, понякога се налага, а през лятото, когато газиш плитко, го навиваш надолу до ктъста и пак си ОК.
Надявам се да вземеш правилното за теб решение!

Поздрави!

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2015 10:38 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет Илийка.
Весело изкарване. Аз вече отворих бирата и чакам децата, гаджето на щерката който е запален рибар от Хасково и внучката.
Вчера докато гледах едно клипче един пич как лови от проходилка, се замислих да ли ако седна в нея няма да ми се напълнят гашите.
Та като отида на място ще реша, но със сигурност ще е с неопренови чорапи.
Между другото магазина е този който показа за макарите Сциера.

Поздрави още веднъж и весело изкарване
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2015 5:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Наздраве, Митак!
Да, това е официалният внисител на марйата. Сега си харесах там страхотни ръкавици, но за съжаление са свършили и чакаме диставка...
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 21, 2016 9:44 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Уважаеми колеги, в продължение на темата вече си имам дишащ гащеризон. Вълнува ме обаче подробностите под него. Имам предвид след голите крака какво слевда да е облеклото докато стигнеш до момента да облечеш гащеризона: термо мельо ли, панталонче някакво или, моля дайте съвет.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 21, 2016 9:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Eстествено термобельо, зимно или лятно според месеца или реката. За краката дебели хубави чорапи, може и неопренови такива.
С термобельото не бива компромис с качеството въпреки цените..
Да не забравя, с гащеризона, ако газиши над кръста и в по-бърза вода задължително да е пристегнат колана.

Честито!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 21, 2016 10:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Честито, Митак!
Ще усетиш предимствата на гащеризона. Относно останалата екипировка - Док е казал всичко.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 21, 2016 10:40 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Благодаря за отговора Докторе, благодаря и на теб Илийка. Все пак, прочетох малко и за термобельото и имам питане. Има видове термобельо което топлили или как да го нарека пази при ходене или пази при престой. Аз ходя по сукаци, иска си ходене, но много време отдавам и на престоя, т.е изчакване, наблюдение и презентация. Та в тази връзка питането ми е: има ли компромисен вариант и ако да кой е той.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 22, 2016 2:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Казвам как е при мен. Първо вече ходя само при по-топло време по прохладни места, ползвам само клин, нагоре една тениска и качествен полар. Преди под гащеризона обувах поларен анцунг, то с термоклина (Under Armour -Coldgear ) разликата е огромна в полза на последния - лек, тънък на усет, въобще много по-комфортен. Във вода към 8-10 градуса нагазил макс до средата на бедрата може и час да стоя без да ми е студено. Навън съм ходил до километър покрай реката, естествено с малко почивки, но въобще няма запаряване или друг дискомфорт. С гащеризона G3 плюс този клин направо се родих. Из нета гледам има голямо предлагане на термо бельо, но като се къса моя ще си взема отново на същия бранд, поне го знам, а и съм консерватор.. :)

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 23, 2016 7:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Колега Mitko2, не ми хареса думата ( шубраци ). Внимавай много със скъпата придобивка.
Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов