Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Яну 18, 2012 10:25 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 25, 2006 12:22 pm
Мнения: 56
Местоположение: sofia
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Всичко е домашно приготвено :D .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 1:42 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Браво!! \:D/ :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 7:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Огън, служба не остана :D :D !!! Макародържача най ме грабна....Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 11:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Митак,направо ме уби с тия снимчета!Имай малко милост към нас недовиждащите. [-o< Ако нямаш подходящо фото като си готов, отскочи до доктор Мишо,за да можем да се изплакнем и ний очо. :D
Поздрави и побързай,че сезона чука на вратата \:D/ !
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 12:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
mitaka6904 написа:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Всичко е домашно приготвено :D .


Поклон за мерака ти, прекрасно изглежда!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 5:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 3:05 pm
Мнения: 73
Браво колега.
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 5:56 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 25, 2006 12:22 pm
Мнения: 56
Местоположение: sofia
Здравейте и благодаря.Веско намалих нарочно снимките че имаше някакво ограничение но явно съм се престарал.Благодаря на доктор Мишо че ги е оправил.А сега едно питане някой ако е пробвал,така както съм залепил водачите с хартиено тиксо дали ще издянат едно пробно маане :D че върха и първите три водача са с вътрешен отвор 4мм. и искам да я пробвам ако трябва да ги сменя с по големи.Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 6:53 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Ще издеянат :D .Ако нещо стане-просто ще останат на шнура, няма да ги загубиш..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 7:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
БРАВО колега ! За тиксото не се притеснявай - аз така пробвах моята и даже риба хванах . Искам да питам за водачите - змиевидните ли ще слагаш или тези ,,еднокраките,, . ? Те ми се струват лесни за изработване , но не съм сигурен дали са подходящи за мухарка .
Поздрави за умението и търпението ! :smt023

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 8:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 3:05 pm
Мнения: 73
Моята мухарка я пробвах с водачи , втулки , макара - всичко залепено с хартиено тиксо и нямаше проблеми.Змиевидните водачи ще и приличат повече , но това е според мен.Какъв е бамбукът , от който я майстори?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 9:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Привет, Митко!

За водачите, обмотани с тиксо, наистина не вярвам да имаш проблем - като гледам намотката е повече от един слой, т.е. лентата тиксо застъпва и е залепена върху себе си. Ако се наложи по-стабилно временно захващане, можеш да ги обмотаеш с тънки ластичета като с конец - става толкова 'временно', че можеш да ловиш два сезона с пръчката.
А за размерите - според мен 4 мм вътрешен диаметър е достатъчен за 4 - 5 - 6 клас шнур (обикновен, не знам на копринените диаметъра по-малък или по-голям е сравнително); ще минава без проблеми. Избора е по-скоро психологически, и зависи на теб какво ще ти се стори (визуално и на усет) най-добре.
Д-р Мишо имаше подобни притеснения за размерите, когато сглобяваше Ламигласа, и се наложи сам да подметне с пръчка на която връхния и следващите четири водача са спинингови с вътрешен диаметър 2,7 мм, с шнур WF6 на BFC, за да се убеди, че минава спокойно.
На St.Croix-а ми връхните водачи са с вътрешен диаметър 4 мм, и не среща проблеми с шнур до 9-ти клас.
Та, пак повтарям, най-важна ще се окаже лично твоята субективна преценка за размера.

И аз съм впечатлен от вида и изработката на държача с хардуера му, водачите и бланките (водачите и бланките съм ги виждал и наживо).

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 19, 2012 10:36 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 25, 2006 12:22 pm
Мнения: 56
Местоположение: sofia
Здравейте.За мухарката са змиевидните водачи другите са за една къса пръчка за риболов от лодка за един приятел пак е бамбукова.Недю бамбука е тонкин имам още един неизползван прът и малко от използвания а доставката беше цяла одисея .А пръчката е 3 клас така че най вероятно ще са добре водачите само връхният не знам как ще го закрепя здраво за да я пробвам може би ще го омотам с някъв конец че с лепенката ми се вижда слаб мърда насам натам.А макародържача е от биволски рог .Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2012 7:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Здравей Митко,
Е сега снимките са добре и всичко се вижда.Понеже все още не си сглобил всичко нека ти кажа аз какво мисля.За макародържача-видях че основата е рог и като материал го приемам напълно.Но металните части нещо не ми допадат.Много ми идват тия шарки по тях.Ако долния "напръстник" беше само с един пръстен в края,а пръстена примерно два пъти по-тънък ,според мен би изглеждало по-добре.Материала явно е неръждавейка и не изисква толково широк пръстен.За рога,на снимката в едър план ми се вижда,че има някакъв ръб от слепване или?...Ако можеш го ликвидирай.
И накрая,много дълбок ми се вижда джоба за крачето на макарата.Ако съм прав някои макари просто няма да могат да се закрепят.Но ако си го правил по таблиците на Харди всичко ще е наред. Уиндчека също ми се вижда голям и груб,но тъй като не знам какъв ще е профила на корка, не мога нищо да те посъветвам.
Вярвам,че приемаш мнението ми ,защото знам колко време ти коства всичко дотук и затова те съветвам,ако имаш нерви да си врътнеш още някой и друг детайл от бял метал за сравнение.
За бланката и водачите -направо съм накефен докрай!!! <occasion
Поздрави!
Веско
П.С. Сега забелязах -преди да си монтирал металните части е добре да им скосиш леко вътрешните ръбове откъм макарата.Иначе ще драскат крачето.Обади се на Иван Михайлов и виж неговите неща...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 07, 2012 6:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 3:05 pm
Мнения: 73
Здравей Митко.
Възможно ли е да се чуем по телефона ? Моят номер е 0878701174.
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов