Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 23, 2008 10:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Ся като стане дума за лов и наскачаме всичките ... Ачо, Мунчакиса наистина е огромен капацитет в боеприпасите ...

Сори за офф-а, продължавайте темата, чета с интерес ;)

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 24, 2008 7:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
....Освен да направим и една ловно-мухарска дружинка. :D :D :D
/От къде почнахме...докъде я докарахме.../


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 5:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Тъй-тъй!!!
Не сме в оръжеен или в ловен форум, а сме в мухарски.
Ама като се замисли човек, те доста свързани.
Най-елементарното - откъде идва голяма част от "перуша" за мухичките?! Козинката за седжовете, да не расте по дърветата, я!?
Доколкото знам, най-добрият дъбинг е от муцунка на див заек - така ли е?

Доста често във форума се използва определението "лигава въдица".
Откъде идва това?! Какво точно означава?! Може ли страничните трептения, контролирането и ненарушаването им, за което говори Мунчо и съпоставката, която прави с цевите да има някакво отношение!?

Ако утре, другиден, ако някой от производителите на бланки, бил той Дан, Рон, Том или който и да е, пусне на пазара бланки с външно оребряване (ама че развинтено въображение извадих ;) ), вместо да се чешем по главите "туй пък за къв чеп е", може би ще се сетим написаното от Мунчо за каналите по цевите с цел обладяване на трептенията (Мунчо, аз да си призная мислех че тези оребрявания се правят за увеличаване на повърхността, с цел подобряване на охлаждането на цевите. Благодаря че ми отвори очите!).

------------
Роска, аз в компетентността на Мунчо в боеприпасите не мога да се съмнявам, най-малкото защото не го познавам. Силно се надявам, скоро (с твоята коствена помощ) тази грешка да бъде поправена и там с него да си поговорим за балистични коефициенти, дулни енергии, конструкции на проектили (куршуми), да поспорим за монтажите на оптики и мех. мерни прибори ;) и т.н., и да не занимаваме цялата аудитория ;)

А иначе аз принципно съм скептичен към компетентността на българина като цяло в боеприпасите (особено за нарезни оръжия). Имам предвид тъпата забрана в България за релоудинг (снарадяване на патрони в домашни условия). Това си е направо наука, която обяче освен теоритична подготовка, изисква и практически експерименти. Те обаче, ако не невъзможни (което значи да действаш зад гърба на закона), са ограничени, тъй като българинът не може да се снабди с разнообразие от материали и консумативи (гилзи, капси, барути и проектили), и да експериментира. А в това "изкуство" дори и най-малките детайли са важни.
Та може да се експериментира само с боеприпаси, които се предлагат на пазара като готов продукт (а трябва да се експериментира, защото както една въдица трябва да си "намери" шнура, така и една пушка трябва да си "намери" патрона).

-------------------

Аз съм "за" ловно-мухарска дружинка :)
Много полезна ще бъде. Особено за снабдяване на муховръзите с материалчета.
Само генетична сърна къде ще търсим :-s

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 6:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Ангеле, привет!
За тази идея бирата/е/ ще бъдат от мен другият път:
Цитат:
Само генетична сърна къде ще търсим

Ангеле, благодаря много за идеята! :wink:
Още утре, ще се инкасирам/ но не електромера/. Ще ги има на богато!
Тез генетичните сърни и елени, направо даунлоъднати от класиката на Чимино с трите оскара " Лов на елени". Един от малкото сериозни филми на Борби де Ниро :D :D :D :D :D :D , К. Уокън, Д. Савидж и т.н.
Да, в в цветове: Олив, ръсти браун, олд-голд, клеопатра-пуси и т.н. Ще използвам бои, като на Прада и Луи Войтон. Мой приятел е технолог там и ще ми изпрати. За каузата с оцветяването на елените и сърните. Какви грациозни животни? А как може да им се "разтегне" кожухчето по маркова железария от Ренцети, Лауренс и т.н.
Но това е положението.
Относно пушкалата и боеприпасите Христо е спеца. С доста публикации и няколко книги.
Ако някой обаче знае, как се правят капани за елени - да сподели. Сащо ще дерем по малко и ги рилизваме обратно.
Ако не ще си пусна пак "класиката" и ако не съм прекалил още с бирите и ракията/ в последно време съм изнервен доста :D :D :D :D /. М-ду другото, въпреки темата за бланки. Пак има общо защото Майкъл Чимино, или поне така твърдят злите езици е зглобил първата мухарка от бамбук по време на филмови снимки.
Онези, които са във Виетнам. Направо е късал до снимачната площадка. Като Де Ниро е показал завиден кастинг с клоняща към нула торба, без значение с коя ръка. Лява или дясна.
Та такива работи...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 8:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Аааааа......ето така се раждат големите неща....Днеска мухари, утре Пенчо Кубадиновци :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!!!!! Да живее вечната и неразделна мухаро-авджийска дружба!!!!!!!!!!!!!! Момци, нема нищо лошо - и двете хобита са свързани с една и съща болница....различни са само крилата, в които ни настаняват :? :wink: :lol: !! Поздрави на най-добрите ловци сред мухарите и на най-добрите мухари сред ловците!!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 9:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Момчета,ако някой прицени ,че барута е много шумен и му притрябва бичме от тис,аз съм насреща... \:D/
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов