Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:57 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 15, 2006 1:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
vesko написа:
Пичове,я кажете-кой е майстора на този Лумис,който се продаваше във форума и който е дошъл в Хасково,както разбрах в петък...

Разбрах на кой е била пръчката и че е вързвана тук, но кой е билдъра - не разбрах.Казват била много финна пръчка.

Поздрави.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2006 3:41 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 2:43 pm
Мнения: 40
Местоположение: гр.Плевен
Колеги,макар и със закъснение да се похваля,че и аз с големи мъки сглобих поръчаната си въдица.Казвам де се похваля,защото то не било лесна работа,макар, да е интересно и увличащо като занимание.От себе си съм доволен и на тоя етап по-добре не мога да я направя,но толкова .... мога.
Като грамаж излезе 89 грама,в т.ч.:по бланкове-връх-6 гр.,средния-16 и долния 67 гр.
Пробвах я на сухо и съм изненадан,че може да има и ..... такива мухарки/просто не съм имал достъп до въдици с такова поведение/.Имам в предвид,че е като жива в ръката ти,чувства се кога се натоварва,но и като цяло изисква по -добро владеене на техниката.Както казва един приятел-едно е да седнеш в Трабант с 26 к.с. и друго в кола с 260 коня.
Надявам се да има емоции с нея и на реката.
AngeLov


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2006 4:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:02 pm
Мнения: 359
Местоположение: СОФИЯ
Една снимка би била добре дошла :) , да видиме за какво иде реч :).
Пожелавам много риби да надърпаш с нея !!!

Поздрави Иван

_________________
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Не всеки който те вади от лайната ти е приятел , а и не всеки който сере отгоре ти , ти мисли лошо...!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2006 6:33 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 2:43 pm
Мнения: 40
Местоположение: гр.Плевен
tatkoto написа:
Една снимка би била добре дошла :) , да видиме за какво иде реч :).
Пожелавам много риби да надърпаш с нея !!!

Поздрави Иван


Благодаря!
Снимки има в галерията или направо от банера към форума.
Ангелов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 17, 2006 8:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
AngeLov написа:
....Колеги,макар и със закъснение да се похваля,че и аз с големи мъки сглобих поръчаната си въдица

Много приятно изглежда, барнал си я от всякъде :D
Много приятни емоции с нея по реките ти пожелавам.
Успех.

П.С. Грипа какъв размер е .

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 18, 2006 6:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ангелов, здрасти!!!! Въдицата изглежда професионално направена!! Поздрави за майсторлъка и много яки рибоци на нея!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 18, 2006 2:25 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 2:43 pm
Мнения: 40
Местоположение: гр.Плевен
D-r Misho написа:
AngeLov написа:
....Колеги,макар и със закъснение да се похваля,че и аз с големи мъки сглобих поръчаната си въдица

Много приятно изглежда, барнал си я от всякъде :D
Много приятни емоции с нея по реките ти пожелавам.
Успех.

П.С. Грипа какъв размер е .


Той е в комплект с макародържача и тук се вижда
[url=http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard-item.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A&_DAV=MainCatcat20431&id=0031269316050a&navCount=2&podId=0031269&parentId=cat20366&navAction=push&catalogCode=IG&rid=&parentType=index&indexId=cat20366&hasJS=true]вижда
[/url]

Поздрави Ангел


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 21, 2006 8:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Ангелов браво!
Ма да беше писал, че едни смоили са те забавили/ чак сега го порчетох това/. Нямяше проблем да ти пратя-безплатно за цялата въдица.
Честито и много риби с новта въдица.
Ако все пак можеш да приемеш един приятелски съвет. По принцип се препоръчват 4-5 навивки след крачето на водача. Така, заливката става по "кратка" и по-лека. От друга страна, по-дългата заливка дава по-приятна форма. Другото което искам да те посъветвам е, когато поръчваш кит. Да уточняваш, че искаш Хард-хром водачи.
Най-често слагат Блек. На които нищо не им става, освен това, че оксидацията им пада при мястото на контакт.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 2:43 pm
Мнения: 40
Местоположение: гр.Плевен
Здравей Иване!
Благодаря ти за мнението.Между другото ти отдавна ми предложи смоли-още през зимата,но изчаках да дойде всичко от поръчката,защото имах за преправяне стари мухарки на които потренирах.Добре беше разбира се да се консултирам с тебе по някои въпроси,за да не откривам топлата вода,но и този пропуск може да е от полза.Надявам се в близко бъдеще да се видим и обсъдим един проект,но този път за спининг.
Що се касае за водачите те са наистина Black,но за сметка на TICH покритие според мене и съдейки по цената трябва да не и падне бързо покритието.Всички компоненти са отделно избирани и не са част от комплект,с изключение на корка и макародържача които като комплект ми харесаха.
Мене ме интересува защо след покриване със смолата/многократното/
през кафявите конци прозират краката на водачите.Това като ефект много ми харесва/вижда се на някои снимки с водачи/,но дали не е някакъв технически пропуск от моя страна.
С поздрави Ангелов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 8:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
AngeLov написа:
Здравей Иване!
Що се касае за водачите те са наистина Black,но за сметка на TICH покритие според мене и съдейки по цената трябва да не и падне бързо покритието.Всички компоненти са отделно избирани и не са част от комплект,с изключение на корка и макародържача които като комплект ми харесаха.
Мене ме интересува защо след покриване със смолата/многократното/
през кафявите конци прозират краката на водачите.Това като ефект много ми харесва/вижда се на някои снимки с водачи/,но дали не е някакъв технически пропуск от моя страна.

Привет Ангелов!
На коя марка са водачите? Аз съм доволен от Пацифик Бей и тези на Батсън. За прозирането, смолата. Мисля, че не проблем при теб, че прозира през конеца. Ето примерно на една от последните въдци.
Изображение
Поздрави и наслука!

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 22, 2006 9:05 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 2:43 pm
Мнения: 40
Местоположение: гр.Плевен
Ivan VP написа:
AngeLov написа:
Здравей Иване!
Що се касае за водачите те са наистина Black,но за сметка на TICH покритие според мене и съдейки по цената трябва да не и падне бързо покритието.Всички компоненти са отделно избирани и не са част от комплект,с изключение на корка и макародържача които като комплект ми харесаха.
Мене ме интересува защо след покриване със смолата/многократното/
през кафявите конци прозират краката на водачите.Това като ефект много ми харесва/вижда се на някои снимки с водачи/,но дали не е някакъв технически пропуск от моя страна.

Привет Ангелов!
На коя марка са водачите? Аз съм доволен от Пацифик Бей и тези на Батсън. За прозирането, смолата. Мисля, че не проблем при теб, че прозира през конеца. Ето примерно на една от последните въдци.
Изображение
Поздрави и наслука!

На Пацифик Бей и по точно [url=http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/pod/standard-pod.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/pod-link.jsp_A&_DAV=MainCatcat20431&rid=&indexId=cat410035&navAction=push&navCount=1&parentType=index&parentId=cat410035&id=0011155] тези
[/url]
Поздрави Ангелов


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 30, 2006 1:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Ангелов здрасти!
Много приятна въдица се е получило и майсторска изработка. Най ми хареса надписа. Става с много повтерения-нали? :D
Останах и приятно изненадан от бланките на Г. Лумис. До сега бях виждал само спининги. Но Лумис явно си е Лумис. Брей открих топлата вода.
А сега в забраната за пъстърви смяатм да си почина, след 64 излета с мухата тази година е нормално. :D Имам си и работа. Новите компоненти, чакам и още.
Поздрави!
Изображение

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 30, 2006 4:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 8:01 pm
Мнения: 120
Местоположение: Ottawa, Canada
Цитат:
Мене ме интересува защо след покриване със смолата/многократното/
през кафявите конци прозират краката на водачите.Това като ефект много ми харесва/вижда се на някои снимки с водачи/,но дали не е някакъв технически пропуск от моя страна.
С поздрави Ангелов


не е технически пропуск, ако не третираш конеца предварително с т.нар. Colour Preserver (CP) винаги става прозрачен, с изклучение на черните конци, които си остават черни.

ако искаш да запазиш цвета, първо намазваш със CP (може да го поръчаш от повечето фирми които предлагат материали за връзване; евтин е) и след това заливаш със смола.

Иво


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 07, 2006 3:35 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 2:43 pm
Мнения: 40
Местоположение: гр.Плевен
Ivan VP написа:
Ангелов здрасти!
Много приятна въдица се е получило и майсторска изработка. Най ми хареса надписа. Става с много повтерения-нали? :D
Останах и приятно изненадан от бланките на Г. Лумис. До сега бях виждал само спининги. Но Лумис явно си е Лумис. Брей открих топлата вода.
А сега в забраната за пъстърви смяатм да си почина, след 64 излета с мухата тази година е нормално. :D Имам си и работа. Новите компоненти, чакам и още.
Поздрави!
Изображение

Привет!
Ако не е тайна имаш ли проект за нещо ново или използваш сезона за доставка на някои дребни,но необходими неща.Аз на тоя етап от това се нуждая.И първото нещо което ще направя ще е да се поразтърся за някой тънкопишещ маркар/мах. до 0,6 мм./


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 07, 2006 3:39 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Сеп 22, 2005 2:43 pm
Мнения: 40
Местоположение: гр.Плевен
Иво,благодаря за отговора!
С помоща на колегите въпроса бе решен,но в началото мислих,че недостатъчно плътно са навити конците.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов