Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 7:12 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2014 1:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
todorov написа:
Док, подсигуряваш ли с нещо сглобките, преди да започнеш с пробите на поляната?


Бях ги обмотал един ред конец и отгоре хартиено тиксо, но и внимавах много при замятанията да не товаря много бланките.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2014 12:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Забравих и още нещо, въпреки че може и да го знаеш. Когато прикрепваш водачите за пробите - първо обработи крачетата на всеки водач да са гладки и да нямат режещи "крайчета",при захващането им на место първо навий една намотка скоч отдолу и отгоре да стъпи водача, все пак да се подсигури бланката срещу надраскване защото водача не е фиксиран здраво както със смолата.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 13, 2014 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Илийка братче до къде го докара с проекта. След като гледам как колегите ти помагат, предполагам, че е към края си. Изкрено ще се радвам да е успещен.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 13, 2014 8:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
mitko2 написа:
Илийка братче до къде го докара с проекта. След като гледам как колегите ти помагат, предполагам, че е към края си. Изкрено ще се радвам да е успещен.

Поздрави
Митко


Митак, добре, че са колегите да ударят едно рамо. Без тях, новобранци като мен биха допуснали много грешки. Информацията по темата е необятна, но опитът е от огромно значение.

Що се отнася до проекта - реализацията предстои. Очаквам все още липсващи компоненти. След това следва едно мерене и пробване. Чак след това мухарката ще започне да придобива финалния си вид.

Бих се радвал, наистина да стане приятна шубчица. Благодаря за подкрепата.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2014 8:46 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Разбира се, че ще стане хубава пръчица. Щом имаш желание и при такава подкрепа от опитните колеги, няма как да не стане.
При мен също е така.
Вчера ми пристигнаха материалите за връзване на мухи. Ако не бяха опитните колеги да ми кажат какво да си подбера, сигурно нямаша да се справя. Освен това ме светнаха къде какво да прочета и как да започна. Мале това е необятна материя.
И така, утре ако е дал господ сутринта ще съм на реката за да тествам новата си коледна придобивка Рединктън 8.6" #4 и след това се захващам да направя бръмбъра "Митю грозния".

Ако не се видим на реката ще си пишем кой до къде го е докара.

Успех и много поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 14, 2014 9:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
mitko2 написа:
Разбира се, че ще стане хубава пръчица. Щом имаш желание и при такава подкрепа от опитните колеги, няма как да не стане.
При мен също е така.
Вчера ми пристигнаха материалите за връзване на мухи. Ако не бяха опитните колеги да ми кажат какво да си подбера, сигурно нямаша да се справя. Освен това ме светнаха къде какво да прочета и как да започна. Мале това е необятна материя.
И така, утре ако е дал господ сутринта ще съм на реката за да тествам новата си коледна придобивка Рединктън 8.6" #4 и след това се захващам да направя бръмбъра "Митю грозния".

Ако не се видим на реката ще си пишем кой до къде го е докара.

Успех и много поздрави
Митко


Браво, Митак!
Добро решение. Белобрадия те е уцелил с подаръка :D. Да споделиш впечатления!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2014 1:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
todorov,ако си от София може да се срещнем когато ти пристигне останалия хардуер и да ти покажа доста неща, а и да ти дам доста съвети които ще са ти от полза. Ето ти тел. 0895602534 Захари :smt023
А на тебе Митак, честито за Redington–а \:D/ радвам се, че най-накрая ме послуша и си взел по-добрата въдица :smt023
Поздрави <occasion

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2014 4:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Митак, ела на някой от муховръзите - няма смисъл да откриваш топлата вода по трудния начин. Всичко ще ти се обясни, покаже 5 мухи да научиш правилно техниките за връзване ти стига. Че колегата къде ти даде какво да четеш за 3 години как пък една муха не върза като хората не знам.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2014 4:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Zahrito написа:
todorov,ако си от София може да се срещнем когато ти пристигне останалия хардуер и да ти покажа доста неща, а и да ти дам доста съвети които ще са ти от полза. Ето ти тел. 0895602534 Захари :smt023
А на тебе Митак, честито за Redington–а \:D/ радвам се, че най-накрая ме послуша и си взел по-добрата въдица :smt023
Поздрави <occasion


Здрасти, Захари!
Благодаря за предложението. Приемам с удоволствие всякакви съвети. Когато нещата са тук, ще звънна да се видим.

Поздрави,

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2014 5:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравейте по ред Илия, Драго и Захари.
Илия брат иде още помощ. Пръчката направо ще стане космически кораб.
Ще стане страхотна. Относто Рединктъна, впечатленията си ще напиша в раздел "Прът". Тази тема си е твоя и тук ще очакваме само новини от проекта.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 22, 2014 8:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Момци, чакането свърши! \:D/
...но и проблемите не закъсняха... :-k

Изображение

Основният проблем е макародържачът. Въпрехи, че поръчах варианта за мухарки #4-6, същият явно е създаден за макари с много, ама много тънко краче. Дървената част ще трябва сериозно да се преработи и не съм сигурен, дали желаният резултат може бъде постигнат. Централният отвор подлежи на разширяване до желания диаметър, но ако се наложи да увелича и легло за макарата....май ще трябва да мина на варианта с въулка, предложен от Док. Да не говорим, че и цвета на самото дърво се различава много от този на снимките в нета. Ще си помисля, дали да го използвам за проекта - в краен скучай ще се поръчва друг.

Освен това съм объркал размера на върховия водач ](*,) - сам съм си виновен - неточно измерване. За тази грешка най-много ме е яд, защото можеше да се избегне, а сега не мога да направя предварителния тест на пръчката. Ще се чака пак...

За щастие, ентусиазмът ми расте. :D

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2014 9:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мите, здрасти!! Тип-топ-а е с малък или с по-голям диаметър? Ако е по-малък в минимални съотношения, то е възможно леко отнемане от върха на бланката с шкурка, ако е по-голям / пак в минимални съотношения / просто можеш да навиеш няколко намотки конец. Виж за леглото на държача ме изненада...Обикновено тези проблеми възникват при държачи на "частни" производители. Имай предвид, че ако минеш на вариант отнемането на материал от трупчето, то това ще наруши обработката на дървото. Шансът да го възстановиш в първоначалния му вид е минимален....Помисли и за вариант обработка на крачето на макарата - този проблем съм го имал с Тика Фишмастер - просто дъгата на крачето е по-изразена и не влизаше в повечето държачи. Отнех с шкурка около милиметър и проблемът беше решен....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2014 11:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Значи, все пак си избрал черното. :wink:
А с каква макара пробва риълсита, че е "изненада" от REC.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2014 10:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
@Бате Райко, категорично се отказах от външна обработка на макародържача. Абсолютно си прав, че едва ли бих могъл да направя толкова добър финиш. Следвайки дадените ми тук съвети, погледнах макарите, с които разполагам. Оказа се, че при Грейс ГЛА нещата са доста по-добре - приемливо за макара от композитен материал. С малка корекция в леглото ще се получи перфектно. За рърховия водач също се намери временно решение - един от месните доставчици има такива на склад. Мисля да го посетя с въховата секция и с проба да установя точния размер, който в последствие да поръчам.

@Док, още от начало бях замислил проекта с черен хардуер и реших, за добро или лошо, така да остане :D . Можеш да имаш абсолютно доверие на РЕК, проблемът е в макарите :D ......и може би в моя избор на макародържач, крайно неподходящ за това което имам. Останалите ми две мухарки са с резбови държачи и нямам никакви проблеми.

Благодаря, още веднъж, на двама ви за съветите!

Поздрави,

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2014 11:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
Илика, ако се откажеш от водача и макародържача мога да ти ги платя, а ти да си поръчаш такива каквито ти трябват. Аз все ще намеря къде да ги използвам <occasion

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов