Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2013 3:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Кънчо,я сподели,ако искаш де... [-o<
Доки,пък на мен никак не ми харесват макародържачите им. :-k Много случайно натруфени.Но това мойто си е професионално изкривяване... <sorry
Братко,добре си заръчал.Тия са арни само дето са по-дебелинки,ама и тва си има предимства!Гледам напоследък си зае..л придобиването на нови убавкини... \:D/ Така,че колегите,които имат някакви нужди да побързат да си заръчват докато все още си потънал в билдърски мъки... :-"
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2013 7:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мили деца, здраствуйте....Както се казва - моем да копаме, ма моем и да не копаме \:D/ !! Та, освен че моем да връткаме убавини, моем и да пометкуваме с них....Днеска направихме сефтето на МакФарланд-а с бае ви Ачо, лично аз за сефте видях на дневна светлина що съм сътворил и останах повече от удовлетворен!! Тъй като не исках да "взимам душата" на прескъпия ми ЕксПиЕс и поради липса на друга работна четворка, взех та оснадих пръчката с едно ДТ5 на БФЦ. С този шнур въдицата / поне според мен / работи чудесно до към десетия-дванадесети метър, след това почва да и натежава...Пробвахме и един къстъм Скот Джи - къс и мощен :D и роследното ми попълнение от фабрични убавини - Лууп Грийн Лайн, 8.8 фута, 4/5 клас / също много арна пръчка, но с осезаемо проличаващо си поведение на модерния карбон.../ Ето ви две фотки и две видеа:

Изображение

Изображение

https://picasaweb.google.com/1071477319 ... 9639907490

https://picasaweb.google.com/1071477319 ... 3098809202

Веско, брат, засилил съм се като влака-стрела, щото ако сега не направя тия бланки, дет съм ги събрал, нивга няма да ги направя :-s :D ....Поздрави на сичкото билдър!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2013 8:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, гледайки Ачо как мята с макфарланда сe питам, четворката XPS шнур няма ли да дойде лек?
Бих се радвал ако дадеш при желание и възможност да подметна, и да сравня разликата с по-новите жълти ънсандет бланки, така от любов към спорта :D

Поздрав!!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2013 8:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, неделята иде бре :D :D !! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2013 8:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Не ти харесват сигурно заради накатките, може, всеки си има изградена визия за хардуера :D На мен лично много прецизно изработени и добре изглеждащи са, а за дървете да не говорим..

Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 21, 2013 8:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Мани Батка, нещо обърках постовете -горното е за Веско, но докато го пишех и мигна компа и замина.

За неделята още не съм сигурен на сто процента, а и нямам превоз за да нося въдицата..

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2013 8:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, ако нещо се обърка за неделята, ще се чуем да измислим нещо за другата седмица,след понеделника. Поздрави!!
П.С.: Може и да си прав за ЕксПиЕс-а, вероятно в по-близките хвърляния /3-5м./ ще липсва "чувствителността" на пръта, но...проби му е майката :D :D !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2013 3:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Ахаа, калпазанин такъв.. що не каза на какви изтезания ме подложи та да разберат хората какъв герой съм, а?.. Ей ся ше напиша, да се разчуе..

И така: Отивам аз до баце да подфърлиме с некоя убавиня. Както обикновено, баце излиза с цял наръч. Отиваме на ливадата и почваме. Подава ми той един Луп (сравнително бърза пръчка) клас 4/5 и един шнур и казва почвай, а после ше ми кажеш..?!? Взимам аз въдицата и започвам. В началото, шнура ми се струва лек за класа на въдицата, но нали съм си майстор (понеже няма кой да ме хвали :oops: ) извадих повечко шнур във въздуха и така понатоварих въдицата. До към 10-тия - 12-тия метър кастинга върви сравнително добре, но към 15-тия метър нещо не се получава.. Дистанцията я постигам, но не изпъва лидера. И колкото по-далеч хвърля толкова по-трудно се изпъва "фронт тейпъра" и лидера. Някак си много лека се чуства предната част на шнура. Бре, гледах го, гледах.. личи, че не е WF. Няма глава. Сравнително тънък - раван шнур. Рекох си: Баце е докопал някъде някой шнур нисък клас DT. Мина ми през ума и за LL, но хайде да не мисля за най-лошото..
Хвърлях още 10-ина минути, използвайки цялото си умение, енергия, интелект, образование, квалификация и добра длъжностна характеристика за да достигна виртуозност на която и самата Мария Петрова би завидяла.. докато най-накрая нашия убавец бат' Райко взе, че изплю камъчето: Баце, вика ми: "Този шнур е Шекспир Одисей флай WF #5 F".. Втози момент гледам учуден щото не усетих да има глава на шнура и предположих, че нещо се е объркал.., а той продължава: "Много му е нацепена главата и аз го навих на обратно. Вързах лидера за рънинга и така.. ти сега фърляш със рънинга.." :-s
Гледам #-o .. и в този момент се сетих, как преди време с една от мойте тояги се опитвах да правя кастинг с бекинга (30 либри) и учудващо се получаваше добре на 6-7 метра.
Понеже е изпробвано..: с по-твърдите въдици понякога е възможно да се направи щуротия, но с меките хич. Пробвахме стъклото как ще мята с рънинга, но нещата бяха плачевни. Най-важното, въдицата нямаше Стоп. Тъй като линията беше много лека и при изпъването не създаваше напрежение с което да натовари въдицата и така при хвърляне когато направиш Стоп, бланката правеше остатъчно трептене което се предаваше на линията (рънинга) и не не получаваше никакъв кастинг. Дори и на 5-6 метра.
Ако с това бях започнал, сигурно щях да уловя бат' Райковата иновация..

Ся за Макфарланда.. този на бат' Райко е 7'6" #4 3 части. Баце много се е постарал и резултата е на лице. Като стъкло е бавна и малко по-тежка от графита. Може да се определи като ретро класика. А конеца и начина на заливките допълват всичко това. По-къса, мека и достатъчно мощна въдица, каквито на времето е харесвал Лии Улф.
Баце ЧЕСТИТО! Дълги години да те радва :D

Понеже имам въдица от същия модел бланки и същия клас, но по-къса - 7' , можах да направя сравнение. По-принцип стъклото (както и бамбука) работят добре със шнурове един клас от долу и един отгоре от обозначения. В случая въдицата на баце работи добре с 5-ти клас ДТ. Над средна дистанция вече се усеща малко тежичък шнура. Според мен, шнур с глава по-добре ще и пасва. Въдицата се усеща малко по-мощна от мойта въпреки, че са един и същи клас. Но както споменах.. При стъклото това е донякъде относително.
Това е за сега на пръв отскок..
Поздрави Баце,
А.

п.п. Що не каза, че снимаш видео..? Требеше да застанеш под друг ъгъл за да видят хората, че на пред хвърлям по-добре отколкото на зад :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 24, 2013 10:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Точно Доки!Накатките нещо не са на място.Няма логика каквато има например в Белинджър или Рек. За Лемке да не говорим!Явно трябва да си правят само водачи или да си вземат свестен дизайнер...
Веско
П.С. Кво толкова искам като виждам ,че коскоджам ти фирми правят автомобили,на които дизайна подчертава главно бронята и фаровете за мъгла.... :-k


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2013 11:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Опааа..... :D :D :

Изображение

Изображение

Изображение

Наздраве!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Мар 03, 2013 7:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Приключихме и с Ийст Бранч-а \:D/ \:D/ !!


Изображение

Изображение

Изображение

Бързата проба на полянката ме убеди, че това е една от най-арните четворки, които са попадали в ръцете ми :wink: ...
П.С.: Тънката тел на Пасифик Бей се оказа доста грамотно направена, отлично "преграунд"-ната, единствената ми забележка е, че при малките размери - конкретно при мен 1/0, крачетата на водачите не са "пилнати" достатъчно на широчина. Все пак не е болка за умиране....
П.С.2: След кратка почивка да се готвят Голден Шадоу.... \:D/ \:D/

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 04, 2013 12:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Честито, Бате, екстра е!

А на пацификбея това да му е кусура :D

Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 04, 2013 8:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Бате,ти ги бълваш една след друга,кат някоя фабрика. :wink:
И на мен ми харесва,май малко саполива ми се вижда.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 04, 2013 8:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, здрасти :D !! Наистина водачите им са много прилични и за средно, непретенциозно ниво са повече от добри. Обръщам внимание на колегите, които решат да ги ползват - тънката тел е наистина тънка и чисто естетически няма да "стои" на по-сериозни сопици - петици и шестици. За елегантни убавини - двойки, тройки и четворки е отличен избор. Светли, първия изглед лъже :wink: - пръчката стана много лека и "жива", но в никакъв случай не е бавна / при цялата относителност на термина, разбира се /. Поздрави на буилдерите!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Мар 04, 2013 10:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
За естетиката и тинуайър водачите съм на същото мнение. А пацификбей имат и с нормална тел, и да им се чудиш на тях колко хубави крачета са направили, отделно "отвора" на водача стои малко по-ниско към бланката, а и цената им е без конкуренция също. Трябва да ти покажа hook&hackle водачи, за същите никви центове, но с още по-хубав дизайн, особено типтопа. Иначе каквото и да си говорим от това къде съм пипнал за мен най-доброто в сегмента си остава Рек и Снейк универсал, особено последните. :D

Поздрав!!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов