Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2008 7:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте билдъри / то станахте вече цяло ято 8) 8) 8) /. Айде сега бързо-бързо да кажете накрая, как се постига тоя извънземен изглед на намотките, че направо сърцето ми се къса вече :( :( :( . Някъде в родилдинг.орг мимоходом прочетох, че се разреждала с нещо смолата....и не мога да го открия туй писание от месец време....направо ще се изям от мъка....Е за този изглед става дума, дето конците "изчезват" / ясно ми е, че това е присъщо на коприната само, но има и друга гяволия /. Пръчката е Кампанела:

Изображение
Изображение
Изображение

Поздрави и очаквам с нетърпение осветляване на въпроса!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2008 8:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 8:56 pm
Мнения: 282
Местоположение: Плевен
Изображение.
Честно казано и аз съм се чудил многократно как стават нещата.Сега като стана дума за това ми хрумна нещо.Нправих една заливка/току що/ :D ,ей така на бързо .Хрумна ми да пробвам какво ще стане ако вместо конец използвам монофилно вкакно и се получи това от снимката :D . Едва ли го правят така американските билдъри,но аз само пробвах :oops: . Предполагам ,че при повече старание и ако не се пристягат много навивките /за да може да проникне навсякъде смола ще стане......е от опит глава не боли ,а и не губим нищо.

Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2008 8:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илиянски.....много интересно е станало, като се замисли човек това е абсолютния начин да бъдеш винаги "в тон" с цвета на съответната бланка - друг е въпроса дали влакното ще издържи...макар че смолата го запечатва :roll: :roll: ..Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2008 9:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Ох, защо ... :D
Бате, тия терзания ще ни пратят на още по-горен етаж в "болницата" :D :D
Изображение

Жив и здрав.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 12:06 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Bate Raiko написа:
"в тон" с цвета на съответната бланка - друг е въпроса дали влакното ще издържи.

Бате Райко, мисля, че няма да има проблем за здравината. По-скоро за правилното попиване на смолата и "събирането" на места на смолата. Ефект който се получава, ако чисто казано, има "екцес" на енергия. Това се получава когато няма добра адхезия. Или нагледно нанасяте смолата уж равномерно и после след 15 мин виждате, че на места се е "оголило". Оголенето не е проста така случайно, това е по-изогдно "енергетичната" форма. Принципа, е процесите да достигат в състояние с минимална енергия. Или "екцесите" винаги водят до екццесии. Ето защо на ръба на крачето на водача, смолата се задържа най-трудно. Всяка изкривена повърхност има енергия в повечко. Та в този дух, очаквайте конкретно за волфрама. Едно научно изследване в домашни условия на динамика на волфрамовата глава. С прости методи и материали. Един телефон, малко корда и няколко глави + desetlitrowa туба за вода. Само врмИ да остане пущината.
Та да се върна за здравината на обмотката, варпа или уарпа. Как е по-точно да се каже исторически тепърва предстои?
В конкретният сайт, който всеки ако се интересува от родбилдинг трябва да чете. Понеже е събрано най-доброто/ както и ти си дал линк/.
www.rodbuilding.org
Има и теми за навивки и без
конец. Доколото си спомням се нанасят два слоя. Което е и по редно. Първият винаги се прави по "пластичен". Как става това ? Ами всеки намира рецепта след известно време. Зависи най-вече от една идея компонент Б. Което се води втвърдител. Също така зависи и от t. при която съхне.
Поздрави и наслука!

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2008 8:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ванка, благодаря ти за изчерпателния отговор!! Требва още мнооого да се чете, това е истината!! Док, то сме веке в подпокривното пространство, трябва да надстрояват заради нас :lol: :lol: :lol: :lol: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов