Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 1:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте,
за реализацията на първия си проект (стъкло) се нуждая от информация относно европейски доставчици, които предлагат всички продукти, на които съм се спрял:

1. Макародържачи на фирмата "РЕК". Моделът, който ме интересува е "ЦРА/БК":

https://reelseats.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=21_90_89&products_id=793&zenid=ba30701933b7f396b6b6bc719f296be8

2. Водачи на фирмата "Сеймо", модел "Американ патън", черен финиш - като тук ми е интересно вашето мнението "за" или "против" водачите от дебела тел за стъклените ми бланки, които изглеждат доста грубички.

http://www.hopkinsholloway.co.uk/product/66/category/261

3. Корк - пръстени с или без разпробит отвор с качество над средното

Намирам продуктите в различни сайтове, но не и на едно място. Целта ми е да спестя поне от транспортните разходи.

Ще съм много благодарен на по опитните от вас за всеки съвет и/или идея.

Поздрави и нека уикендът даде време на всеки от нас, за да заредим батериите!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 6:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 01, 2008 3:18 pm
Мнения: 211
Местоположение: В.Търново
Кога започваш да работиш въдицата ,колега?

_________________
Понякога начинът за да направим крачка напред, е да се върнем назад.
Хари Бриско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 6:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
k_bor написа:
Кога започваш да работиш въдицата ,колега?


Здравей,
не бързам, просто реших полека да събера компонентите.

Поздрави!

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 6:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Много е трудно всичко което си хареа човек да се намери от едно място, но пък защо не.
За хубаво стъкло си заслужава инвестиция в снейк бранд, имат всичко което ти трябва.
Хвърли едно око и тук при тези талянци - http://www.indarfly.it/ - има и английска версия, и предлагат богат асортимент за родбилдинг от известни щатски брандове.
Или отделно снейк бранд от щатите - продават през сайта си, шпинига е приемлив. Много качествен корк, на шайби или готови заготовки дръжки, през ибей от един добър португалски селър. С макародържачите е малко по-трудно, че нещо се пооляха с шипинга струбъл и рек през техните сайтове, но пък има лемке и други също добри на приемливи цени. В ибей има едни американец продаващ само кап енд ринг с много хубави дръвца, средно по 25 долара и няколко долара ширинг. Та така :D
Успех !

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 7:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
D-r Misho написа:
Много е трудно всичко което си хареа човек да се намери от едно място, но пък защо не.
За хубаво стъкло си заслужава инвестиция в снейк бранд, имат всичко което ти трябва.
Хвърли едно око и тук при тези талянци - http://www.indarfly.it/ - има и английска версия, и предлагат богат асортимент за родбилдинг от известни щатски брандове.
Или отделно снейк бранд от щатите - продават през сайта си, шпинига е приемлив. Много качествен корк, на шайби или готови заготовки дръжки, през ибей от един добър португалски селър. С макародържачите е малко по-трудно, че нещо се пооляха с шипинга струбъл и рек през техните сайтове, но пък има лемке и други също добри на приемливи цени. В ибей има едни американец продаващ само кап енд ринг с много хубави дръвца, средно по 25 долара и няколко долара ширинг. Та така :D
Успех !


Много благодаря за инфорацията!
Търсейки правилния доставчик днес попаднах на този интересен сайт:

http://www.chapmanblanks.co.uk/

След запитване се оказа, че хората имат нещата налични и могат да ги изпратят срещу 8,20 паунда до БГ. Цените ми се струват О.К. Какво ще кажете?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 8:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Да, разгледах го горния сайт - определено има интерсни(известни) неща на приемливи цени. А и няма да има митници и други главоболия. Струва си да се пробва. :smt023
--------------
Разгледай тези макародържачи(по-евтина алтернатива с добро качество), масово купуват от този производител секви фиберглас ентусиасти, щото човека е коректен и шипва за 4-5 долара до тук.
http://stores.ebay.com/RL-Reel-Seats/Re ... 34.c0.m322

Ако искаш по-евтино, но читаво агате, от този мириканец съм пазарил, също е много читав.
http://yeoldeenglishflyshop.com/store/# ... ort=normal

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 8:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
D-r Misho написа:
Да, разгледах го горния сайт - определено има интерсни(известни) неща на приемливи цени. А и няма да има митници и други главоболия. Струва си да се пробва. :smt023
--------------
Разгледай тези макародържачи(по-евтина алтернатива с добро качество), масово купуват от този производител секви фиберглас ентусиасти, щото човека е коректен и шипва за 4-5 долара до тук.
http://stores.ebay.com/RL-Reel-Seats/Re ... 34.c0.m322

Ако искаш по-евтино, но читаво агате, от този мириканец съм пазарил, също е много читав.
http://yeoldeenglishflyshop.com/store/# ... ort=normal


Благодаря, Док! За този от ибейката бях чел и някъде в постовете на Бате Райко - явно е бетон човечеца. Търговецът от ЮК ме кефи, защото може да достави всичко и няма споменатите от теб неприятности с мита и т.н.....ще помисля :-k


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 10:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илия, здрасти!! Късно виждам темата, но Док ти е дал почти всички налични опции...Трудно ще намериш всичко, което ти е по сърце, само на едно място, особено пък при европейски доставчик...Давам 100% гаранция за доброто качество на държачите от ksn47 - имам два пълни / хардуер и трупче / и един само хардуер, правен с мое трупче. Ако живот и здраве изпаднат бланки за правене със сигурност бих купил отново държач от него!! По принцип в Ибей излизат и топ модели на РЕК или Стръбъл, но рядко. Иначе на "Бай ит нау" ги има, но цените им са доста солени...При много търпение може да се дочакат и уникати на Робърт Венери, но да се разчита на това е малко като да чакаш удар от тотото...За водачите няма спор, че Снейк Бранд-а в момента е най-доброто, което може да се вземе. По принцип тъмните водачи изглеждат добре за снимка. За съжаление в течение на експлоатацията при повечето модели "оксидацията" пада, най-бързо, разбира се, на тип-топ-а..Не е болка за умиране, но естетиката почва да куца. Съгласен съм напълно с Док, че португалеца в Ибей е отличен избор за коркови пръстени. Понякога изпадат "антични" коркови пръстени, които са с уникално качество и цвят, но това се случва все по-рядко...Взимай пръстени с отвор, няма смисъл да губиш време и нерви тепърва да разпробиваш корка!! Задължително си купи две кръгли пили от Бриколаж с диаметри 8 - 10 мм. и си готов...Аз лично всичките бланки, които имах, съм ги направил с готови дръжки., така че и това е опция, която не бива да изключваш. Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 11:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Бате Райко, благодаря за включването и съветите. Наистина се колебаех за черните восачи и хардуер на макародържача. Сега съм решен да се спра на хромираните - аргументите за тях стават все повече. Що се отнася до макарродържача, реших да е този - REC CRA Кокоболо:

Изображение

В сайта, който цитирах по-горе, го предлагат за 18.00 паунда. Като за първи проект се старая да не се изхвърлям с разходите. Водачите май ще останат тези на Сеймо, а за корка ще те послушам и ще се ориентирам към разпробтите шайби.

Чесно казано, най-много се притеснявам за бланките. Същите пристигнаха преди седмица и както ти се съмняваше, едва ли са на Фибатюб, но все пак са сендед стъкло със шпиготни втулки :-k . Нямам опит с този материал и не мога да преценя дали са О.К. за опита с родбилдинга. Изглеждат ми някак грубички, а според продавача са #4. Разбира се по тях няма никакво обазначение :D . Все пак съм решил - ще стават на мухарка!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 10:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Лепиш водачите с хартиено тиксо, излизаш на поляната и мяташ....Ако искаш да прецизираш - виж темата за Комънт Сент Системата на Ханеман - не е "еликсира на живота", но в общи линии към момента е най-точната система за определяне реалния клас на дадена убавиня..Поздрави!!
П.С.: Този РЕК не е никак лош...Предварително провери дали отвора на трупчето е достатъчен, за да поеме стъклена бланка!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Обикновено стъклата, особено по-старите, имат по-сериозен бът-ов диаметър и възниква проблем при съвременните държачи!! Обикновено разпробиване "понасят" трупчетата с изцяло кръгла форма, а при тези модели тук вече имаш направено "легло" за крачето на макарата и реално от неговата основа до вътрешния отвор вероятно има не повече от три-четири милиметра дървесина!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 11:00 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Сори, че се включвам...
Но, за по-ясно - тъмните водачи на снейк бранд не са точно черни, по-скоро са като потъмнял никел, и доста зор ще трябва да побелеят. Напоследък качеството на хопкинс не е това което беше..

Относно евентуално по-тесния риълсит, да, стъклата са с дебели бътове, но това не означава да се вземе груб и дебел макародържач заради отвора, нито пък да се пили отвътре. Напротив, взема се точно избрания макародържач, и се монтира на всеки бът посредством допълнителна втулка.

Изображение

Изображение

Изображение

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 3:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Момци,
страшно благодаря за безценните съвети!
Еуфорията у мен става все по-голяма :D .

Сполай ви!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 5:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Ето и самите бланки (извинявам се за качеството на снимките, но тел. може толкова):

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 8:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илия, бланките изглеждат прилично и са прави, така че не се кахъри!! Вариантът, за който ти говори Док е добро решение, трябва да имаш предвид, че би трябвало да се срежат десетина сантиметра от края на бланката, в противен случай след монтажа на допълнителната втулка секцията ще стърчи над останалите с дължината на държача...Стандартният отвор на трупчето, с който идва този държач, е 0.375 инча или точно 10 мм.

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 8:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
Бат Райко, казваш, че системата с монетите за момента е наѝ-точна, а какво мисли за системата "15° Power". Според мен тя също върши доста добра работа, а е и доста по лесна :smt023
Поздрави <occasion

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 99 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов