Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2006 10:46 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 9:08 am
Мнения: 20
Счупих се мухарката :x .по точно shakespeare odisey fly 5# 2.1м на втория риболов ел стьклото на колата ми и отряза последните 4см .(върха).след голямо тьрсене в пловдив се намери един които ми сложи sic водач на мястото на оригиналния но тои е доста тесен и се притеснявам че вече няма д асе изнизва свободно шнура а оригинолния водач е в мен.маистора каза че не можел да измькневьрха от водача и за това сложил друг ако някои може да помогне ще сьм му благодарен

_________________
ВИНАГИ ГОТОВ ЗА FLYFISHING


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 01, 2006 10:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Май 28, 2006 10:04 am
Мнения: 70
Местоположение: Mariefred,Sodermanland
Gogo,и аз съм на същия хал,счупих си около 4-5 см от върха на Jaxon 2,40 m.Засега просто отрязах стърчащите 2-3 см над 2-я водач и де фако той ми стана първи.Вероятно не е много правилно така,ама засега ми върши работа,че и риба похванах.Така че докато мога да замятам с тази пръчка-ще си я държа.А ако внезапно позабогатея-ще потърся каталог на Sage \:D/ .
Късмет!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2006 12:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 6:18 pm
Мнения: 159
Местоположение: Стара Загора
gogomyfly,на мен ми се наложи да сменям върхов водач,само че на блеснарка.При мен не се счупи върха,а самия водач.Когато отидох да го сменям,продавачът,който според мен се занимава доста грамотно и с ремонти,нагря металната част на водача,в която влиза върха със запалка и той се измъкна без усилие.После си купих водач,в който влиза възможно най-плътно върха,капнах му капка каноконлит и го нанизах-това беше всичко.Така че тръгни по магазините с горната секция и си търси подходящ водач.Ако има нещо неясно,пиши пак.
поздрави
PSЧрез нагряване най-вероятно ще можеш да извадищ оригиналния водач,но едва ли ще може да го нанижеш върху пръта-както знаеш той се разширява назад

_________________
Ако дадеш някому една риба - ще се нахрани веднъж; научиш ли го да лови риба - ще се нахрани за цял живот.
Умри, но муха подай!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2006 7:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Колеги, Иван Пигов е вашия човек. Той е сигурно най-добрия родбилдър у нас. Освен това е изключително точен и коректен човек, така че спокойно може да отнесете въпроса до него. Ника му е Иван VP.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2006 6:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 9:39 pm
Мнения: 292
Местоположение: плевен
Здравейте колеги ,
и аз съм имал същите проблеми е не с мухарката, подменил съм 3-4 върхови водача по начина описан от Д-р Най.Става бързо и без никакви проблеми.Подравняваш върха изваждаш оригиналния водач , почистваш го и пробваш дали ще влезе , ако не може тогава търсиш друг с подходящ диаметър на тръбичката.При свалянето нагряваш само тръбичката като леко въртиш.

Успех!

_________________
-------------------------------------------------------

http://pi-landingnets.dir.bg/ - нашите ръчно изработени кепове
http://myfreetime-pepito.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2006 10:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Пет Юни 22, 2007 7:07 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 02, 2006 11:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 9:08 am
Мнения: 20
благодаря ви момчета по вашия сьвет смених сам водача стана перфектно.ще го оползвам този врьх за нимфи иначе си порьчах предната част на прьчката от алемци. за сухите мухи да няма геле в презентацията

_________________
ВИНАГИ ГОТОВ ЗА FLYFISHING


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 03, 2006 8:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Имам няколко водача с по-широка тръбичка, ако някой закъса.
Безплатно по писмо.
Христо тенкс, чак най-добрият. Просто хоби.
:D :D :D

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 03, 2006 9:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Пет Юни 22, 2007 7:07 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: за 2.10
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 04, 2006 9:06 am 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 11:02 am
Мнения: 176
Местоположение: Sofia
4 см от върха са страшно много ,особено за този модел!.. Много добре си направил ,че си си поръчал направо горната част.
За да нямам такива изненади - аз съм си взел две еднакви / достатъчно евтини са за да си позволи ,човек.../
Но искам да те предупредя за един друг вероятен проблем.
Дръжката на този модел е метална ,но вътре ,вероятно за по-евтино е /колкото и да е странно / с хартиена!?? тръбичка...Т.е. между края на графитения бланк и дръжката - хартия!...Разбрах го на един риболов след като се накисна дръжката във водата и от тогава все повече се налагаше да стягам макарата... Както и да е .. предлагам ти ,вместо да чакаш това да се случи - да го случиш ти!.. Накисни дръжката .. да " омекне".. извади я. Махни хартиената тръбичка и я замени с пластмасова или метална такава.. В моя случай сложих вложката /пластмасовата тръбичка върху която е навита хартията/от факс хартия..- пасва идеално.. Малко епоксид - и си готов завинаги!

Поздрави,

Д-р К


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 05, 2006 5:14 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Здрасти Косьо!
Понеже спомена в твоят пост за дръжака и хартия. За такова ли нещо става дума:
http://flyanglersonline.com/begin/graph ... blank1.jpg
Ако да, това е рутинна операция. Понеже с тази лената се уплътнява много добре. Другият начин е използването на графитени втулки, арбори. Но не са добри защото както и да ги пилиш, все оставят луфтове и може да хлопа. Хартиената лента е напоена един път със своето лепило после като се сложи още става бетон. Другата работа е че с тази лената се "напасва" идеално. Обикновено се навива малко по-дебело, пъхва се макародържача и се оставя няколко дена да слегне. После се лепи. Обаче реших да провера, дали от водата, ще стане нещо. Поставих навита лента на бланка в чаша вода за цяла нощ. Преди малко проверих "експеримента", почти не е мръднала. Освен това, като се сложи макародържача, ще се запуши от към вода и мисля, че нямя проблем.
Поздрави!

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 05, 2006 8:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Пет Юни 22, 2007 7:08 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 05, 2006 9:17 am 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 11:02 am
Мнения: 176
Местоположение: Sofia
... края на графитения бланк свършва непосрествено след началото на макародържача.. / не стига до края / застъпват се твърде малко ..и натам продължава хартиена тръбичка с дебела стена ,която "много добре" вкисва.. Тя вече се явява вложката върху която е надянат макародържача. Тази тръбичка стига до дъното на макародържача ..На практика 2/3 от макародържача "виси" на водонеустойчиво дебелостенно хартиено цилиндърче!?... Изумително е, имайки пред вид, че пръдължението е изцяло метална конструкция.. В случая не се касае за уплътнение с хартия , а за странно конструктивно решение..
Сега като си мисля, има вероятност технологично да е предвидена пълна херметизация на въпросното място , но пради лоша изработка ../ примерно в петък или рано в понеделник :D / да е проникнала вода.. Когато е сухо въпросното хартиено цилиндърче вероятно е достатъчно здраво!?.. незнам...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов