Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Опити.....
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2012 7:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте мили деца!! Не искам да прозвучи нескромно, но бат ви Венци заема първото място в личната ми класация за експериментиращ билдър....Днеска пак ме изненада приятно с едно творение, но предпочитам лично той да ви разкаже как е направил нещата....От мен - снимките :D :D / уточнявам, че убавинята е в работен, недовършен вид и може би никога няма да види бял свят/ :

Изображение

Изображение

Изображение

Кастинг пробите :wink: :wink: :

Изображение

Малце видео:

http://www.foto.bg/data/500/P4030031.MP4

А тука се мъчи кат грешен дявол с бамбукова убавиня :D :

Изображение

Изображение

Ами толкоз от бат ви Райка молодци!! Поздрави на сичкото билдър!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2012 9:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
За Венцито лоша дума не мога да кажа...само добра или нищо.Ама го натискай да ходи за риба,че въдиците са му повече от излетите \:D/

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2012 11:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Цитат:
За Венцито лоша дума не мога да кажа...само добра или нищо


Език мой - враг мой... :sram
Венци е жив и здрав, бе! :D И да е така още дълги години!!! [-o<

Бате - бравос! Това БГ бланките ли са? :wink:

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 12:27 am 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Привет, и благодаря за пожеланията!

Тя, работата с това творение се случи малко като в оня виц/разказ за 'болгарнинджа': "Петров сглоби от три различни автомата нещо, от което инструкторът ахна от възхищение."
Заех тия дни един комплект графитни колена на NEXT / 30 милиона модула / 4 части , 2 клас , 10 ft. Целта ми беше да разгледам бланката, да я замеря и изобщо да придобия някакво впечатление каква въдица би се получила от нея.
Бланката ми направи много добро впечатление - добре изработена, и с много плавна крива на огъване, в областите на снадките не забележих осезаемо нарушение на тази плавност; замерването показа точен трети клас.
В един момент се зачудих какво би се получило, ако се махне най-долната (най-дебела) секция - бъта. Ново замерване показа клас точно по средата между втори и трети, при дължина на новополучената въдица 230 см. Привързах един комплект водачи временно с ластик, намотах хартиено тиксо с достатъчна дебелина, че да надяна върху него една коркова заготовка за ръкохватка, както и държач, за да може да се прави тестов кастинг с бланката без никой от компонентите да е трайно закрепен към нея.

Накратко - получи се нещо, от което бате Райко ахна :D .

На мен най-много ми хареса акцията на въдицата - бих казал доста параболична. Самата въдица е сравнително мека, но пъргава. Пробвахме я с три шнура - 3-ти, 4-ти и 5-ти клас, и трите WF; и с трите мяташе прекрасно, като колкото повече я товарехме (с по-тежък шнур и/или по голяма дължина от него), толкова по-надолу се гънеше пръчката, и се изправяше като пружина, изстрелвайки шнура.

Та, такива бяха резултатите от този малък експеримент.

Поздрави!


П.П. Ще се ходи за риби, бре, няма да се излагаме я. Ама ако нещо там ще натискате, натискайте рибите, и те да ходят, че онзи ден в Събота май-май ги нямаше много, да не кажа, че ни вързаха тенекия.
А на батето бамбука как мята-а-а, страхотия направо, да ти свърши шнура. Само иска малко да го слушаш.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 1:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Не се съмнявам и на квота в уменията и мотивацията на Венци \:D/

Колкото до експериментите в суров вид, при непозната бланка това е съвсем в реда на нещата при грамотен билдър. Творчеството е аура, и винаги би неглижирало данайските сравнения, пък било то и антипод на бройка излети :D
Апропо, Венци, новата Next пробва ли я в цялата дължина, т.е. като 10 футова размаха ли я в емпиричен вид. Мнение?

Жив и здрав!

п.с. живот и здраве, съвсем скоро ще има поле за разучаване на жълтеникаво далечно стъкло, не след още и на актуално червеникаво, надявам се ще си заинтригуван.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 9:11 am 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Пробвах бланката и на цялата дължина - 10 фута, но само я разклатих вкъщи, не съм мятал с нея на поляната. От нимфене не разбирам - нямам опит, а и не съм практикувал особено с въдица на 10 фута, затова не мога да преценя как ще се държи реално 'в бой'. Сравних я обаче с въдица Airflo Streamtec XT 10 фута #3/4 , 4части, която имам.
Streamtec-а е осезаемо по-стегнат, но това е защото той е точен пети клас, а бланките NEXT - 3-ти. По-различно е огъването: Streamtec-а е с малко по-върхова акция, докато тази на новите бланки е по-параболична; това всъщност е нормално, защото бът-секцията на Streamtec-а в долния си край е с около милиметър по-дебела. Не знам как се вписват тази мекота и параболичност на бланката в техниките на нимфене, но на база своите познания бих предположил, че ще са плюс при изпълнение на ролкаст, и при борба с риба при малко изваден шнур, когато основно въдицата трябва да поема напъните на рибата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 1:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Мерси, мерси за инфото! И аз бая позагледах тези бланки(не, че ще изместят "ЕСН"-то от творческите :D ми планове), та може да грабна и едни такива, още повече след последните коментари.

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 1:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мунчакис, с една изцяло коркова дръжка-държач с петитни рингове ще стане твърде прилична гега.....
П.С.: А инак творческите ти планове са хороши \:D/ \:D/ ...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 2:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Венци, благодаря за отговора!
Явно не случайно тези бланки са поръчани при корейците които произвеждат TFO на Лефти Крех. По-ниския модул дава повечко здравина и гъвкавост(параболичност), което е особено важно при нимфене с тънки линии и малки нимфи. Кефа при вадене на по-крупна риба също е несравним с подобна пръчка. Въпросът е да са приемливи на тегло, с чувствителен връх и относително бърза реакция на върховата трета. Усещам че с втория или трети клас, при правилно подбран и монтиран хардуер, би излезнала хубава нимфова въдица.
Та тъй, полезно е всяко инфо. :D

Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 2:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, забравих , та ще довърша ... Какви рингове викаш за дълга нимфарка, дали няма да е лек бъта така и да се търси по-тежко макаре...което като цяло дига теглото на системата и пада кпд'то на божествений рибоуловител с такваз пръчка. Но варианти бол, важното е да има радост, пък с каквото ще да е.

Поздрави и на тебе, сполай ти и в новото начинание :wink:
:D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 3:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Абе то нимфа, нимфа....ама ако знаеш с такава сопица как хубуу се пуа надальока с бръмбаре за дръти клянове-академици :D :D :D!! Наздраве Док!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 4:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
Абе то нимфа, нимфа....ама ако знаеш с такава сопица как хубуу се пуа надальока с бръмбаре за дръти клянове-академици !! Наздраве Док!!

Наздраве и на теб Батка! За дистанс, обаче, ерудитите по света викат 9 фута 5-6 клас, плюс техника да го ева :D
За последно лових кефали по Марица преди няколко години с триметровия си заксиз 5 клас, чудесно балансиран с един евотек. И че се мята лесно на дваЕсе и кусур метра верно, с едни мах вдигаш линията и мяташ, ама след втория час ми умале рамото. А аз не съм мазохист в риболова ни на йота, сори ама не разбирам напинячине дето може да умалеят заради едната риба. Както и да е, тогава, единствено литровите църни клянове оправдаха мощната гега , че излизаха на водни ски :D
При езерата къде с по-длъжка пръчка се избегват клековете отзади, запознати казват, че си е добре, но лично не знам. Също за спорадично подметване при нужда покрай нимфенето, да, определено става, но за целенасочен риболов на суха муха си е тегаво с дълга гега според мен.
А и къде далече да меткаш, освен като дебнеш нещо по затворените водоеми или колегите по Янтрата къде търсят распери. Тях ги разбирам, но познавачи на този риболов хортуват и че не винаги това е така.
Та тъй, много народ се пъне да кряка, че метка надалеч, ама дали го прави реално, още повече и дали е нужно, да не говорим пък за ефективно...може, ама на дали.
:D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 4:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, прав си, разбира се, че идеалната комбинация е относително фин такъм + можене :wink: - хем си ефективен, хем през целия излет си си кукуряк. Между другото, нали имам един десетфутов Скот Джи, та грехопаднах веднъж миналата година....Басиму, почувствах се всевластен като Муня 8-[ - особено като туриш най-отдоле левата ручка / като спейовист /, теглиш и връщаш обратно....и ония ми ти шнур лети, лети, летиии....да го ева :D :D !!
Оправдавам ползването на такава пръчка само и единствено на гьол тип Терминал-2 - достатъчно малък, за да не те забравят добичетата до поредната ти обиколка. Басиму и хитрите добичета, при всяко следващо посещение се държаха точно метър по-навътре от възможностите ми :-s , докато накрая най-арните тупалки просто си се въртяха целодневно в средата на езерото и не помисляха да припарят покрай брега!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 4:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батинка, говори ми за скот ти, говори ми ... то ще се чуе :wink:

А на Терминала кво се чудиш, знаеш, че дъртите кленюги са с повече от един задочен виф от на "любимеца" ни :D :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Опити.....
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 8:06 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Пропуснах да направя едно важно измерване на 10-футовата въдица NEXT - това на теглото й, та преди малко се поправих.

Измерването показа: бланката плюс корковата дръжка-заготовка и държача от снимките, комплект водачи (12 броя) и ластичките, с които са привързани, както и хартиеното тиксо намотано на бланката за напасване на държача и корка тежат около 99 грама.


Забележка: Нямам електронна везна, и измерването правих с лостовата везна за мерене на шнурове от статиите за Системата на Монетите.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов