Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2012 6:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха, хааа.....мили мухарски божества, здраствуйте!! Надявам се, че си спомняте туй весело стихче за мравката и щуреца!! Та, подобно на баба ви мравка си зададох този основен за битието и житието въпрос и...взех та намерих най-неочаквано отговора, ровейки се в братските мухарски форуми зад океана.....Преди време отнесох едни бамбукови бланки на 6.6 фута, с монтирана дръжка и върхов водач, но без ферули и останалите водачи....Оставих ги "да изсъхват" :D , и, както обикновено става при мен, така и не стигнах до закупуването на ферулите.....Па те и скъпи, да ги ева - хубав комплект отива над 28-30 долара без доставката :-s ....Та, ровейки се из нет-а / в интерес на истината търсих информация за един стар графит :wink: / най-неочаквано попаднах на идеята.....И днеска рано-рано в работата...ето какво се получи:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Да не забравя - Бате Венци...част от парчето, дето ми го даде за тренинг, идеално пасна за "мъжка ферула" - карбонът бе достатъчно тънкостенен, за да не се налага критично намаляване на бамбуковия материал!!
Така...сега да продължим....не бързайте да си мислите, че съм окепазил бланките...Ето от къде дойде идеята:

Изображение

Изображение

Пръчката е на небеизвестния майстор Крис Карпентър, чиято задачка-закачка е била да направи 8.5 футов бамбук под 3 унции 8-[....Разбира се, живот и здраве, изгледът ще бъде "редактиран", като този път идеята е "открадната" от т.нар. "NoSee" ферули на Ръс Пийк / става въпрос за плътно навиване с конец до края на "чашката" на женската ферула и до мястото на плътното влизане при "мъжката" / :

Изображение

Изображение

Те такива ми ви работи......сега почваме уекинки проби с навивки...С две думи - Нека бръска, нека бръска \:D/ !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Дек 19, 2012 9:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, ужас е значи, А :D :D

С плътен конец връз графита, хеле ако го и докараш със сдвояване в долната зона като лек конус, ще стане пърфект!

Поздрав за дерзаещия!

п.с. дочаках-утре къде обед ще разпечатам плика с новия рек, два изцяло метални стрипера, леки снейк водачи и един кит FC лайт формула \:D/

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2012 3:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Успех братко!
Що не пробваш да намериш и карбон за мъжката част? Карбонови ферули ползва и Уейн Мака,за да постигне огъване и в тази част.И според мен няма нужда да покриваш напълно с конци женската част.Особено ,ако направиш и мъжката от карбон.Нали?
Доки,беше споменал,че чакаш друг макародържач,а?Нещо Лемке ми се върти в главата...
Веско :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2012 5:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:18 pm
Мнения: 211
Местоположение: В.Търново
Привет ,Бате
Ръс Пийк -култово изглежда.
Хвани един стругар да ти направи финно пръстенче от хром-никел за женското,по подобие на Лидермановите ферули.
така едновременно и добре изглежда и е "яко като яйце"

Поздрави,
Кънчо

_________________
Понякога начинът за да направим крачка напред, е да се върнем назад.
Хари Бриско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2012 6:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здраствуйте отново камаради :D ....
Док, облада те тебе темната сила и това си е 8)...Ще очаквам с нетърпение да видя резултатите, макар че несъмнено ще са отлични!!
Веско, връхната бланка е "облечена" с карбонова втулка / златистата /...Да не би да гледаш снимките на Карпентър / Дай Боже всекиму една такваз холоу сопица на 8.6 фута и под 3 унции \:D/ /....
Кънчо, това е интересна идея....но вероятно ще трябва да "съблека" наличната фабрична заливка и намотка / така се стекоха нещата, че имах точно такава връхна секция от стар Клуб Фишерман или нещо такова...това между другото бе шанс едно към доста милиони, защото диаметърът на базовата бамбукова секция и наличната връхна карбонова секция се различаваха вероятно с микрони.../. Ако не махна заливката и навивката "композицията" ще стане много обемиста.....Абе..ще го мислим, да го ева...Ако оцелеем след утрешния ден, сичко що е време, е пред назе \:D/ !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2012 7:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, как беше крилатата фраза...въх, жива да не бях, защо му дадох ... \:D/
Ноият проект е също култово стъкълце, от най-признатите мазни в момента стъкълца, особено като дължина и като клас. Живот и здраве, до напролет ще го бъде се надявам \:D/

Веско,сегашните неща(рекове, флор корк, водачи, смоли) са за новия трети клас триметров Некст с което се занимавам в момента, ще се опитам да го направя доста по-добър от първия. Съответно и с повече вложения, но да има, да се жули по камънаците из реките. Но, има и Лемке брадър, как да няма. Даже и за избор от цветове на дръвцата ме питат, но той ще да е за новото ми стъкълце.

Поздрави на всички, най-вече да сте здрави,и
Весели коледни и новогодишни празници!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2012 7:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Братко,ти май не четеш,а?Аз ти пиша за мъжката част.И нея да я направиш със карбон...
Доки,откъде е лемкето,ако не е тайна разбира се?Щото навремето когато се опитах да си набавя нещо не се получи и затова минах на Стръбъл. :-k
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2012 9:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Хааа.....те сега ще ви изненадам.....Най-вече аз се изненадах от неподозираните си родбилдърски способности :wink: \:D/ \:D/ !! Моля да простите неминуемите грешки, но за неизкушеното ми око съм се справил повече от добре!!:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сега обаче идва "страшната" част със смолата 8-[ ......Поздрави на сичкото танкист!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 20, 2012 11:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Много добре !! :D \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2012 3:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
Сега обаче идва "страшната" част със смолата


Страшна, не, ами страшна :D Хеле па кога е за първи път самоук, при мен ужас е значи. #-o

Батка, екстра си се справил с конците, харесва ми определено, и е много красиво както си прескочил и в началото на дръжката!

Аз тази вечер почнах мъките , но кой казваше , че за мъки сме родени :D
Те, и клипче от аматьорските ми забежки
http://youtu.be/t1ZwvopldyA

Поздрави, да си здрав, и
Весели коледни и новогодишни хразници!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2012 8:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, голям страх да го ева :-k :-k .....Между другото, поне според мен, при теб страшното идва от работата с коприната, ма не съм сигурен - нека опиталите да кажат...В крайна сметка това, което виждам на последните снимки е повече от добро.....Басиму, аз фабрични въдици съм виждал с по-грозни изпълнения....Важното е, че си намерихме йощ една занимавка \:D/ \:D/ !! Поздрави на сичкото колега-билдър :wink: !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2012 9:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:18 pm
Мнения: 211
Местоположение: В.Търново
Бомба са Док

_________________
Понякога начинът за да направим крачка напред, е да се върнем назад.
Хари Бриско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2012 9:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, дюбрутру :D
Още не глътнал ни една каничка с кафенце, първом изприпках да видя що е станало от снощи. Ахааа, нещата не са същите - поне в зоните на заливката където има достатъчно смола. Сега нямам време, но по -после ще снимам на дневна светлина.
Начи от коприната ще да е, и най-вече, че е доста тънък този конец и тайната ще да е при навиването и опъна.
Между другото вчера изчетох дълга дискусия относно разреждането на FC'то... е там е много хлъзгаво, ще пропусна, дип че с този прийом маса бамбукари правят чудеса.

Та така, като гледам, полека полека, ще стане работата, колкото за риболов ще си я направя, а художествената страна ... за кой може повече. :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2012 10:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:18 pm
Мнения: 211
Местоположение: В.Търново
За равномерно натягане това ти трябва:
http://acidrod.com/images/thread_tensioner.JPG
Но има и нещо друго ,трябва и внимателно да се уплътняват витките коприна.
Моя опит е малък но съм патил ,че когато са уплътнени повече става ефекта петната

Поздрави

_________________
Понякога начинът за да направим крачка напред, е да се върнем назад.
Хари Бриско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 21, 2012 11:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Мерси Кънчо, за гъстотата на витките си прав. От престараване изглежда съм ги понатиснал повечко сигурно. Втория опит ще е с всички корекции.
А за батката, ей това, поне да гледаме колко е лесно отстрани :D
http://www.youtube.com/watch?v=sjMpWFdUS3c
http://www.youtube.com/watch?v=zUptlzm41EE

И покриването на ферулите, със същия конец, или подобен:
http://www.youtube.com/watch?v=S6XLdMbimS4

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов