Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Съб Апр 20, 2024 4:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 2:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Илия привет, ще ги донагласиш нещата, едно по едно. :D
С тези макародържачи голям майтап ... скоро си напазарих един нов даниелсон оригинал нимф макара, уж за едното стъкло да стане още по леко в ръката, а то излезе, че даниелсона пък е с адски фино краче и хлопа пущината.
Та сега зимата зорлем ще го продавам по принуда, мани.. Иначе макародържачите знам, че ги правят по харди стандарт, и каквито макари имам(марксман, сейдж и рос) всички пасват на кап и ринг макародържачите.

Поздрав!
п.с имам два резервни широки 2 и 2.2 мм тин уайър тип топа, но са хром - ако ти трябва някой свирни.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 9:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Zahrito написа:
Илика, ако се откажеш от водача и макародържача мога да ти ги платя, а ти да си поръчаш такива каквито ти трябват. Аз все ще намеря къде да ги използвам <occasion


Здравей, Захари!
Благодаря за предложението и готовността за помощ!
Реших да остана с този държач, но определено ми трябва нов върхов водач - Сеймо с 3 мм тръбичка, черен. Този, който имам е 2 мм. Не мисля да го продавам, но с удоволствие бих го подрил на нуждаещ се колега или бих направил замяна.

Поздрави,

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 9:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
D-r Misho написа:
Илия привет, ще ги донагласиш нещата, едно по едно. :D
С тези макародържачи голям майтап ... скоро си напазарих един нов даниелсон оригинал нимф макара, уж за едното стъкло да стане още по леко в ръката, а то излезе, че даниелсона пък е с адски фино краче и хлопа пущината.
Та сега зимата зорлем ще го продавам по принуда, мани.. Иначе макародържачите знам, че ги правят по харди стандарт, и каквито макари имам(марксман, сейдж и рос) всички пасват на кап и ринг макародържачите.

Поздрав!
п.с имам два резервни широки 2 и 2.2 мм тин уайър тип топа, но са хром - ако ти трябва някой свирни.


Здрасти, Докторе!
Моята идея беше сходна - исках да използвам за пръчката имитацията на Сейдж Клик, за която бях писал в друга тема - заради теглото от 91 гр.. Макарата е много добро копие, но явно с минимало по-грубо краче, което ляга пефектно на държача, но втулките са тесни за него. Добре, че имам алтернатива :D ........ и все пак ми се струва, че рингчето на макародържача ще се изплъзва от крачето на макарата при работа.... :-k .

Благодаря за отзивчивостта, но нали се запънах за черния цвят :D . Ще поръчам нов водач, а междубременно ще направя теста на бланките с какъвто намеря (нужен ми е 2.6-3мм, моят е 2 мм).


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 1:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илия / ще ти купувам риза :wink: /, всяко зло за добро....Определено репликата на Клик-а няма да балансира добре готовата въдица. Ориентирай се към нещо по-тежко - поне 120 и нагоре грама!!
П.С.: Три милиметра диаметър за тип-топ ми звучи доста....Сигурен ли си в измерванията??

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 2:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
Илия / ще ти купувам риза :wink: /, всяко зло за добро....Определено репликата на Клик-а няма да балансира добре готовата въдица. Ориентирай се към нещо по-тежко - поне 120 и нагоре грама!!
П.С.: Три милиметра диаметър за тип-топ ми звучи доста....Сигурен ли си в измерванията??


Не се коси, Бате Райко, нов съм във форума, а и не съм имал честта да се запознаем лично. Готовността за помощ е по-важна. :D
Що се отнася до макарата, ще се ориентирам към по-тежка.
Диаметърът на върховата секция е изненадващо голям - поне 2,5 мм, но ще измеря още веднъж. Затова исках да пробвам в магазина....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 2:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, а колко ли тежат бланките, щото и повечко от 120 грама може да иде за баланса. И на мен 3мм тип ми се види доста, освен да е някоя бая яка гега.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 7:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Илийка брато в голямо приключение си влезнал. Но вярвам в успеха. Ще стане. Даже по хубава от колкото си си представял. Щом тези другари ти помагат, ще успееш.

пс: Бат Райко не споделяш нищо на последък а и не съм те засичл. Затъжих се за теб.

Поздрави момчета и наздраве

Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 7:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, при всички положения ще са връзтежички за Клик, дори и репликата му...Илия, задължително премери отново върха с прецизен уред!! Митак, увъртел съм се във фотоапаратите :wink: , а и вече почти съм зазимил убавините....Колегата разправяше, че го давали топъл уикенд, та може и като за последно да пробвам по реката за някой гладник, стига да не пускат Пънча...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте, юнаци!
Отонво измерих с шублер - 2,6 мм е самият връх. Въвховата секция си е доста грубичка :-k . За съжаление нямам прецизна везна под ръка, за да измеря точно теглото на бланките. Явно няма да е най-фината мухарка, но ще ми е първата \:D/ .
Скоро ще трябва да се погрижа и за още някои материали - конци, смоли и др. Надявам се поне тях да намеря в БГ. Според повечето мнения смолата е Флекс Кот, но за конците намирам по-малко информация.... :-k Прочетох мнения за Сета Реале (копринени конци), но дали това е истината и една ли е тя?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 9:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
Илия, за теста може да ползваш и спинингов водач. Аз ще видя какви имам и ще ти дам като се видим. Тогава ще ти дам идеи и за конеца :wink: сега тествам един доста интересен конец :smt023
Поздрави на всички <occasion

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 25, 2014 11:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Zahrito написа:
Илия, за теста може да ползваш и спинингов водач. Аз ще видя какви имам и ще ти дам като се видим. Тогава ще ти дам идеи и за конеца :wink: сега тествам един доста интересен конец :smt023
Поздрави на всички <occasion


Благодаря предварително, Захари! :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 8:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илия, взимаш връх 6.5 или 7 по инчовата система - при първия леко ще отнемеш от бланката - предполагам, че още с падането на боята върха ще влезе, седмицата ще пасне идеално....Вижте се със Захари, но съм длъжен да те предупредя - засега бягай от коприната!! Тя е перфектния конец за връзване, но иска много опит и търпение!! Пробвай със синтетика, може и по-дебеличка, тъй като ще ти е по-лесна за навиване. Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 1:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Zahrito привет, ще кажеш ли за кой интересен конец споменаваш.

Благодаря предварително.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 5:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
Доки, ето го конеца http://bfcflyfishing.com/bg/wapsi-ultra-70-c-38_52_154 не е билдарски, но се получава доста интересно. Като се видим на сбирката ще ти покажа :wink: тогава ще ти донеса и нещо което ще ти реши проблема с даниелсона така че не бързаи да го продаваш <occasion

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Ное 26, 2014 6:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Zahrito написа:
Доки, ето го конеца http://bfcflyfishing.com/bg/wapsi-ultra-70-c-38_52_154 не е билдарски, но се получава доста интересно. Като се видим на сбирката ще ти покажа :wink: тогава ще ти донеса и нещо което ще ти реши проблема с даниелсона така че не бързаи да го продаваш <occasion


Благодаря за отговора!
Аз вързах миналата година една въдица с Uni Thread 8/0 и стана много добре, още на първа заливка смолата попи колкото и да не вярвах перфектно.

За макарето нямам зор, и ще се радвам да се видим.
<occasion

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов