Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Дек 09, 2011 3:07 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Здравейте!

Досега компоненти за връзване на въдици съм си купувал почти винаги от чужбина, от онлайн магазини. Някои събития напоследък обаче ме накараха да се замисля за възможността за набавянето им оттук, от магазини в България. Като помислих внимателно, се оказа, че май това е една съвсем реална възможност вече.

Затова въпроса ми е към хората, активно занимаващи се с връзване на мухарки.
Споделете места/магазини в България, от които може да се купят компоненти на място, евентуално с поръчка! Става въпрос за най-критичните компоненти: бланки, коркови ръкохватки, макародържачи, водачи, смола.

(Бързам да отворя една скоба: зная че в онлайн магазини в чужбина има страхотни и УЖАСЯВАЩО красиви неща, но тази тема не е за тях! За тях може да се направи отделна тема в подфорума.)

Ето и каквото аз зная, къде от пазаруване, къде дочуто, видяно, или прочетено:

Бланки:

Бланки на SAGE могат да се поръчат при официалния представител за България - BFC. Те, доколкото знам, планират да продават и въдиците BFC (поне новите модели) и като бланки.
St.Croix са представени от Filstar в Пловдив - от тях също могат да се поръчват бланки.

Корк, макародържачи и водачи, смола:

Такива компоненти има (с известно ограничение на асортимента и количествата) в магазините на BFC (http://bfcflyfishing.com) и http://akulataflyfishing.com.
Коркови ръкохватки и макародържачи на Byron съм виждал и купувал в магазина на БЕНТ (http://www.bent-fishing.com/). В каталога на Рьослер за 2012г. който видях там, има няколко странички с компоненти - държачи (няколко модела, включително с никел-силвър), корк, смола, и водачи - змиевидни, стрипери и върхови. Действително, от мухарските водачи нямаше в наличност в магазина, но бях уверен, че поръчването не е проблем.
Смола Балцер съм виждал (и купувал) и в магазина в безистена срещу ЦУМ (при Лоди).

Ще се радвам да науча още места, от които може да се пазарува. И аз ще допълвам в темата, когато имам нова информация.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 09, 2011 6:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Тези, които си посочил, са достатъчно стари и уважавани търговци. Просто трябва да говориш с някой от тях, и да си поръчаш.
Относно Интернет- това е истинското освобождение на човечеството. Като такова, то е заплаха за съществуващият ред в света- и затова, полека -лека, ще бъде вкаран в "правият път"-закони, забрани, такси-докато цените станат,"каквито трябва" /каквито са изгодни/ ,и във дъното на цялата работа ще се окажат, едни слабички хора с бради,черни дрехи, плоски шапки, и коса на масури- във Цюрих, и други места.
Обаждай се-съвсем се загуби..
Поздрави!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 3:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Здрасти Венци,
Гледах преди време в офиса им има бланки на BFC.
Иначе за пазаруване у нас на билдърски неща.. к'во да ти кажа.., тук пазара е твърде малък и поради това има малък избор, а мен това ме ограничава. Поради тези причини предпочитам да пазарувам от вън.

Поздрави,
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 9:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Нещата са както казва Ачо - пазара ни е свит и избора съвсем логично е ограничен. Но пък света вече е глобален и се намира на един пръст разстояние. :D Лошо е, че дистанционната търговия понякога се разминава с конкретни очаквания, които могат да бъдат придобити само с директен контакт с продукта.
При Ванката Пигов също могат да бъдат намерени компоненти за пръчковръз.

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 6:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
Колеги, някой знае ли какво стана с бланките на BFC ? Щяха да идват преди 3-4 месеца.Венци , знаеш ли нещо ? Може би Ники трябва да каже , че времето за правене на въдици минава .
Все пак изберете българското :D ! Поздрави

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 8:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Стефане, здрасти!! Ники май спомена, че към средата на март очакват вноса, но не мога да съм категоричен...Венци по принцип доста се "заигра" с няколко от мострените въдици, предполагам, че ще даде малко по-подробна информация...Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 19, 2012 9:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Да, питах изрично за бланките - Март месец ще пристигнат. На уточняващия ми въпрос: "До края на Март?", отговора бе - "Да."
Няма конкретно време за правене на въдици - по всяко време става, даже лятото малко по-бързо стяга смолата, и е изобщо възможно да се работи със всякакви миризливи полиуретанови лакове на отворен прозорец :smt023 . Друг въпрос е, ако човек използва всякакво свободно време през топлия сезон за риболов (блазя на таквизи человеци :D ).

Що се отнася до 'заигравката' ми днес с мострените въдици, тя имаше за цел да си припомня въдицата, която съм харесал, и чакам от Май миналата година (мисля че тогава беше презентацията на BFC, на която бяха представени мостри на новите модели) - а именно BFC 8'6" #3-4. В резултат обаче харесах още една пръчка, и сега нетърпеливо ще чакам и двете - BFC 8'6" #4-5 <:saglsasie .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 09, 2012 7:27 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Днес узнах, че бланките на BFC от новите модели, както и готовите въдици, вече са пристигнали.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 09, 2012 9:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
И аз видях готовите въдици в сайта на БФЦ, но колената не бяха обявени :-k :-k

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 09, 2012 10:33 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Така е, не са обявени. Аз вчера случайно видях, че новите модели на готовите въдици са обявени, и се зарадвах, но в секция Родбилдинг->Колена нямаше нищо и душата ми изпадна в смут. Днес звънях до офиса на BFC на 'Хайдушка гора', и разговарях с Ники, мисля. Той потвърди, че и бланките са пристигнали, но в момента ги снимат, затова не са още обявени.
Така или иначе, утре мисля да посетя офиса им и после ще докладвам 'от първа ръка' :smt023 .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов