Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 4:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре, людоеди :D ....Чекайте малце, че ще объркаме младежта...По принцип всички ъплокинги имат някакъв пръстен, разликата е в изпълнението му....Малко е сложно за обяснение, но мисля, че сина е захвърлил един Балцер Магна из гардероба, който е точно такова "бошлаф" изпълнение - като го видите на снимка веднага ще ви стане ясно за какво иде реч. Инак за макарите - също съм брал ядове с Тика Фишмастър, чиито оригинален "крак" е доста солиден, та се наложи да го пилвам, но...пълно щастие няма, ънфорчунатли :D !! Единственото, на което бих ви обърнал внимание е когато избирате пръчка, която има показания от Док държач / мисля, че е на Белинджър /:

Изображение

Самият държач е повече от добър, проблемът всъщност не е в него, а в макарата - някои макари са с доста тънки "крака" и може да се стигне до положение, в което резбата е свършила, а пръстена не притяга макарата и последната хлопа :-s . Винаги можете да удебелите крачетата с хартиена лепенка, но все пак си имайте едно наум. Мисля, че Бат Данчо имаше подобен проблем с такъв тип държач. Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 4:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
REC NSGX Uplocking Reel Seats е този на снимката по-горе. Ама ги направиха златни ... :D
-----------
Джо Лемке набира сила все повече. \:D/

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 4:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, остаряваме баце, почнайме да не разпознаваме убавините от раз :D :D . А Лемке.....който разбира тук се спира, както викат ората :wink: :wink: !! Наздраве Док!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 4:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Уф, с тая невъзможност за корекции, да го ева :-s :D ...Док, чекай да ти се оплачем ся - то сичко фръкна нанагоре брат.....да не ти казвам що става с шипинга, и то по целио свет :( :( !! Най-интересното е, че френчетата дават най-арни цени - само за 22-24 евро доставят двуснадка, доволно дълга....Англичаните са ужас - под 35 лири за двуснадка е почти мисия невъзможна.....Щатите, ако въобще се съгласят да се занимават - поне 44 долара......Абе....мъка, мъъъкааааа!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 5:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Наздраве Бате,
така е сега света - ем сичко по-скъпо ем народа нема кинти. Ще оцелеят малко ...
Кръговрат, кво да прайш :wink:

Лемке е заразил и наши съседни страни - то там има опция за набавяне, както и стъкла най-разни от хамериката. Не спат хората, пишат, коментират открито и действат.

Поздрав!!!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 5:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Верно, ама много дразнещо да не може се добави ...

Та, Бате, има алтернативи от близки сравнително дестинации :wink:

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 5:45 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Относно металната "яка" на горния пръстен на макародържача - не знам доколко заякчава и предпазва корка тя, вероятно има известно усилващо действие. Според мен обаче, основната й цел е естетиката - факт е, че държач с подобна "яка" се лепи много по-лесно от такъв без, и резултата изглежда доста "по-прегледно".
За да изглежда добре сглобката на държач без "яка", корка трябва да е напаснат абсолютно точно към гривната на държача, така че да е невидим (или поне незабележим) лепилния слой на границата между корк и метал; съответно и вътрешната повърхност на кухината в корка трябва да е обработена доста гладко - иначе запълнените с лепило при лепенето шупли биха се виждали. Това се постига с ръчен труд на квалифициран майстор, който струва скъпо.
"Яката" на държача успешно скрива лепилния срез от погледа, а когато тя е и набраздена (т. нар. 'knurled'), нещата са вече съвсем красиви.

Що се отнася до разликата в диаметрите на държача и крачето на макарата, ако този на крачето е по-малък, не би било голям проблем, защото крачето ще легне по външните си ръбове, и пак ще е стабилно. В обратния случай май няма някакво лесно и разумно разрешение, освен споменатото от Angel-Acho - за щастие, досега не съм попадал на такава комбинация.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 5:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ето и обещаните фотки. Първо - Балцера:

Изображение

Изображение

Всъщност той не е съвсем окаяният вариант, защото има метална вложка, а и достатъчно корк върху "свода", но забелязвате как при монтажа формата е станала елипсовидна. Всъщност под корка има аналог на този пръстен:

Изображение

Ето и ДиЕфАр-а и разликата, която се получава във времето между цвета на ползваната от производителя дръжка и пръстена към комплектите на класните държачи:

Изображение

Изображение

Док, преди време изтървах един подобен бамбуков държач и още се будя нощно време, облян в пот :( :( :D :D !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 5:52 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
П.П. Като заговорихте за цени - наскоро забелязах, че водачите на Хопкинс и Холоуей са с повишени цени (с около 70% за основния и най-използван модел мухарски - змиевидни с хромово покритие). Това, и случили се наскоро неприятности, свързани с поръчки от сайта им, ме накараха да се замисля за алтернативен източник за набавяне на компоненти, евентуално от тук - в България.
Но за това - в отделна тема скоро.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 7:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Поизчаках,но ....само предположения.Баланс,здравина...не мисля,че там е разковничето.И не съм съгласен,че само два сантиметра е разликата при двата монтажа.Виждал съм и продължавам да виждам "стърчиопашки".Колкото до показания от Док REC ,точно тоя модел става и даунлокинг с леки добавки.Имам почти същия, пак на REC ,който дойде сгрешен,вместо даунлок,ъплок.Фирмата се спука да се извинява и ми възстанови веднага заплатената сума като обясненията и бяха,че разликите били много малки и т.н.Наистина макародържача пристига разглобен в зиплок-пликче и едва ли мадамите гледат какво има вътре.А надписа на пликчето си беше както трябва.
Поздрави!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 10:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
D-r Misho написа:
Верно, ама много дразнещо да не може се добави ...

Та, Бате, има алтернативи от близки сравнително дестинации :wink:

Много добре изглежда.Паричките как са?

Веско ,то вярно че малка разликата,ама хептен без пари ти е излязло...по-често да бъркат така :))

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 10:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Е, Веско, какъв е според теб отговора на основния въпрос защо така и така днес масово се ползва ъплокинга?
Криво ляво понаписах виждането си, добавих и някоя фотка, ама искам да знам евентуално мнението ти от твоя опит с билдваните въдици.

Колкото до рек'а, има вече достатъчно алтернативи, пък те нека си дигат цените и грешат в пратките :D

Поздрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 10:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бранко, Джо Лемке не продава отделна бройка макародържач...поне до сега не съм открил никъде, не че няма начин да се земе де :wink:

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 08, 2011 11:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Батета..не сърдите нали?,ще зема да мерна всички макари,тая работа ич не ми харесва.Макарата да лежи на 2 канта е тъпо.Сега трябва да намеря дорници и по тях да видя диаметъра.Мамка му не ми се разваля макарата заради диаметъра.Ще измисля нещо.Верно ,че е китайче ама е гън-метал,отдолу сигурно е цвят никел...

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 09, 2011 1:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бранко, здрасти!! Със сигурност отдолу е лъскав алуминии - поне таквоз се показа кат пилнах Тика-та, би трябвало и при твойта да е тъй....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов