Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Daimondglass
МнениеПубликувано на: Сря Май 20, 2009 11:11 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
Здравейте съмишленици. Идеята ми е, относно възможността за сдобиване на бланки от фибростъкло на фирма Diamondback . :?:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Daimondglass
МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2009 12:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
красимир написа:
Здравейте съмишленици. Идеята ми е, относно възможността за сдобиване на бланки от фибростъкло на фирма Diamondback . :?:


следиш на Бат'ти Райко ибейката , от дъж на вятър има по нещо интересно. :D
----------------
с триста зора се снабдих с класик кротал оплетка - да са живи и здрави френдовете, че без тях нъцки антични бланки от Върмонт. \:D/

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2009 3:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мдаааа......за глибоко съжаление Ибейката е единственото място, където от време на време се появяват тия убавини....Тревожното е, че Даймъндбек / независимо графитен или стъклен, готов прът или бланки / се появяват все по-рядко....Краси, да не казвам силна дума, но нямам спомени да съм видял стъклени бланки на търг. Излизат от време на време готови пръчки Даймъндглас. Все пак пусни през гуглето едно търсене - може би в някой нет магазин щу откриеш бланки....Другото, за което се сещам, е да влезеш в родбилдингорг и в лявата колонка, където са спонсорите на сайта, да провериш магазините им един по един. Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2009 10:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бате, именно.
Интересно защо ли автентични даймъндбеци се продават доста рядко - бланки пък още по-малко :cry:

За сега намирам само тук предложения. човека е адски коректен и шипва до нас за 30 бокса със застраховката
http://www.anglers-pro.com/cgi-bin/cat/ ... d=AXdcHmK5

Поздрав.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2009 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
Все някога ще се появи нещо на хоризонта. Та молбата ми е ако зърнете из нетовете бланки на Diamondglass да ми се обадите, защото съм на Вие с нетпространството и англйският. А стигне ли се до закупуване ще има голяма почерпка. Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2009 11:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Хмм, ето изненада - тук показват че имат налични
http://shop4.mailordercentral.com/hookh ... p?dept=961

Пускай мейли с въпроси как да ти ги пратят до тук или търси приходящ френд от хамериката.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2009 4:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре....!!! Док, според мен обясненето е, че дори и такива тъпани като хамериканците :lol: :lol: най-накрая разбират какви съкровища са имали под носа си и започват да ги ценят!! Между другото Англърс про е ЕДИНСТВЕНОТО място в тая вселена, където могат да се открият бланки Блу сапфир !! Не са за подценяване и бланките, правени за Пейн пак от Даймъндбек - красиви кафяво-червеникави бланки!! В моменте е пуснат един фабричен прът на Пейн, можете да погледнете как са изглеждали!! Мисля че има колеги, които са пазарили от магазина - човека настина е точен!!! Поздрави и Краси....имам те предвид!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 21, 2009 10:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Наистина Бил Хейс от АнглерсПро е страхотен пич - адски разбран и точен търговец.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Краси,що не си поръчаш направо готово стъкло,Алем го доставят?
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 10:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Предложението на Веско е много добро. Е вярно, че родбилдинга предлага възможността за изразен индивидуализъм, но с нея вървят и всякакви затруднения по събирането на компоненти(понеже сме в България все пак) и последващото им събиране.


п.с. Аз също исках стъкло, купих си едно и просто съм очарован от него. От началото на годината практически не мога да се накарам да пипна друга въдица,...

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 11:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Няма никакъв, ама абсолютно никакъв проблем с доставката на компоненти за направата на пръчка.
Разбира се всичко е въпрос и на вкус.
-----------------
Мимолетна справка къде хората слагат даймъндгласа в наши дни \:D/

The Bigger Builders

Part II
Part III

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 24, 2009 8:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Здрасти Краси,
щом си решил стъкло да имаш, така да е. Питаш за Даймъндглас...
Док Мишо е пуснал линк където може да се прочете нещо и за други стъкла. Иначе няма никъкъв проблем при набавянето на каквито и да е чаркове и консумативи за родбилдинг.

Поздрави
А.

П.П.
Мунчо написа:
... Аз също исках стъкло, купих си едно и просто съм очарован от него. От началото на годината практически не мога да се накарам да пипна друга въдица,...

Здрасти Ице,
вчера и днес ходих да правя "бойно кръщене" на мойто... Напълно те разбирам :D
Жив и здрав
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 25, 2009 6:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Те сега на Краси ще му бръмне главата от предложените опции :lol: :lol: :lol: :lol: . Док, пуснатото от теб не е поредното напудрено представяне....действително американците си обожават Даймъндглас-а...Само не мога да разбера оти тия тиквеници от Кортланд го спират от производство :roll: :roll: ....Кортланд имат опит в производството на фибростъкло - само ще вметна, че една от най-обичаните от колекционерите пръчки е Кортланд Леон Чандлър Сигначър..
Между другото, бат ви Краси е от стара коза яре 8) 8) :lol: :lol: ...Повечето от вас пропускат тънкия момент, че той е един от първите съфорумци, които пипнаха и правилно / поне според мен / оцениха магията на стъклото.....:

http://www.forums.akulata.com/viewtopic ... ght=#25907

Между другото въпросното Ексори изгрежда доста прилично, ма пусто в немската Ибейка излиза редичко...па и си играят фашистите пусти за него.....Поздрави!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 25, 2009 10:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бате къде съм казал, че това е напудрено представяне?
Напротив - според мен много добър анализ за стъклата които са актуални СЕГА.
Колкото до майсторите от Върмънт, и те станаха жертва на комерса и гробализацията... уви, няма ги вече "кроталовите" класики.
--------------------
Интересно че никъде не споменават новата генерация на харди.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 25, 2009 10:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, здрасти!! Не се изразих правилно - отметката ми бе принципна, базирана на стари коментарни постове относно обективността на превеждани/пейстнати ревюта на такъми....
А за Харди......правилно си отбелязал липсата му....По принцип американците са малко резервирани към Харди / аз лично нямам обяснение, като изключим личното ми пролетарско-финансово :lol: :lol: /. Скоро се рових усърдно за историята на един от най-харесваните стъклени модели - Фибалайт Перфекшън, правен в периода 1980-1983г. / да не се бърка с Перфекшън глас /. Бях доста учуден, че в сайта на фиброманяците моделът се споменава точно в три поста!!! Да не ви казвам колко непознати английски марки и модели са коментирани в пъти повече / даже повечето от тях на практика са с бланки на Фибатюб / демек пак Арди 8) /.....
От наблюденията ми в Ибейката Харди "показва" следната тенденция - бясни наддавания за графитните Смъглъри / шест и осем части /, добри наддавания за стъклени Харди-тат / особено за къси и леки пръти...в момента има един Джет, 7 фута, 4 клас, вчера беше на 202 долара / и нататък относително слаби залози за останалите модели на фирмата / изключая бамбуците!!!!!!!!/.
Те такива ми ви работи....Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов