Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 10:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Мерси Венци за замерванията. Много полезна информация на куп :smt038

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Чет Апр 05, 2012 8:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Мише,поради тая причина,докато лежах с гипса метах една еднокилограмова гира в тайминг съответстваш на 25 метра:),да ти кажа има малък ефект в рамото,който забеляза само половинката....,надявам се в реката също да има ефект. ](*,)

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Чет Апр 05, 2012 8:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Стига бре, Бранко...фитнес на стари години ли подфана заради едното меткане. :D Голем зор викаш, ако не метнеш целиьо шнур и айде у Б групата :D :D
Нагледах се на "меткачи", и на приказки , и на живо, ама кат не мож направим ромбовидна торба за къде сме тръгнали, налЕ.

Аз се задоволявам с малко - уж финно, точно и от първия път, па и кът ми вземее :D

Наздраве, друже !

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Чет Апр 05, 2012 9:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Оспамихте темата с тия меткания и напъни. :D С интерес гледах снимките и клипа.Чувам шнура/не съм с прекрасен слух/,а при тия показатели не би трябвало да се чува нищо.
Венци,не те познавам,но много енергия влагаш в кастинга.Смисъла на лекия такъм с параболична акция е лекота и плавност.Невърховна точност,но пълен кеф!Извинявам се за написаното,ако шнура е копринен.Тогава има леко свистене особено когато се хвърля с куха пластмасова сопа.
Венци,пожелавам ти повече и повече излети! :D Като на всички истински билдъри,които често "изчезват" за месец,два...докато изхарчат спечеленото.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Пет Апр 06, 2012 6:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Хммм...интересното е, че и аз като гледах клипчето ми направи впечатление това свистене. Когато бяхме на терена не го чух :-s / за разлика от лаенето на Мекицата, което отчетливо го чувах :D /. Възможно е да "идва" от контакта на шнура с ластичетата, с които бяха "вързани" водачите :roll: ....
П.С.: А Бранко върви по стъпките на Чарлз Риц - в свободното си време чиляка е тренирал кастинг с бутилка шампанско, пълна с песок :wink: :wink: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Съб Апр 07, 2012 3:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Преди малко се върнах от сгледата с новите Next десет футови бланки. Определено различните класове са разчетени с различни конуси, имат и различно поведение. Разклатих пробно вързаната от венци 2 клас - невероятно лека и приятна нимфова пръчка би станало, изразен параболик с достатъчно чувствителен връх. Предполагам, ако се ползват и еднокраки водачи, ще се постигне още намаляване в теглото и неизбежната инертност при върха заради дължината ще се сведе до минимум . Лично най ми допадна 3'ия клас който е с определено по-стегнат строй, също достатъчно лека и за измахване с шнур на далеч който му се наложи. Четвъртия и петия клас не ги гледах понеже имам такава въдица отдавна. При тях вече моща на бланката започва да се усеща осезателно. Явно тия корейци от завода знаят какво правят с торей графита..
Но, изненадата за мен дойде когато сглобихме прототипа направен от Венци в късия вариант - 230 см., от 2 клас бланката без четвъртата бът секция. Няма как точно да опиша доброто впечатление от пробите - получава се толкова чувствителна, лека, и същевремено точна пръчка, че не знам защо не пуснат такива бланки от три части отделно. С трети клас BFC DT пръчката мяташе прекрасно, като осбено добре се усещаше зареждането назад. До десетина метра полагаше по конец с минимално усилие, изкефих се въпреки моментните пориви на вятъра.
Та така, поразгледах някой материалец, врътнахме по някое макаре и побъбрихме на злободневни теми относно нещата у нас. Отнесох една от новите модели свръхлеки и здрави кутии за мухи на BFC, която вече е на три повърхности и най-главното - затварянето е на панти, което лично за мен е в пъти по-удобно. Тия дни, като ми остане време ще прехвърля в нея всичките си малки нимфи за река и ще я снимам :D

Поздрави на всички!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Съб Апр 07, 2012 4:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 8:56 pm
Мнения: 282
Местоположение: Плевен
Цитат:
Преди малко се върнах от сгледата с новите Next десет футови бланки. Определено различните класове са разчетени с различни конуси, имат и различно поведение. Разклатих пробно вързаната от венци 2 клас - невероятно лека и приятна нимфова пръчка би станало, изразен параболик с достатъчно чувствителен връх. Предполагам, ако се ползват и еднокраки водачи, ще се постигне още намаляване в теглото и неизбежната инертност при върха заради дължината ще се сведе до минимум . Лично най ми допадна 3'ия клас който е с определено по-стегнат строй, също достатъчно лека и за измахване с шнур на далеч който му се наложи.

Огромно БЛАГОДАРЯ ,гледах ги аз на снимки тия чудесии ама не е ли да пипне ръката не става .Напоследък се увличам по дългите неща и една 3-ка ще запълни празнината в арсенала \:D/.Еднокраките водачи са добро решение .С една тънка заливка на водач стои някак по-изчистено .

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Съб Апр 07, 2012 8:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Здраво Илиянски :D
Точно, не барнеш ли не става, право думаш. За това и отидох на место. Тройката, да знаеш, е страхотно стегната, вижда се забележимо по-различния конус още от бъта, най-много тя ми хареса, може би от навиците ми дето ловя с хп'то и з'аксиза на Фирмата:D
За работа с дълги и тънки лидери и въобще за най-леки схеми с дребни нимфи или мокри мушета бих избрал определено втория клас щото е с доста по френдли връх. Изненадата за мен бе пълна спрямо това което пипнах и определено достъпната им цена, това са бланки с автентично поведение и нищо общо нямат с "колчетата" за без пари, дано само серията остане регулярно внасяна.

Поздрав и на теб!!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов